Rok 2017 byl rokem, kdy se svět hned při několika příležitostech vyhnul katastrofě. Nešlo přitom o Severní Koreu ani Donalda Trumpa vyhrožujícího "ohněm a zuřivostí". Vlastně je řeč o tajemné a především fiktivní planetě Nibiru, píše server The Independent.
Nibiru, také známá jako Planeta X, neexistuje, ale konspirační teoretici a lidé věřící ve spiknutí byli přesvědčeni, že v roce 2017 zničí Zemi. Předpovědi tvrdily, že apokalypsa proběhne v září, říjnu, listopadu pak v prosinci. Nic se ale nestalo.
Díky nenaplněnému proroctví by se mohlo zdát, že rok 2018 bude v klidný a bez apokalypsy, ale jak se zdá, Nibiru je opět na scéně. Vedoucí výzkumník zabývající se planetou Nibiru David Meade je přesvědčen, že planeta přinese Zemi zkázu v příštích několika měsících. A tak se na katastrofu začal připravovat.
„Události příštích několika měsíců jsou tak důležité, že - jak říkají v komunitě Intel - jdu 'do temnoty'. Čekají nás události tak obrovské a tak nadpřirozené. I velké přírodní katastrofy. Je to překvapující konec. Nemá nic společného s politikou ani s člověkem. Je předurčený a musí se stát. Píše se to přímo v knize Zjevení,“ uvedl Meade pro list Daily Star.
Jeho konspirační kolega Paul Begley jeho názory podporuje. Má prý pocit, že nedávná činnost ve Sluneční soustavě je jasným ukazatelem bezprostředního příchodu Nibiru. „Jsou tu asteroidy, meteory - všechno to se děje. Nebe je otřeseno nějakým druhem síly, gravitační přitažlivostí. Lidé nyní pozorují to, co potenciálně vypadá jako planeta X,“ tvrdí.
A není prý sám, kdo si toho všiml. „V jednu noc mi tři různí lidé poslali obrázky toho, co vypadá jako planeta X. Na Slunci, Měsíci i hvězdách budou znamení. Na Zemi budou celé národy pociťovat úzkost a zmatek nad bouřlivým a zmítajícím se mořem,“ dodává.
Jak jsme již zmiňovali, tyto divoké spekulace se v posledních šesti měsících objevují poměrně pravidelně. A šance na to, že se něco takového stane, jsou minimální. Ke konci loňského roku na zvěsti dokonce oficiálně zareagovala i NASA která podobná tvrzení odmítla a poukázala na to, že pokud by byla planeta Nibiru skutečná, už bychom ji nyní mohli vidět na obloze.
Související
Konec světa podle mayského kalendáře nastane tuto neděli, tvrdí americký vědec
Mrazivé poselství vědců. Analytik vysvětlil, proč se přiblížil Armageddon
konec světa , Apokalypsa , Nibiru
Aktuálně se děje
včera
V Prachaticích se vraždilo na ubytovně. V případu je podezřelý cizinec
včera
Sarah Fergusonová řeší dilema. V USA chtějí kvůli Epsteinovi rozhovor i svědectví
včera
Zemřela Božena Jirků, stála za Nadací Charty 77 a Kontem Bariéry
včera
Vražda v Prostějově. Obviněný je podezřelý i z dalších sedmi trestných činů
včera
Jarní počasí se v dubnu vrátí, naznačuje výhled. Bude až 16 stupňů
včera
Novinky k pardubickému případu. Policie zadržela první údajné pachatele
včera
Hrozí slovinský scénář? Zjistili jsme, jak to v Česku vypadá s pohonnými hmotami
včera
Dva miliony dolarů za plavbu? Írán údajně zpoplatnil průjezd Hormuzským průlivem
včera
Oligarchie, korupce, potlačování odpůrců. Macinka táhne Česko špatným směrem, podporou Orbána velebí kolaboraci a ruské praktiky
včera
„Budeme bojovat až do úplného vítězství.“ Írán odmítá jakoukoliv dohodu s USA
včera
Pákistán chce zprostředkovat rozhovory USA s Íránem. Hlavním vyjednavačem má být Vance
včera
Jeho díla chrání vlády i ničí skartovačky. Legendární umělec Banksy byl po 25 letech odmaskován
včera
Ruská armáda zahájila na Ukrajině rozsáhlou jarní ofenzívu
včera
Další podezření na únik informací: AfD může předávat citlivé dokumenty o Ukrajině Kremlu
včera
„Normální součást diplomatické praxe.“ Maďarsko je překvapeno, že s Lavrovem nekomunikují i další ministři
včera
Jednáme s Íránem, jsme na prahu dohody, prohlásil Trump. Lži a manipulace s ropnými trhy, reaguje Teherán
včera
Trump nutně potřebuje válku s Íránem ukončit. Nemá ale jak
včera
Počasí se o víkendu ochladí, místy bude pršet
23. března 2026 21:48
Szijjártó měl Lavrovovi podávat hlášení o obsahu jednání EU. Magyar obvinil vládu z vlastizrady
23. března 2026 20:43
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Tato otázka se stala velmi aktuální poté, co se Írán minulý pátek pokusil zasáhnout společnou britsko-americkou vojenskou základnu Diego Garcia v Indickém oceánu. Britský ministr obrany John Healey potvrdil, že byly vypáleny dvě rakety – jedna selhala a druhá Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? la úspěšně sestřelena.
Zdroj: Libor Novák