Nejoblíbenější prohlížeč projde proměnou. Google představil novinky pro Chrome

Google představil chystané podzimní novinky pro celosvětově nejoblíbenější internetový prohlížeč Chrome, který se těší velké popularitě uživatelů také v Česku. Na co se můžeme už za pár týdnů těšit?

Google Chrome
doporučujeme

Google Chrome je mezi uživateli internetu suverénně nejoblíbenějším prohlížečem. Podle čísel ze závěru loňského roku má na světovém trhu téměř 62% podíl. V Česku je jeho pozice o něco slabší, přesto je komfortně v čele žebříčku. K prohlížení webových stránek jej užívá téměř 53,5 % tuzemských uživatelů.

Pokud se mezi ně řadíte, určitě vás zajímá nejnovější porce novinek, kterou Google pro svůj prohlížeč přichystal. Internetový gigant je oficiálně představil tento týden na svém blogu. Na co se mohou uživatelé těšit?

První novinkou je tzv. seskupování karet prohlížeče. Tato funkce umožní třídit záložky do skupin, a tak by se už nemělo stávat, že máte otevřených tolik karet, že v nich úplně ztrácíte přehled. Skupiny půjde vytvářet jednoduchým přetažením jedné karty přes druhou. Funkce bude dostupná v mobilní i desktopové verzi aplikace.

Další novou funkcí je již dříve avizované sdílení odkazů napříč desktopovou i mobilní verzí prohlížeče. Díky této novince už nebude nutné používat aplikace třetích stran, bude stačit zabrousit do nastavení prohlížeče a tam odkaz nasdílet.

Vylepšení se dočká i vyhledávač v rámci aplikace Google Chrome. Nově nebude nutné volbu potvrzovat Enterem, výsledky na vás vyskočí ve výpisu vyhledávací lišty. Do vyhledávací lišty prohlížeče bude nově integrován také překladač Google Translate.

Všech novinek by se uživatelé měli dočkat v průběhu letošního podzimu. Vývojáři společnosti Google už navíc avizují další budoucí vylepšení prohlížeče.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Google hrozí Austrálii zablokováním vyhledávače

22.01.2021 11:14 Americká internetová společnost Google varovala, že zablokuje svůj vyhledávač v Austrálii, pokud…

Google dá v regionu 50 milionů na snižování rozdílů v digi gramotnosti

20.01.2021 13:43 Google rozdělí v Česku a dalších deseti zemích regionu granty dva miliony eur, tedy přes 50 milionů…

Počet uživatelů Netflixu překročil 200 milionů

20.01.2021 09:49 Americké internetové televizi Netflix ve třetím čtvrtletí přibylo 8,5 milionu předplatitelů, celkem…

YouTube blokaci Trumpova kanálu prodloužil nejméně o týden

20.01.2021 08:11 Server YouTube v úterý oznámil, že nejméně o týden prodlouží odcházejícímu prezidentovi Donaldu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama