Americký konvoj Danube Ride (září 2015)

Ilustrační fotografie

Celý americký konvoj je v Česku, první skupina už dojela do Vyškova

Rozvadov – První skupina amerického vojenského konvoje překročila hranice České republiky dnes dopoledně. Bylo v ní dvacet armádních vozidel. Celkem má přes české území během dneška a pondělí projet 150 vozů s 550 lidmi. Další části konvoje projely v šestihodinových intervalech. Celá skupina se do Česka dostala zhruba v 15:00.
Ilustrační foto

Předvoj amerického konvoje opustil Česko a míří do Maďarska

Vyškov - Předsunutá část amerického vojenského konvoje opustila dnes po poledni přes česko-slovenský hraniční přechod Lanžhot - Brodské Českou republiku. Hlavní konvoj projede ČR v neděli a pondělí. Tvořit jej bude 550 vojáků ve 150 vozidlech. Předvoj má na své cestě mírné zpoždění.
Ilustrační foto

Českem projíždí předvoj kolony vojáků USA, část dorazila do Prahy

Rozvadov - Do Česka dnes dopoledne přijela předsunutá část amerického vojenského konvoje mířícího z bavorské základny na cvičení do Maďarska. Předvoj hlavního konvoje, který republikou projede v neděli a pondělí, má za úkol trasu do Maďarska vyzkoušet. V kasárnách v Praze-Ruzyni se s vojáky přivítal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Z Prahy budou Američané pokračovat do Vyškova, kde vojáci přenocují.
Dragoon Ride v Praze, příznivci vítali "Amíky" (30.3.2015)

Konvoj Danube Ride: Kde a odkud ho nejlépe pozorovat? PŘEHLED

Praha - Ve středu Českem opět projede konvoj amerických transportérů Stryker. Soudě podle zkušeností z jara půjde o zajímavou přehlídku vojenské techniky. Vybrali jsme pro vás několik míst na trase, kde byste měli mít na konvoj krásný výhled.

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Petr Pavel

Pavel navštívil opomíjené Ležáky. Apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Donald Trump

Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta

Bývalý americký prezident a téměř jistý republikánský prezidentský kandidát Donald Trump si již vybral kandidáta na viceprezidenta pro listopadové volby, ale zatím to nikomu neřekl. Uvedl to server CNN.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

včera

Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán otočil. Německo, které mu "nevoní", označil za součást technologické transformace

Ekonomická spolupráce tvoří pevný základ vztahů mezi Německem a Maďarskem, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem v Berlíně. Oba lídři se dohodli na dalším posilování ekonomických vazeb, uvedla agentura MTI. Při návštěvě Berlína přitom prohlásil, že Německo už "nevoní a nevypadá stejně" jako dříve, a že kvůli migraci se proměnilo v "pestrobarevný, multikulturní svět". 

včera

včera

včera

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Rusko poslalo na bytovku plnou civilistů řízenou bombu

Ruská armáda při sobotním útoku na východoukrajinské město Charkov použila řízenou bombu, která zasáhla vícepodlažní obytný dům. Tři lidé přišli o život a dalších téměř 40 bylo zraněno, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

Požár v přírodě, ilustrační fotografie.

Turisté z jachty zapálili celý řecký ostrov

Řečtí hasiči byli v pohotovosti i v sobotu kvůli řadě požárů po celé zemi. Pobouření vyvolalo chování pasažérů jedné jachty u pobřeží ostrova Hydra, kteří v noci na sobotu, navzdory varování před manipulací s ohněm, odpálili ohňostroj. Jiskry z něj zapálily jediný borový les na ostrově. Uvedl to server BBC.

včera

včera

včera

včera

Ostudný povaleč. Farage čelí za své výroky o Ukrajině ostré kritice

Britský populistický politik Nigel Farage čelí kritice za své výroky, že Západ vyprovokoval ruskou invazi na Ukrajinu. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy