Londýn – Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg oznámil, že na Facebook přibude nové tlačítko – „To se mi nelíbí“. Informoval o tom server BBC.
Opak ke známému palci nahoru prý Facebook zvažoval už delší dobu, ale nyní se konečně přiblížila chvíle, kdy by tato funkce měla být zveřejněna k uživatelskému testování.
Jedná se přitom o funkci, po které se uživatelé ptají už od roku 2009, kdy byla funkce „like", česky „to se mi líbí", poprvé představena. Dokonce vznikly i různé doplňky do známých prohlížečů, které tuto funkci uživatelům s tímto doplňkem přidávaly.
Zuckenberg ale řekl, že nechce, aby se nová funkce stala tím, čím by lidé vyjadřovali nesouhlas s příspěvkem. Palec dolů by totiž měl sloužit pro případy, kdy byl například kvůli smutné podstatě příspěvku palec nahoru nevhodný.
Související
Revoluční verdikt: Facebook, Instagram a YouTube škodí zdraví. Způsobují závislost dětí na sociálních sítích
Žádný TikTok, YouTube nebo Twitch. Jak bude fungovat celosvětově první zákaz sociálních sítí pro mladé?
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Polská kontrarozvědka zadržela dva aktivisty podezřelé ze žhářského útoku v Pardubicích
před 2 hodinami
USA zvažují odchod z NATO
před 2 hodinami
Den D je tady. Lidstvo se po půl století vrátí na Měsíc
před 3 hodinami
Smlouvu s Vatikánem nelze ratifikovat, rozhodl Ústavní soud
před 4 hodinami
Trump řekl, kdy se USA stáhnou z Íránu
před 5 hodinami
Severokorejští hackeři zřejmě pronikli do softwaru, který využívají tisíce společností
před 6 hodinami
Počasí se bude oteplovat i po svátcích, naznačuje výhled
včera
StarDance nabídne i energické mládí. Zatančí Tomas Sean Pšenička
včera
BIS zasáhla proti ruské stínové flotile. Rogač je nově na sankčním seznamu
včera
Policie prozradila, jak soud rozhodl o pátém podezřelém v pardubické kauze
včera
Výhled počasí na duben. Meteorologové nastínili, co bude po Velikonocích
včera
Zněl prý hlas zdravého rozumu. Babiš a Fico obnovili společná jednání vlád
včera
OBRAZEM: Pavel obdivoval olympijské a paralympijské mediale. Nechyběli Jílek a Maděrová
včera
Trump označil Lukašenka za vysoce respektovaného prezidenta
včera
Školní rok v Česku skončí dříve, než se původně předpokládalo
včera
Válka USA s Íránem má nečekaného "vítěze". Překonal i Trumpa
včera
Spoluúčast u havarijního pojištění: Jak ovlivňuje cenu a plnění?
včera
Sežeňte si ropu sami. Budeme si pamatovat, že jste nám nepomohli, vzkázal rozlícený Trump Evropě
včera
Orbán překročil meze. EU doufá, že volby znovu nevyhraje
včera
Světový trh s ropou se zmítá v hluboké krizi. Existuje naděje na stabilizaci dodávek?
Světový trh s ropou, který se zmítá v hluboké krizi, našel v uplynulých týdnech alespoň částečnou úlevu díky strategickému kroku Saúdské Arábie. Rijád začal odklánět miliony barelů surové ropy, které měly původně putovat přes zablokovaný Hormuzský průliv, do svého přístupu Janbu v Rudém moři. Tato naděje na stabilizaci dodávek je však nyní v přímém ohrožení poté, co do válečného konfliktu o uplynulém víkendu oficiálně vstoupili íránem podporovaní hutuští povstalci.
Zdroj: Libor Novák