Světu hrozí kyberválky, varuje expert

Londýn - Jak to tak vypadá, postupem času nebudou hlavní zbraní tanky či bomby. Připravme se na kyberválku! Tento způsob války si totiž vyhlídli teroristé a je jasné, že pokud opravdu propukne, bude se jednat o „třetí světovou“. To říká ruský expert Eugene Kaspersky.

Dále pro zpravodajskou stanici Sky News Kaspersky prohlásil – „Nechci o tom mluvit ani na to myslet. Ale jsme velmi blízko kyberterorismu. Možná už internetoví zločinci prodali své služby teroristům. Známe už kyberšpionáž, kyberzločiny a případy kyberútoků politických aktivistů. Brzy budeme čelit i kyberterorismu.“ Touto problematikou se zabývala konference o kybernetické bezpečnosti v Londýně. Před měsícem vyšlo najevo, že se evropské firmy, které pracují v jaderném průmyslu a jiných důležitých odvětvích, staly terčem útoku zbrusu nového počítačového viru „Duqu“, jenž shromažďuje velmi citlivá data.Jak upozorňuje server novinky.cz, tento týden vyšlo zároveň najevo, že existuje počítačový program „Nitro“, který je určen k poškozování počítačových sítí různých společností (zejména chemických) pracujících pro ministerstva obrany kupříkladu v USA či Velké Británii. Podobné ataky jsou stále častější, a proto se experti obávají, že brzy zasáhnou i klíčové státní infrastruktury.Hrozba světové kyberválky tak každým dnem narůstá.

Související

Více souvisejících

počítače

Aktuálně se děje

před 45 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Ilustrační fotografie.

EU zpřísňuje Ukrajincům podmínky pro dočasnou ochranu. Problém hrozí zejména mužům

Ukrajinským mužům, kteří nesplnili vojenskou povinnost, nastávají krušné časy. Pokud dorazí do některého z členských států EU, už nebudou mít nárok na udělení dočasné ochrany. Bylo totiž zveřejněno nové rozhodnutí Rady EU, které upravuje podmínky pro udělování dočasné ochrany a zároveň ji prodlužuje. Informovalo o tom ministerstvo vnitra.

před 5 hodinami

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Vlaky mezi Kolínem a Kutnou Horou zrychlí a přestanou ovlivňovat provoz na koridoru

Správa železnic podepsala smlouvu na rekonstrukci úseku mezi Kolínem a Kutnou Horou. Provedou ji společnosti STRABAG Rail, Elektrizace železnic Praha, EUROVIA CZ, EUROVIA Železniční stavby a GJW Praha, které podaly nejvýhodnější nabídku ve výši 1,656 miliardy korun. To je o více než pětinu nižší cena, než byl cenový strop. Vlaky mezi dvěma významnými centry středních Čech výrazně zrychlí, díky nové propojce se už nebudou blokovat se spoji na koridoru. Informovalo o tom ministerstvo dopravy. 

včera

Ilustrační fotografie.

Občanští demokraté představili kandidáty pro podzimní volby

Občanská demokratická strana dnes, do řádného termínu registračních úřadů, podala všechny nominace do podzimních senátních voleb. ODS navrhuje 14 kandidátek a kandidátů, nad rámec toho v zájmu udržení silné pozice ve třech obvodech kandidují osobnosti v koalici s jiným navrhovatelem a v dalších sedmi volebních obvodech mají kandidáti podporu občanských demokratů.

včera

Letní počasí

Morava hlásí poprvé přes 40 stupňů. Nejtepleji ale bylo v Plzni

Pondělní historické maximum pro Moravu a Slezsko vydrželo jen den. V úterý bylo ve Strážnici ještě o stupeň tepleji, hodnota dosáhla 40,9 °C. V Plzni dokonce úterní maximální teplota vystoupala nad 41 stupňů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Musíme posílit hranice Evropské unie, napsala von der Leyenová do Madridu

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyzvala členské státy Evropské unie ke společným krokům poté, co desetitisíce migrantů v minulém týdnu pronikly z Maroka do španělské exklávy Ceuta. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy