Google představil chystané podzimní novinky pro celosvětově nejoblíbenější internetový prohlížeč Chrome, který se těší velké popularitě uživatelů také v Česku. Na co se můžeme už za pár týdnů těšit?
Google Chrome je mezi uživateli internetu suverénně nejoblíbenějším prohlížečem. Podle čísel ze závěru loňského roku má na světovém trhu téměř 62% podíl. V Česku je jeho pozice o něco slabší, přesto je komfortně v čele žebříčku. K prohlížení webových stránek jej užívá téměř 53,5 % tuzemských uživatelů.
Pokud se mezi ně řadíte, určitě vás zajímá nejnovější porce novinek, kterou Google pro svůj prohlížeč přichystal. Internetový gigant je oficiálně představil tento týden na svém blogu. Na co se mohou uživatelé těšit?
První novinkou je tzv. seskupování karet prohlížeče. Tato funkce umožní třídit záložky do skupin, a tak by se už nemělo stávat, že máte otevřených tolik karet, že v nich úplně ztrácíte přehled. Skupiny půjde vytvářet jednoduchým přetažením jedné karty přes druhou. Funkce bude dostupná v mobilní i desktopové verzi aplikace.
Další novou funkcí je již dříve avizované sdílení odkazů napříč desktopovou i mobilní verzí prohlížeče. Díky této novince už nebude nutné používat aplikace třetích stran, bude stačit zabrousit do nastavení prohlížeče a tam odkaz nasdílet.
Vylepšení se dočká i vyhledávač v rámci aplikace Google Chrome. Nově nebude nutné volbu potvrzovat Enterem, výsledky na vás vyskočí ve výpisu vyhledávací lišty. Do vyhledávací lišty prohlížeče bude nově integrován také překladač Google Translate.
Všech novinek by se uživatelé měli dočkat v průběhu letošního podzimu. Vývojáři společnosti Google už navíc avizují další budoucí vylepšení prohlížeče.
Související

Naši AI můžete používat k výrobě zbraní. Mateřská firma Google zrušila svůj slib

Čína vrací úder Trumpovi. Zavádí vlastní cla, posvítí si na Google
Google , internet , technologie , počítače , PC
Aktuálně se děje
před 7 minutami

Španělskou vládou otřásá další skandál: Pod Sánchezem se houpe židle
před 1 hodinou

Musk zvažuje založení nové strany, která by hodila vidle do plánů Trumpa
před 2 hodinami

Trump: Putin chce dál zabíjet, USA možná pošlou Patrioty na Ukrajinu
před 3 hodinami

Texas zasáhly ničivé bleskové záplavy. Desítky mrtvých a pohřešovaných
před 5 hodinami

Summit BRICS bez Putina a Si Ťin-pchinga. Slábne vliv skupiny, která chtěla konkurovat Západu?
před 5 hodinami

Termín se blíží, dohody nikde. Málokdo Trumpovi ještě věří, že to s cly myslí vážně
před 7 hodinami

Trump zahájí jednání s Čínou o prodeji TikToku. Tvrdí, že dohoda je téměř hotová
před 8 hodinami

Cestující kvůli falešnému poplachu vyskakovali na Mallorce z letadla. 18 lidí se zranilo
před 9 hodinami

Hamás přijal návrh na příměří: Po měsících bojů je dohoda s Izraelem na dosah
před 10 hodinami

Čína porážku Ruska ve válce na Ukrajině. Dlouhý konflikt jí geopoliticky vyhovuje
před 11 hodinami

Trump podepsal kritizovaný rozpočtový zákon. Opět z toho udělal divadlo
před 13 hodinami

Příjemné letní počasí nastane po víkendu, ukazuje předpověď
včera

První Vary bez Bartošky. Začal 59. ročník filmového festivalu
včera

Obchody se o svátcích řídí zákonem. Víme, jak to bude o víkendu
včera

Zemřel herec Michael Madsen, hrál ve filmech Quentina Tarantina
včera

Ruskou energetikou otřásla další podezřelá smrt. Zemřel viceprezident Transněftu
včera

Útočník Liverpoolu Jota je po smrti. Zemřel tragicky se svým bratrem při autonehodě
včera

Předpověď návratu tropického počasí. Meteorologové řekli, jak je to pravděpodobné
včera

Blackout způsobila technická závada, oznámil Fiala. Poprvé se ozval i prezident
včera
Horolezecká tragédie. Zemřela první Češka na Everestu Klára Kolouchová
Českou horolezeckou obec zasáhla tragédie. Ve věku 46 let zahynula horolezkyně Klára Kolouchová, první Češka, která zdolala nejvyšší horu světa Mount Everest. Osudným se jí stal pád při výstupu na devátý nejvyšší světový vrchol Nanga Parbat.
Zdroj: Jan Hrabě