Světový pohár v rychlobruslení má o tomto víkendu na programu poslední zastávku v tomto kalendářním roce 2019 a to konkrétně v japonském Naganu. A i zde se česká reprezentantka Martina Sáblíková podívala na stupně vítězů. Na trati dlouhé 3000 metrů totiž nakonec trojnásobná olympijská šampionka skončila na druhém místě,když akorát nestačila na Kanaďanku Ivanii Blondinovou. Ta projela cílem s časem 4:00,243, čímž tak vytvořila rekord této naganské trati.A přestoře tedy na tuto závodnici Sáblíková ztratila 1,73 sekundy, stále se může radovat z průběžného vedení Světového poháru na těchto dlouhých tratích.
Kromě Martiny Sáblíkové se na naganském oválu ukázala i druhá česká závodnice Nikola Zdráhalová, která navázala na předeššlý naganský závod na kilometru a i na tříkilometrové trati si vytvořila své sezónní maximum. Nakonec tu třiadvacetiletou reprezentantku nalezneme v konečném pořadí tohoto závodu na devátém místě a je to tak na trojce v rámci Světového poháru její nejlepší výsledek.
Co se týče svěřenkyně kouče Petra Nováka Martiny Sáblíkové, tak ta měla za soupeřku v poslední rozjížďce Isabelle Weidemannovou z Kanady. Právě před touto jízdou musela být smířena s faktem, že pokud chce tento závod v Naganu vyhrát, musí zajet nejlepší jízdu v dosavadní sezóně. Jiná Kanaďanka Blondinová totiž v šesté jízdě dokázala o více než tři sekundy překonat rekord trati, kterou měla dosud v držení právě Sáblíková. I když nejela Češka nakonec špatný závod, na čas Blondinové její výkon nestačil.
Zatímco v tomto závodě ted Blondinová Sáblíkovou překonala, v průběžném celkovém pořadí Světového poháru stále vede Češka před touto Kanaďankou a to s náskokem devíti bodů. Na třetím místě najdeme Weidemannovou a Nikolu Zdráhalovou pak na pro ni slušném devátém místě.
SP v rychlobruslení v japonském Naganu (14.12.2019):Ženy
1000 m:
1. Boweová (USA) 1:14,3442. M. Takagiová (Jap.) 1:14,8943. De Neelingová (Niz.) 1:14,897
...
divize B: 1. Zdráhalová (ČR) 1:16,225
Průběžné pořadí (po 3 z 5 závodů):
1. Boweová 1802. Kodairaová (Jap.) 1243. Kačanovová (Rus.) 123
...
29. Zdráhalová 41
3000 m:
1. Blondinová (Kan.) 4:00,2432. Sáblíková (ČR) 4:01,9763. Weidemannová (Kan.) 4:03,051
...
9. Zdráhalová 4:08,231
Průběžné pořadí (po 4 z 6 závodů):
1. Sáblíková 2112. Blondinová 2023. Weidemannová 199
...
9. Zdráhalová 116
25. prosince 2025 15:33
Předvánoční úspěchy českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
Související
Skvělý vstup do nové olympijské sezóny. Rychlobruslař Jílek si v rekordním čase dojel pro druhé místo
Sáblíková na další medaili i kvůli nemoci neměla. Na MS zářili i Zdráhalová a bronzový Jílek
Rychlobruslení , Martina Sáblíková
Aktuálně se děje
před 41 minutami
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
před 1 hodinou
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
před 2 hodinami
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
před 3 hodinami
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
před 4 hodinami
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
před 5 hodinami
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
před 5 hodinami
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
před 6 hodinami
PŘEHLED: Obchody na Silvestra. Víme, jak bude ve středu otevřeno
před 7 hodinami
Francie se s Bardotovou rozloučí příští týden. Pohřeb bude v Saint-Tropez
před 8 hodinami
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
před 9 hodinami
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
před 10 hodinami
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
před 11 hodinami
Počasí do konce týdne: V noci a k ránu hrozí silné mrazy
včera
USA provedly úder na pozemní cíl přímo ve Venezuele, potvrdil Trump
včera
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
včera
Putin chce, aby Ukrajina uspěla, prohlásil Trump. Zelenského kamenná tvář se rozpadla
včera
Ukrajinské drony zaútočily na Putinovu rezidenci, jednání o míru přehodnotíme, tvrdí Lavrov
včera
Konec nadvlády republikánů? Americkou politiku čekají příští rok významné změny, predikuje Pelosiová
včera
Nejvýznamnější vědecké objevy uplynulého roku: Prosakování zlata a bujarý život na místě, kam Slunce nedosáhne
včera
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
Více než jedenáct let po zmizení letu Malaysia Airlines MH370 se pátrání po troskách Boeingu 777 vrací s novou intenzitou. Malajsijská vláda oznámila, že v úterý 30. prosince 2025 odstartuje nová, 55denní operace vedená americkou společností Ocean Infinity. Tato soukromá firma, která proslula nalezením vraku lodi Endurance polárníka Shackletona, se zavázala k dohodě typu „žádný nález, žádná odměna“. Pokud vrak lokalizují, obdrží 70 milionů dolarů.
Zdroj: Libor Novák