San José - Facebook hodlá spustit novou službu pomáhající uživatelům najít si partnera. Informoval o tom dnes zakladatel a generální ředitel podniku Mark Zuckerberg na vývojářské konferenci F8.
"Na facebooku je 200 milionů lidí, kteří se označují jako nezadaní," upozornil Zuckerberg. Dodal, že služba bude určena pro uživatele hledající dlouhodobý vztah.
Firma bude podle Zuckerberga v rámci této služby věnovat mimořádnou pozornost ochraně soukromých údajů. Služba má být spuštěna v brzké době, konkrétní datum však Zuckerberg neposkytl.
Facebook se stal letos terčem kritiky po zprávě o tom, že analytická společnost Cambridge Analytica neoprávněně získala informace o desítkách milionů uživatelů jeho sítě a využila je mimo jiné při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně Donalda Trumpa.
Související
Žádný TikTok, YouTube nebo Twitch. Jak bude fungovat celosvětově první zákaz sociálních sítí pro mladé?
Přijde Zuckerberg o Instagram a WhatsApp? V USA odstartoval ostře sledovaný soudní spor
Aktuálně se děje
před 38 minutami
Zajímavý moment zahájení her. Vance zabraly kamery a ozval se pískot
před 1 hodinou
Pokus o vraždu v Jaroměři. Roli sehrály drogy, zjistili kriminalisté
před 2 hodinami
Trumpova další kontroverze je u konce. Video s Obamovými konečně zmizelo
před 2 hodinami
Vážná nehoda na D1 u Prahy. Převrátil se kamion, dálnice byla večer uzavřená
před 4 hodinami
Počasí se příští týden citelně oteplí. Naměříme až 10 stupňů
včera
Ve věku 86 let zemřela legendární herečka Jana Brejchová
včera
Falešný sníh a vykácené lesy. Miliardové arény pro pár týdnů slávy vytváří v Itálii olympijský přelud
včera
Íránští diplomaté se nechovají jako zástupci hroutícího se režimu. Věří, že Trump Teherán nesesadí
včera
Začínají XXV. zimní olympijské hry v Itálii
včera
ZOH: Smíšená dvojice curlerů Zelingrová-Chabičovský prohrála se Švédy, s Brity i USA
včera
ZOH: Češky ztratily duel se Švýcarskem a z vedení 1:3 byla prohra po nájezdech
včera
Obří sluneční skvrna vypustila masivní erupce. Dokáže se proti nim lidstvo bránit?
včera
Otrava Skripalových i vzpoura wagnerovců. Alexejev stál za řadou aktivit, přesto je Kreml k jeho osudu lhostejný
včera
Olympijské hry 2026 jsou tady. Vše, co o nich potřebujete vědět
včera
Epsteinovy spisy lámou Starmerovi vaz. Spasí ho jen zázrak, tvrdí poslanci
včera
Trump sdílel rasistické video proti Obamovi
včera
Lavrov obvinil Ukrajinu z pokusu o atentát na Aleksejeva
včera
Okamura označuje své voliče za „naše občany“. Jde jen o malou a specifickou část českého národa
včera
Z potyčky v bytě v Jaroměři je pokus o vraždu. Policie zadržela podezřelého
včera
První Češi mají premiéru na hrách za sebou. Curleři nestačili na silný kanadský pár
Bývá to již několik let zvykem, že olympijské hry, ať už letní nebo zimní, začínají už dva dny před oficiálním startem. Nejinak je tomu i letos v případě 25. zimních olympijských her v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Hned první soutěžní den se předvedli první čeští olympionici, konkrétně curleři Julie Zelingerová a Vít Chabičovský. Ve svém prvním curlingovém olympijském zápase se utkali s kanadskou dvojicí Jocelyn Petermanová-Brett Gallant, která ukázala, kdo byl v duelu jasným favoritem. Aniž by došlo na všech osm endů, Kanaďané nad Čechy vyhráli 10:5.
Zdroj: David Holub