Konec hrozbám na Facebooku: Na trhu je nová aplikace

Praha - Společnost ESET, která už 25 let vyrábí antivirové programy, vydala nyní aplikaci ESET Social Media Scanner, která se dodává jako součást produktů ESET Smart Security 6 a ESET NOD32 Antivirus 6 a má za úkol chránit uživatele před hrozbami z Facebooku. Oznámila to ve čtvrtek společnost ESET.

"ESET Social Media Scanner chrání uživatele Facebooku před škodlivým obsahem na jejich profilu, zdi, newsfeedu a v osobních zprávách, a to i v době, kdy uživatel není přihlášen. Pokud je nalezena infekce, oznámení o ní přijde uživateli e-mailem a ten může provést okamžitou akci," uvedla společnost. Aplikace také pomáhá přátelům uživatele zůstat v bezpečné vzdálenosti od škodlivého obsahu a kontroluje jejich zeď před potenciálně nebezpečnými odkazy. Aplikace se přizpůsobuje jazykovému nastavení uživatele Facebooku. To znamená, že uživatelům českého jazykového nastavení této sociální sítě se bude zobrazovat ESET Social Scanner v češtině.

"Vývojáři ESET v malware laboratořích po celém světě monitorují svět sociálních médií, protože hrozby využívající tuto platformu jako prostředek k nakažení počítače jsou neustále na vzestupu. Objevují se především ve formě škodlivých odkazů šířících se prostřednictvím různých kanálů na Facebooku, zejména pak v příspěvcích na timeline, ve zprávách nebo na chatu," říká Petr Šnajdr, bezpečnostní odborník společnosti ESET.

"Poté, co se tvůrcům tento typ útoků osvědčil, pokračuje jejich nárůst včetně spamu a mnoha podvodů i nadále. ESET nyní nabízí svým uživatelům aplikaci, která jim pomůže na sociálních sítích zvýšit počítačovou bezpečnost," dodal Šnajdr. ESET Social Media Scanner chrání uživatele před různými typy podvodů, které přitahují jejich pozornost - typicky podezřelými odkazy maskovanými nabídkou na iPhone zdarma, Facebook kredity zdarma, údajnými novými funkcemi Facebooku a falešnými nebo skutečnými novinkami a podobně.

Společnost ESET, která byla založena v roce 1992, je světovým poskytovatelem bezpečnostního softwaru pro firemní klientelu a domácnosti. Společnost vyvinula špičkové bezpečnostní řešení a stále si udržuje přední místo na trhu proaktivní detekce počítačových hrozeb.

Související

Více souvisejících

počítače Facebook počítačové viry

Aktuálně se děje

před 33 minutami

včera

včera

Suchý zip se uplatnil například u dětských bot.

Suchý zip měl svůj den. Jaká je jeho historie?

Na druhý srpnový den připadal Mezinárodní den suchého zipu. Toto spínadlo se bezpochyby řadí mezi přelomové vynálezy a dnes má všestranné využití: v odívání, průmyslu nebo třeba ve zdravotnictví. Jak suchý zip vznikl? Kdo a kdy ho vynalezl?

včera

Adam Vojtěch

České zdravotnictví má být připravené na budoucnost. I díky spolupráci s WHO

Ministerstvo zdravotnictví schválilo nový dvouletý plán spolupráce s Regionální úřadovnou Světové zdravotnické organizace (WHO) pro Evropu na období 2026–2027. Plán navazuje na dlouhodobou strategii spolupráce do roku 2030 a jeho cílem je podpořit budování odolného a kvalitního zdravotnictví připraveného na výzvy budoucnosti prostřednictvím reformy veřejného zdraví, posílení prevence, digitální transformace a inovací.

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Česká fotbalová reprezentace má prvního zahraničního trenéra v historii. Španěla Santiho Deniu

To, o čem se v posledních dnech spekulovalo, se koncem července potvrdilo. Česká fotbalová reprezentace bude mít poprvé ve své historii zahraničního hlavního trenéra, konkrétně dvaapadesátiletého španělského stratéga Santiho Deniu. Jdeo trenéra, který byl dosud spjat se španělskými mládežnickými reprezentacemi, s nimiž měl několik úspěchů, když vyhrál evropské šampionáty hráčů do 17 let i do 19 let. Jeho jistě nejvýraznějším úspěchem je pak zlatá olympijská medaile z Paříže 2024, kterou vyhrál se Španělskem. Jeho nejbližším pobočníkem v novém realizačním týmu pak bude jeho krajan Pablo Amo.

včera

včera

včera

Pavel Blažek

Exministr Blažek poprvé reagoval na obžalobu v bitcoinové kauze

Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek poprvé reagoval na obžalobu v bitcoinové kauze. Podle jeho slov stále nebylo prokázáno, že bitcoiny pocházely z trestné činnosti. Někdejší člen Fialovy vlády zároveň označil za lež tvrzení, že mezi obžalovanými existovala dohoda.

včera

včera

Pavel Blažek

Exministru Blažkovi hrozí v bitcoinové kauze přes šest let

Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek by mohl kvůli bitcoinové kauze skončit na déle než šest let za mřížemi. Takový trest mu navrhla olomoucká žalobkyně, která obžalovala celkem čtyři osoby. Nejvyšší trest hrozí Tomáši Jiřikovskému. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Donald Trump

Trump oznámil nové kolo diplomatických rozhovorů s Íránem

Nové kolo diplomatických rozhovorů s Íránem začne v pondělí, oznámil americký prezident Donald Trump poté, co podle svých slov odvolal plánované masivní údery na íránské cíle. Informovala o tom BBC. Trumpa přesvědčili regionální spojenci, že existuje šance na uzavření dohody. 

včera

Počasí se příští víkend ustálí, bude teplo, ale bez tropů

Příští víkend přinese do České republiky převážně ustálený ráz počasí, který nabídne kombinaci jasné oblohy a občasných oblaků. Meteorologové v předpovědi vydané Českým hydrometeorologickým ústavem počítají s tím, že převládne polojasno až skoro jasno.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy