Abdelhamid Abaaoud

Ilustrační foto

Při akci na předměstí Paříže tři mrtví, bylo nalezeno další tělo

Paříž - Francouzská prokuratura dnes zveřejnila novou bilanci středeční razie v Saint-Denis. Zásah na pařížském předměstí měl tři mrtvé, dosud úřady oficiálně uváděly dvě oběti - údajného organizátora atentátů v metropoli Abdelhamida Abaaouda a jeho sestřenici Hasnu Aitboulahcenovou.
Abdelhamid Abaaoud

Terorista Abaaoud byl v době teroru v metru, natočily ho kamery

Paříž - Ve Francii pokračuje vyšetřování série atentátů, při nichž před týdnem v Paříži zemřelo 129 lidí. Podle policie se Abdelhamid Abaaoud, dnes již mrtvý strůjce útoků, v době teroru pohyboval v metru na lince vedoucí od koncertní síně Bataclan.
Policie v Paříži zasahuje proti strůjci útoků, odpálila se žena

OBRAZEM: Pařížská policie zaútočila na doupě islamistů

Paříž - Cílem dnešní rozsáhlé razie na severním pařížském předměstí Saint-Denis je Belgičan marockého původu Abdelhamid Abaaoud, který je považován za organizátora pátečních teroristických útoků. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na policejní zdroje. Zátah, který doprovázela střelba, si údajně vyžádal až tři mrtvé. Prokuratura zatím potvrdila smrt islámské radikálky, která se odpálila.
Ilustrační foto

Střelba u Paříže: Policie zasahuje proti strůjci atentátů, jeden mrtvý

Paříž - Cílem dnešní rozsáhlé razie na severním pařížském předměstí Saint-Denis je Belgičan marockého původu Abdelhamid Abaaoud, který je považován za organizátora pátečních teroristických útoků. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na policejní zdroje. Zátah, který doprovází střelba, si dosud údajně vyžádal nejméně jednoho mrtvého, již dříve média informovala o zraněném policistovi. V místě platí zákaz vycházení.
Ilustrační foto

Strůjcem útoků v Paříži byl Belgičan Abaaoud, razie v Molenbeeku skončila

Paříž/Brusel - Strůjcem pátečních teroristických útoků v Paříži byl údajně Belgičan marockého původu Abdelhamid Abaaoud (27). S odvoláním na nejmenované francouzské představitele o tom informují francouzská média. Belgická policie dnes uskutečnila další zátah v bruselské čtvrti Molenbeek, prokuratura nakonec obvinila dvě zadržené osoby z terorismu.

Aktuálně se děje

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Sjezd ODS v Ostravě

Fiala získal srdce členů ODS, český volič ho ale odmítá. Musí přeskočit zeď a dostat se k lidem

Současný premiér Petr Fiala v sobotu obhájil post předsedy Občanské demokratické strany, ministr financí Zbyněk Stanjura zůstává prvním místopředsedou. Fiala se ale nachází ve složité situaci. Musí překonat vysokou zeď, která ho odděluje od běžného českého voliče. Ten před jménem totiž nemá zkratku prof. a situace na Ukrajině je pro něj velice abstraktním tématem. Sdílení informací s veřejností je klíčem k úspěchu. Pokud Fiala chce obhájit i premiérský post, potřebuje běžného českého voliče. 

Aktualizováno včera

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Čína zvyšuje prodej strojů Rusku. To z nich vyrábí zbraně

Čína zvýšila prodej obráběcích strojů, mikroelektroniky a dalších technologií Rusku, které Moskva následně využívá k výrobě raket, tanků, letadel a dalších zbraní, aby je použila ve válce proti Ukrajině, uvedly Spojené státy ve své hodnotící zprávě.  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy