Americká internetová společnost Twitter umožnila předplatitelům své služby Twitter Blue ve Spojených státech psát výrazně delší tweety, a to v rozsahu až 4000 znaků. Původně byly tweety omezeny na 140 znaků, v roce 2017 firma limit zdvojnásobila na 280 znaků, upozornil server časopisu Forbes.
Služba Twitter Blue stojí osm dolarů (zhruba 176 Kč) měsíčně. Podle nového majitele a šéfa společnosti Twitter Elona Muska je výrazné zvýšení počtu uživatelů této služby jedinou cestou k zajištění finanční budoucnosti podniku, píše Forbes. "Bez výrazných příjmů z předplatného existuje značná pravděpodobnost, že Twitter nepřežije nadcházející útlum ekonomiky," uvedl Musk v listopadu.
Musk koupil společnost Twitter koncem října za 44 miliard dolarů (zhruba 970 miliard Kč). Firma od té doby čelí odlivu inzerentů. Podle výzkumné společnosti Standard Media Index (SMI) se příjmy Twitteru z reklamy v listopadu meziročně snížily o 55 procent a v prosinci dokonce o 71 procent.
Na twitteru přestala inzerovat mimo jiné největší americká automobilka General Motors, výrobce léků Pfizer či německý automobilový koncern Volkswagen. Firmy se obávají, že na twitteru by se mohlo objevovat více závadných příspěvků, protože Musk přehodnocuje přístup této platformy k regulaci obsahu.
Související
Omluva za velký internetový výpadek. Experti poukazují na slabinu
Rána pro Muska: Síť X umožňuje šířit intimní materiály, Francie ji chce až od 18 let
Aktuálně se děje
včera
Plzeň prodloužila neporazitelnost. Sparta si zajistila pohár i na jaře, Olomouc vybouchla
Aktualizováno včera
Mnozí Ukrajinci jsou po dalším ruském útoku bez vody a elektřiny
včera
V neděli startuje nový jízdní řád. České dráhy nabídnou ještě více komfortních vlaků
včera
Kupka tepe Babiše, který nechce dát Ukrajincům už ani korunu
včera
Kmoníček má nahradit Pojara. Babiš oslovil i dalšího člověka
včera
Slavia hrála v Londýně sympaticky, kvalita soupeře ale byla jinde. Tottenham vyhrál 3:0
včera
Přes deset událostí. Na západě Čech se zase otřásá země
včera
Turek je stále kandidátem na ministra, tvrdí Motoristé
včera
Česko za Babiše nehodlá financovat Ukrajinu. Nebudeme tam dávat peníze, řekl
včera
Válku na Ukrajině lze vyřešit, ale ne rychle. Důkazem je příběh Německa po první světové válce
včera
Konečná přežila volební debakl. Komunisté nic měnit nebudou
včera
Trumpa znovu ukázali na fotkách s Epsteinem. Hoax, obořil se Bílý dům na Demokraty
včera
Další člen Babišovy vlády doplatil na zákon střetu zájmů
včera
Dlouhá historie vánočního koření. Sloužilo i jako lék
včera
Česko na prahu epidemie chřipky. Do vývoje se může promítnout nový subtyp infekce
včera
Tragédie v pražské ZOO. Populární orangutan Kawi nešťastně zahynul
včera
Policie hledá dvanáctiletého Marka. Už ve čtvrtek nedorazil do školy
včera
Počasí se příští týden výrazně ochladí. Během dne bude i mrznout
12. prosince 2025 21:28
Nezvládli krize, inklinují k neonacismu a chtějí Česko odklonit od Západu. Vžene nás nová vláda do náručí Kremlu?
12. prosince 2025 21:11
EU zmrazila ruská aktiva natrvalo, aby obešla veto Maďarska a Slovenska ohledně pomoci Ukrajině
Evropská unie se v pátek rozhodla trvale zmrazit ruská aktiva v Evropě, aby zajistila, že miliardy eur nebudou moci být zablokovány Moskvě vládami Maďarska a Slovenska. Aktiva budou zablokována, dokud Rusko neukončí svou válku na Ukrajině a neuhradí těžké škody, které za téměř čtyři roky způsobilo.
Zdroj: Libor Novák