Americký konvoj Danube Ride (září 2015)

Ilustrační fotografie

Celý americký konvoj je v Česku, první skupina už dojela do Vyškova

Rozvadov – První skupina amerického vojenského konvoje překročila hranice České republiky dnes dopoledně. Bylo v ní dvacet armádních vozidel. Celkem má přes české území během dneška a pondělí projet 150 vozů s 550 lidmi. Další části konvoje projely v šestihodinových intervalech. Celá skupina se do Česka dostala zhruba v 15:00.
Ilustrační foto

Předvoj amerického konvoje opustil Česko a míří do Maďarska

Vyškov - Předsunutá část amerického vojenského konvoje opustila dnes po poledni přes česko-slovenský hraniční přechod Lanžhot - Brodské Českou republiku. Hlavní konvoj projede ČR v neděli a pondělí. Tvořit jej bude 550 vojáků ve 150 vozidlech. Předvoj má na své cestě mírné zpoždění.
Ilustrační foto

Českem projíždí předvoj kolony vojáků USA, část dorazila do Prahy

Rozvadov - Do Česka dnes dopoledne přijela předsunutá část amerického vojenského konvoje mířícího z bavorské základny na cvičení do Maďarska. Předvoj hlavního konvoje, který republikou projede v neděli a pondělí, má za úkol trasu do Maďarska vyzkoušet. V kasárnách v Praze-Ruzyni se s vojáky přivítal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Z Prahy budou Američané pokračovat do Vyškova, kde vojáci přenocují.
Dragoon Ride v Praze, příznivci vítali "Amíky" (30.3.2015)

Konvoj Danube Ride: Kde a odkud ho nejlépe pozorovat? PŘEHLED

Praha - Ve středu Českem opět projede konvoj amerických transportérů Stryker. Soudě podle zkušeností z jara půjde o zajímavou přehlídku vojenské techniky. Vybrali jsme pro vás několik míst na trase, kde byste měli mít na konvoj krásný výhled.

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 11 minutami

před 20 minutami

Ázerbájdžán, ilustrační foto

Ázerbájdžánské jednotky zadržely čtyři bývalé lídry Náhorního Karabachu

Ázerbájdžánské úřady zadržely čtyři bývalé lídry Náhorního Karabachu a převezly je do Baku. Příslušníky ázerbájdžánské služby státní bezpečnosti byli zadrženi tři bývalí prezidenti samozvané republiky Náhorní Karabach Arkadij Gukasján, Bako Saakján a Arajik Haruťunjan a bývalý předseda parlamentu David Išchanjan. 

před 49 minutami

Záchranáři zasahují u neštěstí na Strakonicku. (3.10.2023)

Nehodu na Strakonicku nepřežili zaměstnanci železnice. Na trati pracovali

Úterní železniční nehoda na Strakonicku si vyžádala dva životy železničních zaměstnanců, kteří pracovali na trati, uvedla policie. Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda vyjádřil upřímnou soustrast pozůstalým. Drážní inspekce zahájila vyšetřování mimořádné události.  

před 51 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku

Nobelovu cenu za fyziku dostali tři vědci za výzkum elektronů

Nobelova cena za fyziku pro rok 2023 byla udělena třem vědcům za jejich práci v oblasti využití extrémně krátkých světelných pulzů k studiu chování elektronů v atomech a molekulách. Laureáty jsou francouzsko-americký vědec Pierre Agostini, Rakušan maďarského původu Ferenc Krausz a Francouzka působící ve Švédsku Anne L'Huillierová.

včera

Arménie, ilustrační foto

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, navzdory ruskému odporu

Arménský parlament podle agentury Anadolu schválil ratifikaci Římského statutu, na jehož základě vznikl Mezinárodní trestní soud (ICC), což znamená, že Arménie bude podléhat jeho jurisdikci. Plán Arménie přistoupit k ICC, která nedávno vydala zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl kritizován Ruskem.

včera

včera

V 94 letech zemřel bývalý ředitel Komerční banky a senátor ODS Richard Salzmann

V pondělí zemřel ve věku 94 let bankéř Richard Salzmann, někdejší generální ředitel Komerční banky a senátor za ODS. Uvedl to server Lidovky.cz.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy