armáda Egypt

Ilustrační foto

Islamisté napadli egyptskou armádu na Sinaji, osm mrtvých vojáků

Ozbrojenci dnes na severu Sinajského poloostrova zabili osm členů egyptských bezpečnostní sil. Informovala o tom egyptská státní televize, podle níž je pět mrtvých také na straně útočníků. Ozbrojenci podle televize zaútočili na několik kontrolních stanovišť, uvedla agentura Reuters.
Islámský stát (ISIS)

Válka, o které se nemluví: Tisíce mrtvých, mučení, podezření z válečných zločinů

Jedna z nejbrutálnějších, ale také nejméně známých bitev s militanty napojenými na teroristickou organizaci Islámský stát probíhá již osm let na Sinajském poloostrově, poukazuje editorial serveru Washington Post. Prestižní deník v něm nastiňuje, že v pouštních oblastech se egyptské armádě a policii stále nedaří vymýtit povstalectví, které pramení z deprivace a dalších místních problémů.
Chalífa Haftar

Libye ve válce: Haftarovy jednotky postupují, bojuje se u Tripolisu

Jednotky věrné mezinárodně uznávané libyjské vládě premiéra Fáize Sarrádže na jihu Tripolisu bojují s armádou polního maršála Chalífy Haftara, která dosud působila na východě Libye. Oznámila to agentura Reuters. Podle televize Al-Arabíja se bojuje 120 kilometrů od Tripolisu.
Egypt, ilustrační foto

Teroristický útok v Egyptě: Na místě panuje zmatek, 15 mrtvých nebo zraněných

Teroristický útok na armádní kontrolní stanoviště na severu Sinaje si vyžádal životy sedmi útočníků, nejspíše islamistických radikálů. Současně bylo zabito či zraněno 15 vojáků. Oznámila to dnes podle agentury AFP egyptská armáda, která v této oblasti vede ofenzívu proti ozbrojencům z egyptské odnože teroristické organizace Islámský stát (IS).
Abd Fattáh Sísí

Izrael bojuje s Egyptem proti islamistům na Sinaji, informace měly zůstat utajené

Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí přiznal, že egyptská armáda velmi úzce spolupracuje s Izraelem v boji proti islámským extremistům na Sinajském poloostrově. Informují o tom dnes izraelská média. Káhira se ale podle nich později snažila zabránit zveřejnění rozhovoru, který Sísí poskytl televizi CBS. Ta jej má odvysílat v neděli v pořadu 60 Minutes.
Egypt

Egyptská armáda zdemolovala na Sinaji 3000 domů? Satelitní snímky jsou hrozivé

Káhira - Egyptská armáda v rámci protiteroristické kampaně na Sinajském poloostrově od letošního února zdemolovala nejméně 3000 budov. Vyplývá to ze satelitních snímků, které analyzovala organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW). Opatření HRW označila za kontraproduktivní s tím, že přispívá ke zhoršení humanitární situace, informoval dnes zpravodajský server BBC.
Abd Fattáh Sísí

Sísí dal rozkaz egyptské armádě: Zabezpečte Sinaj, klidně i násilně

Káhira - Egyptská armáda dostala tři měsíce na to, aby zajistila bezpečnost na Sinajském poloostrově. Minulý týden si masakr v mešitě Ravda v severosinajském Bir al-Abdu vyžádal životy 305 lidí, včetně 27 dětí. Dalších více než 100 osob bylo zraněno. Jednalo se o nejkrvavější teroristický útok v dějinách Egypta.

Aktuálně se děje

před 13 minutami

Aktualizováno před 44 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 4 hodinami

Volební štáb hnutí ANO

Volby by ovládlo Babišovo ANO, získalo by přes třetinu hlasů, ukázal průzkum

V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje zlepšení o jeden procentní bod ve srovnání se zářijovým průzkumem. Druhé místo by patřilo ODS s 13,5 procenty, zatímco třetí příčku obsadilo hnutí SPD s 10,5 procenty. ODS by si polepšila o půl procentního bodu a SPD o jedno procento.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ilustrační foto

Změny počasí působí škody za bilion dolarů. 100 miliard ročně opravdu nestačí

Jak už server EuroZprávy.cz informoval ve čtvrtek, účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. A podle jiných odhadů částka v následujících letech raketově vzroste.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy