Nejoblíbenější prohlížeč projde proměnou. Google představil novinky pro Chrome

Google představil chystané podzimní novinky pro celosvětově nejoblíbenější internetový prohlížeč Chrome, který se těší velké popularitě uživatelů také v Česku. Na co se můžeme už za pár týdnů těšit?

Přidejte svůj názor 1 komentář

Google Chrome
doporučujeme

Google Chrome je mezi uživateli internetu suverénně nejoblíbenějším prohlížečem. Podle čísel ze závěru loňského roku má na světovém trhu téměř 62% podíl. V Česku je jeho pozice o něco slabší, přesto je komfortně v čele žebříčku. K prohlížení webových stránek jej užívá téměř 53,5 % tuzemských uživatelů.

Pokud se mezi ně řadíte, určitě vás zajímá nejnovější porce novinek, kterou Google pro svůj prohlížeč přichystal. Internetový gigant je oficiálně představil tento týden na svém blogu. Na co se mohou uživatelé těšit?

První novinkou je tzv. seskupování karet prohlížeče. Tato funkce umožní třídit záložky do skupin, a tak by se už nemělo stávat, že máte otevřených tolik karet, že v nich úplně ztrácíte přehled. Skupiny půjde vytvářet jednoduchým přetažením jedné karty přes druhou. Funkce bude dostupná v mobilní i desktopové verzi aplikace.

Další novou funkcí je již dříve avizované sdílení odkazů napříč desktopovou i mobilní verzí prohlížeče. Díky této novince už nebude nutné používat aplikace třetích stran, bude stačit zabrousit do nastavení prohlížeče a tam odkaz nasdílet.

Vylepšení se dočká i vyhledávač v rámci aplikace Google Chrome. Nově nebude nutné volbu potvrzovat Enterem, výsledky na vás vyskočí ve výpisu vyhledávací lišty. Do vyhledávací lišty prohlížeče bude nově integrován také překladač Google Translate.

Všech novinek by se uživatelé měli dočkat v průběhu letošního podzimu. Vývojáři společnosti Google už navíc avizují další budoucí vylepšení prohlížeče.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Církev láká mladé věřící: Vatikán představil elektronické růžence

19.10.2019 10:09 Vatikán chce získat sympatie mladých věřících díky technologické inovaci, která je má propojit s…

Urážíte Romy či muslimy? Anonymita internetu je zdánlivá, právo platí i…

16.10.2019 16:14 Aktualizováno Anonymita internetu je často jen zdánlivá a pisatelé by měli vědět, že jsou dohledatelní a mohou…

Prahu a střední Čechy postihl rozsáhlý výpadek internetu

13.10.2019 15:56 Část uživatelů internetu v Praze a ve středních Čechách měla dnes dopoledne problémy s připojením k…

Češi se nechají lehce napálit. Podvodníkům posílají miliony

12.10.2019 11:10 Češi kvůli krádežím údajů k bankovním účtům a kartám přijdou ročně o desítky milionů korun. Do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama