BND (Spolková zpravodajská služba)

Německá policie hlídkuje u obchodních center

Německá rozvědka v krizi. Chybí jí tisíce lidí

Německým tajným službám chybí tisíce pracovníků, informuje na svých internetových stránkách týdeník Der Spiegel. Spolková zpravodajská služba (BND) měla koncem srpna neobsazených 970 pracovních pozic, Spolkový úřad na ochranu ústavy (BfV) tisíc.
Chemické zbraně

Německá rozvědka prý měla vzorky novičoku

Berlín - Německé tajné službě se podařilo v 90. letech získat vzorek nervově paralytické látky novičok, kterou byli podle Británie na počátku března v jihoanglickém Salisbury otráveni bývalý dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija.
Německá vlajka

Turecká tajná služba sleduje stovky lidí v Německu, upozornil deník

Berlín – Německá deník Süddeutsche Zeitung tvrdí, že turecká tajná služba (MIT) v Německu špehuje stovky lidí, které považuje za příznivce duchovního Fethullaha Gülena. Toho Ankara viní z organizace loňského pokusu o puč. Postup Ankary vůči části Turků žijících v Německu tvrdě kritizují němečtí politici i zástupci bezpečnostních složek.

Aktuálně se děje

před 46 minutami

před 59 minutami

před 1 hodinou

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku

Nobelovu cenu za fyziku dostali tři vědci za výzkum elektronů

Nobelova cena za fyziku pro rok 2023 byla udělena třem vědcům za jejich práci v oblasti využití extrémně krátkých světelných pulzů k studiu chování elektronů v atomech a molekulách. Laureáty jsou francouzsko-americký vědec Pierre Agostini, Rakušan maďarského původu Ferenc Krausz a Francouzka působící ve Švédsku Anne L'Huillierová.

včera

Arménie, ilustrační foto

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, navzdory ruskému odporu

Arménský parlament podle agentury Anadolu schválil ratifikaci Římského statutu, na jehož základě vznikl Mezinárodní trestní soud (ICC), což znamená, že Arménie bude podléhat jeho jurisdikci. Plán Arménie přistoupit k ICC, která nedávno vydala zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl kritizován Ruskem.

včera

včera

včera

včera

včera

Vlak na Strakonicku srazil skupinu lidí. Dva z nich zemřeli

K tragické události došlo v úterý dopoledne na Strakonicku. Vlak srazil u Bělčic čtyři osoby. Dva lidé zemřeli, další dva utrpěli těžká zranění. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy