Vytíženost e-shopů před Vánoci roste až o desítky procent

Vytíženost internetových prodejců je v současné době o desítky procent vyšší ve srovnání s běžnými dny. Některé e-shopy očekávají největší zájem o nákupy na přelomu druhého a třetího prosincového týdne. Pokud budou lidé objednávat dárky na poslední chvíli, což ale prodejci nedoporučují, nejrychlejší a nejbezpečnější způsob vyzvednutí je ve výdejních místech. Vyplývá to z odpovědí zástupců e-shopů na dotazy ČTK.

Internetový prodejce Mall.cz podle své mluvčí Pavly Hobíkové momentálně odesílá více než dvojnásobně více objednávek než třeba v září, které bylo podle Hobíkové velmi silné. "U našich logistických partnerů máme nasmlouvané maximální kapacity, jaké nám byli schopni nabídnout. Stejně tak jako náš sklad, i oni mají ale své limity, ať už jde o množství řidičů a vozů," uvedla Hobíková.

Zákazníci, kteří podle ní zvolí "doručení na adresu ve vybraný den" a objednávku vytvoří do 20. prosince, dostanou dárky včas. Pokud si lidé vyzvednou zboží osobně, v případě Prahy mohou podle Hobíkové objednávat do 23. prosince do 12:00. Mimopražští zákazníci musejí nákup uskutečnit do 22. prosince do 20:00, aby si zboží mohli vyzvednout 23. prosince. "Vánoční špičce jsme přizpůsobili i otevírací dobu našich prodejen, ty jsou zákazníkům k dispozici až do středy 23. prosince od 8:00 do 20:00," řekla.

Vytíženost e-shopu se spodním prádlem Astratex je v současné době podle ředitele marketingu Karola Guláše na svém ročním rekordu. Zájem lidí ve srovnání s běžnými dny vzrostl podle něj zhruba o 50 procent. Zboží, které chtějí mít lidé doma do Štědrého dne, musejí podle Guláše objednat do 20. prosince.

Internetový prodejce parfémů a kosmetiky Notino ve svém distribučním centru momentálně balí přes 100.000 zakázek denně, řekla mluvčí e-shopu Andrea Kabická. Notino podle ní v předstihu zajistilo dostatečné skladové zásoby za zhruba šest miliard korun a personálně posílilo o 1700 sezonních lidí. Zákazníkům garantuje doručení do Vánoc při objednání s doručením domů do 21. prosince. Pokud si lidé zboží vyzvednou v prodejně, mohou podle ní objednávat do 23. prosince.

"Vytíženost e-shopu Golden Gate CZ vzrostla v těchto dnech ve srovnání s obdobím mimo advent zhruba o 30 procent. Například zájem o Lunární sérii mincí vzrostl o 120 procent. Nejčastěji teď Češi kupují mince s vánoční tematikou," uvedl provozní ředitel prodejce drahých kovů Golden Gate CZ Michal Štumpf. Garantovaný termín doručení mincí nebo slitků do Štědrého dne je podle něj při objednávce do 15. prosince.

Související

Více souvisejících

e-shopy

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj míní, že osvobodit Krym bude oproti Donbasu jednodušší

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude jednodušší se opětovně zmocnit poloostrova Krym, nikoliv Donbasu. Řekl to na středečním setkání s vysokoškoláky. Zelenskyj se domnívá, že oblast Donbasu je silně militarizovaná a v části populace panují proruské nálady a postoje. 

Aktualizováno včera

Energetický regulační úřad

Rozhodnuto. ERÚ výrazně zdraží lidem regulovanou složku cen energií

V Česku výrazně vzroste výše regulované složky ceny energií, oznámil ve čtvrtek Energetický regulační úřad (ERÚ). U elektřiny půjde o nárůst o 65,7 procenta, u plynu pak o 38,8 procenta. Podle úřadu se však konečné ceny elektřiny příliš nezmění kvůli souběžnému poklesu tržních cen. V případě plynu mají ceny dokonce klesnout.

včera

včera

včera

včera

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

"Historický okamžik." Státy na COP28 vytvořily fond ztrát a škod, posílají do něj stamiliony dolarů. USA a Světová banka čelí kritice

Účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. 

včera

včera

včera

včera

včera

Senioři, ilustrační foto

Česko stárne a vymírá. Počet důchodců podle statistiků prudce vzroste

Česká republika čelí významnému procesu stárnutí obyvatelstva. Do poloviny století by se mohl počet jedinců ve věku nad 65 let zvýšit z 2,2 milionu na 3,1 milionu, což by znamenalo nárůst podílu této skupiny z pětiny na 30 procent. Vyplývá to z informací, které představil Český statistický úřad (ČSÚ) na tiskové konferenci a na svém webu.

včera

včera

O suchý zápal plic se zajímá WHO. SZÚ sdělil, kolik případů eviduje Česko

K případům suchého zápalu plic u dětí, které se rozšířily především v Číně, se v týdnu poprvé vyjádřily i české orgány. Státní zdravotní ústav (SZÚ) ve zprávě prozradil, že počet letošních případů nemoci způsobené bakterií Mycoplasma pneumoniae je možné spočítat na prstech jedné ruky. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy