Praha - Americká společnost Apple má další problémy se svým novým iPhone 4S, jejich operační systém iOS 5.01 ruší u některých telefonů spojení s operátorem. Agentuře Mediafax to v pondělí potvrdili čeští zástupci Applu i zástupkyně jednoho z mobilních operátorů.
"Na problém s novým firmwarem iOS 5.01 se na nás v posledních dnech obrací stále více lidí," uvedl zdroj z českého zastoupení společnosti Apple.Podle mluvčí T-Mobile Martiny Kemrové se problémy týkají iPhonů 4S, které jsou v České republice v prodeji od 28. října tohoto roku a to jen části přístrojů, které jejich majitelé aktualizovali na nový firmware. „Většina uživatelů indikující problémy si aktualizovala software vzduchem. V tuto chvíli neznáme přesnou příčinu nestandardního chování (telefonů – pozn. red.),“ uvedla Kemrová s tím, že operátor je v kontaktu se společnosti Apple a snaží se najít důvody potíží i řešení situace.Někteří uživatelé nových iPhonů 4S, kteří si upgradovali operační systém telefonu na iOS 5.01, se potýkají s náhlou ztrátou signálu mobilní sítě, který se může, ale nemusí znovu obnovit. Kromě toho se přerušují hovory, telefon není možné připojit k datovému spojení a není možné odesílat SMS zprávy. S těmito problémy se podle zjištění Mediafaxu potýkají někteří uživatelé iPhone 4S ve všech sítích nejen v České republice, ale i v zahraničí.„Firmware iOS 5.01 jsme vydali, protože jeho předchozí verze u nejnovějších modelů iPhonu výrazně snižovala kapacitu baterie,“ uvedla v pondělí mluvčí kalifornského oddělení Applu Trudy Mullerová pro agenturu Bloomberg. „Nyní se ale ukazuje, že u nového firmwaru musíme ještě vychytat pár much. Problém se týká jen několika uživatelů,“ tvrdí Mullerová.Na problémy, které způsobuje aktualizace iOS 5.01 si stěžují i členové fóra na stránkách iPhonemania.cz. Poukazují jak na omezení kapacity baterie, tak na to, že instalace programu, který by tyto problémy měl řešit, snižuje funkčnost chytrého telefonu. „Rada je jednoduchá. Jestli jste ještě neaktualizovali na iOS 5.01, rozhodně to nedělejte. V tomto případě se vyplatí nikam nespěchat," uvedl Přemysl Šteidl z iPhonemania.cz.„O existenci problému s aktualizací firmwaru iPhonů víme, stížnosti od našich zákazníků zatím neregistrujeme. Situaci budeme i nadále sledovat,“ řekla agentuře Mediafax Adéla Konopková ze společnosti Vodafone.Oborový server Cnet cituje rozzlobené majitele iPhonů. „Tito lidé si stahují aplikace, která má vyřešit problémy způsobené jinou aplikací. Rozhodně je nepotěší, že jim nový firmware působí opět další potíže," napsal Cnet.„iPhone 4S se není v naší nabídce," řekl Mediafaxu mluvčí Telefóniky Hany Farghali. „Problémy s iPhony, které prodáváme, se nevyskytly."
Související
Apple pracuje na novém modelu iPhone. Ceny už jsou předmětem spekulací
Nový iPhone spatřil světlo světa. Špičkový model stojí téměř 33 tisíc korun
Aktuálně se děje
před 24 minutami
Výročí nejznámějšího pochodu. Mezi Prahou a Prčicemi se chodí již 60 let
před 1 hodinou
Nebezpečná výživa je i v Česku, přiznala firma. Hygienici varovali rodiče
před 1 hodinou
Hormuzský průliv zůstává uzavřen. Dva tankery se přes Íránce nedostaly
před 2 hodinami
Vystrčil nemůže letět armádním letounem na Tchajwan, rozhodla vláda
před 3 hodinami
V Rakousku se objevila nebezpečná dětská výživa. Případ se řeší i v Česku
před 4 hodinami
Šestá osoba je ve vazbě kvůli teroristickému útoku v Pardubicích
před 5 hodinami
Tragédie v Kyjevě. Muž zastřelil několik lidí, zlikvidovala ho policejní zásahovka
před 6 hodinami
Nedělní počasí bude deštivé i bouřlivé, upozornili meteorologové
před 6 hodinami
Mírová dohoda s USA je daleko, prozradil Teherán
Aktualizováno včera
Nové napětí v Hormuzském průlivu. Lodě hlásí, že se dostávají pod palbu
včera
Zbývá poslední jméno. StarDance odhalila již devět profesionálních tanečníků
včera
Rulíka nahradí silné trenérské duo. Moták a Gross začnou po mistrovství světa
včera
USA se nenechají vydírat, vzkázal Trump do Teheránu
včera
Írán hodlá kontrolovat průliv až do konce války. Ozval se i Chameneí
včera
Je neprávem pozapomenuta. Před 120 lety převzala Nobelovu cenu první Češka
včera
Pohřeb Jana Potměšila bude veřejný. Proběhne ve známém pražském kostele
včera
Maďarské volby ještě nejsou uzavřené. Magyarova Tisza získala další křesla
včera
Feriho propuštění se bude řešit znovu u okresního soudu
včera
Policie si převzala dalšího podezřelého v pardubické kauze
včera
Írán to myslel vážně. Hormuzský průliv je opět uzavřený
Íránská armáda v sobotu oznámila, že pokračuje v kontrole Hormuzského průlivu. Světová média tak informují o opětovném uzavření klíčového místa světové námořní dopravy. Teherán se rozhodl reagovat na fakt, že pokračuje americká námořní blokáda.
Zdroj: Lucie Podzimková