Akce Défense "Žluté vesty"

katedrála Notre-Dame

Dary na Notre-Dame se nelíbí žlutým vestám

Závratná výše darů, které přislíbili jednotlivci i společnosti na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame po ničivém požáru, vyvolala ve Francii debatu o "selektivní štědrosti". Země se už pět měsíců potýká s protesty hnutí takzvaných žlutých vest, kterým vadí údajně klesající kupní síla obyvatel. Stále nižší jsou také dary, které plynou na pomoc chudým, informovala dnes agentura AFP.
Ilustrační foto

Francií táhly tisíce žlutých vest. V Bordeaux vypukly násilnosti, policie nasadila slzný plyn

Navzdory mohutnému nasazení pořádkových sil a zákazům demonstrací na mnoha místech Francie se dnes opět shromáždily tisíce stoupenců takzvaného hnutí žlutých vest, aby protestovaly proti reformní politice prezidenta Emmanuela Macrona. V Paříži policisté během již dvacáté protestní soboty uzavřeli okolí bulváru Champs-Elysées a zadrželi přes tři desítky lidí. V Bordeaux musela proti skupině radikálů policie nasadit slzný plyn, informovala televize BFM-TV.
Jan Keller Rozhovor

Kdo chce, aby Češi zůstali chudí? Jan Keller pro EZ hovořil o situaci v Evropě

ROZHOVOR - Europoslanec a sociolog Jan Keller se dlouhodobě zaměřuje na problémy současné společnosti. Levicový intelektuál je profesorem Ostravské univerzity a svůj mandát v Evropském parlamentu již nebude obhajovat. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz tentokrát problematika institucí Evropské unie zůstala stranou a zeptali jsme se na problémy středních vrstev nejen v České republice, ale i v Evropě.
Žluté vesty vyjadřují podle průzkumů pocity většiny Francouzů (2.12.2018).

Řádění žlutých vest odnesl šéf policie, byl odvolán

Francouzský premiér Édouard Philippe dnes oznámil, že vláda v reakci na nové násilnosti během sobotních protivládních protestů takzvaných žlutých vest propustí šéfa pařížské policie. Zakáže rovněž demonstrace v oblastech, kde dříve nejvíce řádili vandalové, jakmile se ukáže, že jsou radikálové opět na místě a chystají se ničit, uvedl Philippe. Podle něj se také zvýší pokuty v případě účasti na nepovolených demonstracích.
Žluté vesty vyjadřují podle průzkumů pocity většiny Francouzů (2.12.2018).

Žluté vesty varují: Défense zasáhne v Paříži a v Bourges

Hnutí žlutých vest, které ve Francii pořádá vždy v sobotu protivládní protesty, na dnešek svolalo příznivce na dvě místa. První shromáždění se má konat v pařížské obchodní čtvrti La Défense, druhé ve středofrancouzském městě Bourges.

Aktuálně se děje

před 3 minutami

Aktualizováno před 34 minutami

před 57 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 4 hodinami

Volební štáb hnutí ANO

Volby by ovládlo Babišovo ANO, získalo by přes třetinu hlasů, ukázal průzkum

V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje zlepšení o jeden procentní bod ve srovnání se zářijovým průzkumem. Druhé místo by patřilo ODS s 13,5 procenty, zatímco třetí příčku obsadilo hnutí SPD s 10,5 procenty. ODS by si polepšila o půl procentního bodu a SPD o jedno procento.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ilustrační foto

Změny počasí působí škody za bilion dolarů. 100 miliard ročně opravdu nestačí

Jak už server EuroZprávy.cz informoval ve čtvrtek, účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. A podle jiných odhadů částka v následujících letech raketově vzroste.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy