Praha - Chytré telefony s operačním systémem Android mají pořádný problém. Jsou ve velkém ohrožení, k vašim datům se totiž útočníci mohou dostat jen tím, že vám přijde MMS zpráva. V některých mobilech stačí opravdu jen to, aby vám mmska přišla.
Je to problém gigantických rozměrů, nebezpečný malware totiž ohrožuje telefony používající systém Android. A tento systém používá 80 procent telefonů po celém světě!
O co vlastně jde? Malware, který pomůže hackerovi dostat se k vašim datům, je nahrán v MMS zprávě. Do svého telefonu si ji nahrajete tím, že si přehrajete video ze zprávy. Škodlivý kód se do přístroje nahraje přes nástroj Stagefright, který umožní útočníkovi přístup například k prohledávání obsahu SD karty, ale i k dalším funkcím telefonů, píše portál iDnes.cz.
Je však možnost, jak se nahrání škodlivého obsahu do svého telefonu vyhnout. Pokud používáte pro čtení zpráv základní aplikaci Messenger, nesmíte spouštět samotné video. Problém je ovšem, pokud pro čtení zpráv používáte aplikaci Google Hangouts, ta totiž video načte ihned po přijetí škodlivé zprávy.
Na bezpečnostní problém upozornil portál Forbes, kterému poskytl informace o útocích výzkumník Joshua Drake z bezpečnostní firmy Zimeprium zLabs. Podle něj je třeba všechna zařízení se systémem Android považovat za ohrožená. V klidu mohou být pouze ti, kteří vlastní telefon či jiné zařízení s Andoridem verze nižší než 2.2.
Google už o chybě ví několik týdnů a vydává bezpečnostní aktualizace, které by měly problémy řešit. Nicméně teď záleží na výrobcích telefonů, kdy záplaty zabudují do vlastních aktualizací svých modelů.
Související
Nový hit internetu: Nejstahovanější aplikace pomáhá bojkotovat americké zboží
Ceny mobilů příští rok stoupnou. Zdraží i tablety a chytré hodinky
Aktuálně se děje
včera
Na jihu Čech v týdnu zaznamenaly
včera
Na olympiádě se šíří mezi hokejistkami norovirus. Po Finkách trápí i Švýcarky
včera
Kanadu zasáhla nevídaná tragédie. Zemřeli talentovaní hokejisté
včera
Opravdová hvězda, prohlásil prezident Pavel o Brejchové
včera
Babiš se domnívá, že mírová jednání o Ukrajině se blíží ke zdárnému konci
včera
Zabystřan ve sjezdu zajel olympijské maximum, Janatová ve skiatlonu v TOP 10
včera
Počasí způsobilo oblevu. Sněhu ubylo i na horách, ukazují data
včera
Pohonné hmoty v Česku zdražily, ceny mají stoupat i nadále
včera
Policie objasnila podvod s elektronikou. Škoda činí několik miliard
včera
Hokejový tým se musí obejít bez Zachy z NHL. Přijet má sparťan Chlapík
včera
Babiš chtěl Turkovi zakázat sociální sítě, pokud by byl ministrem
včera
Sáblíková učinila nejtěžší rozhodnutí v životě. Kvůli nemoci nebude na startu závodu na 3000 metrů
včera
Američané chtějí konec války na Ukrajině do léta, prozradil Zelenskyj
včera
ZOH: Snowboardistovi Hronešovi se do finále big airu nepodařilo kvalifikovat
včera
Lipavský se ptá Babiše na Epsteinovu kauzu. Navrhuje české vyšetřování
včera
Olympiáda začala. Slavnostní zahájení nabídlo silné okamžiky i propojení se čtyřmi středisky
včera
Babiš označil Brejchovou za ikonu. Klempíř zmínil hlubokou stopu jejího herectví
včera
Zajímavý moment zahájení her. Vance zabraly kamery a ozval se pískot
včera
Pokus o vraždu v Jaroměři. Roli sehrály drogy, zjistili kriminalisté
včera
Trumpova další kontroverze je u konce. Video s Obamovými konečně zmizelo
Americký prezident Donald Trump se postaral o další kontroverzi během svého druhého mandátu. Na sociálních sítích zveřejnil rasistický klip, v němž byli jeho předchůdce Barack Obama s manželkou Michelle vyobrazeni jako opice. Trump již video smazal.
Zdroj: Lucie Podzimková