Boris Němcov (kritik Kremlu)

Policie Rusko, ilustrační foto

Ruská policie zadržela u památníku opozičníka Němcova osm lidí

Ruská policie dnes zadržela osm lidí, kteří se pokoušeli položit květiny u památníku zavražděného opozičního politika Borise Němcova nedaleko moskevského Kremlu. Informoval o tom server OVD-Info, který monitoruje aktivity ruské policie. V pátek ruské úřady nechaly improvizovaný památník odstranit a zadržely dva aktivisty, kteří u něj hlídkovali, uvedla rozhlasová stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL).
Ilustrační foto

Ruská ambasáda v Praze odmítla, že by přesunula své sídlo

Ruská ambasáda odmítla, že by přesunula sídlo na adresu svého konzulárního úseku kvůli přejmenování náměstí Pod Kaštany na náměstí Borise Němcova. Podle velvyslanectví sídlí zastupitelský úřad ve stejné budově, pouze mu magistrát hlavního města zrušil jednu ze dvou používaných adres.
Marija Zacharovová, též Ocelová Marija

Mluvčí ruské diplomacie kritizovala přejmenování náměstí v Praze

Za naprosto absurdní a logicky nevysvětlitelné označila dnes mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová rozhodnutí pražských úřadů přejmenovat náměstí v české metropoli po zavražděném ruském opozičním politikovi Borisi Němcovovi. Právě na výročí vraždy, 27. února, pražský primátor Zdeněk Hřib spolu s Němcovovou dcerou odhalil tabulku se jménem zavražděného politika na náměstí před ruským velvyslanectvím v Praze 6.
Svět a především Rusové se loučí se zavražděným Borisem Němcovem.

Tisíce lidí dorazily na pochod připomínající vraždu Němcova

Tisíce lidí se dnes sešly na pochod v centru Moskvy, aby si připomněly Borise Němcova, ruského opozičního politika, který byl před pěti lety zavražděn. Podle organizátorů byl pochod současně protestem proti plánovaným změnám v ústavě navrženým prezidentem Vladimirem Putinem.
Pražský primátor Zdeněk Hřib

Náměstí před ruskou ambasádou v Praze dostalo nové jméno po Němcovovi

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) dnes společně s dcerou někdejšího ruského vicepremiéra Borise Němcova Žannou odhalil na náměstí před ruským velvyslanectvím v Praze 6 tabulku se jménem zavražděného politika. Slavnostní změny názvu náměstí Pod Kaštany na náměstí Borise Němcova se zúčastnily desítky lidí, kteří s sebou měli transparent s Němcovovou podobiznou a vlajky EU.
Boris Němcov, kritik prezidenta Putina

USA vyzvaly Rusko, aby našlo organizátory vraždy Němcova

Velvyslanectví Spojených států v Moskvě dnes vyzvalo Rusko, aby našlo lidi, kteří organizovali vraždu opozičního politika Borise Němcova. Informovala o tom agentura Reuters. Vykonavatelé zločinu Němcova zastřelili před pěti lety blízko Kremlu.
Peskov, Dmitrij

Praha ať kromě Němcova uctí také sovětské osvoboditele, žádá Putinův mluvčí

Praha by vedle uctění památky Borise Němcova měla pamatovat také na sovětské vojáky, kteří padli při osvobozování Česka od fašistů. Podle agentury TASS to dnes řekl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov na dotaz, jenž se týkal stanoviska Kremlu k dnešnímu přejmenování náměstí v české metropoli po zavražděném představiteli ruské opozice.
Pražský primátor Zdeněk Hřib

Praha rozhodla. Před ruskou ambasádou bude nově náměstí Borise Němcova

Z náměstí Pod Kaštany v Praze 6 se stane náměstí Borise Němcova. Přejmenování prostranství před ambasádou Ruské federace po ruském opozičním politikovi dnes schválili pražští radní. Změna má být podle dokumentu přijatého radními politickým gestem vůči Rusku a vyjádřením solidarity s ruskou opozicí a hnutím za lidská práva.
Boris Němcov, kritik prezidenta Putina

Praha chce přejmenovat náměstí u ruské ambasády. Po kritikovi Kremlu Němcovovi

Pražské náměstí Pod Kaštany, kde sídlí ruské velvyslanectví, zřejmě nově ponese jméno zavražděného ruského opozičního politika Borise Němcova. Předseda klubu Spojených sil Jiří Pospíšil na twitteru uvedl, že TOP 09 přejmenování podpoří, a primátor Zdeněk Hřib (Piráti) řekl, že změna má v koalici dostatečnou podporu a rada města by o ní mohla hlasovat ještě do konce měsíce.
Ministerstvo zahraničí

Dcera zavražděného Němcova přijela do Česka. Jednala s Petříčkem o Rusku

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) se dnes setkal se zakladatelkou Nadace Borise Němcova Žannou Němcovovou. Ministr na schůzce vyjádřil podporu všem, kdo usilují o dodržování lidských práv a občanských svobod v Rusku, uvedlo v tiskové zprávě ministerstvo zahraničí. S Němcovovou se dnes v Praze setkal také předseda opoziční ODS Petr Fiala.
Vladimír Putin

Ruská policie zabavila opoziční brožurky o Putinovi

Moskva – Policie v Rusku zabavila celý náklad brožurky o selháních, vadách a neúspěších téměř dvacetiletého vládnutí Vladimira Putina. Jejími autory jsou někdejší spolupracovníci zavražděného opozičního předáka Borise Němcova, Ilja Jašin a Vladimir Milov. Rusové budou prezidenta volit 18. března. Průzkumy slibují Putinovi drtivé vítězství, znamenající setrvání v čele státu po dalších šest let.
Moskva, Kreml

Ruský soud odpustil pokuty vrahům Němcova

Moskva - Ruský nejvyšší soud odpustil pokuty ve výši 100.000 rublů (asi 38.000 Kč) z rozsudků, které byly vyneseny nad pěticí Čečenců odsouzených letos v létě za vraždu opozičního politika Borise Němcova.
Boris Němcov, kritik prezidenta Putina

Prokremelská bojůvka zlikvidovala pamětní desku zabitého Němcova

Moskva - Aktivisté prokremelského militantního hnutí SERB dnes odstranili pamětní desku z moskevského domu, kde žil zavražděný opoziční politik Boris Němcov. Radnice odmítla, že by likvidace desky byla v rozporu se zákonem, protože vedení metropole její instalaci neschválilo.

Aktuálně se děje

před 13 minutami

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

COP28: Jednání vstoupila do nejtěžší fáze, země se přou o zákaz fosilních paliv

Sultán Ahmad al-Džábir, který předsedá klimatické konferenci OSN v Dubaji, v pátek vyzval zúčastněné země, aby "vystoupily ze svých komfortních zón", "dokončily rozdělané" a spolupracovaly na dosažení potenciálně historické dohody. Jak informovala agentura Reuters, al-Džábir touto výzvou otevřel plenární zasedání summitu, který tím vstoupil do nejtěžší fáze jednání.

před 55 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

důchody

Budeme mít někdy konečně důchodovou reformu? Vyhlídky kvůli neschopnosti či lenosti nejsou růžové

Mezi doslova okřídlené citáty světa patří ten, který definuje charakter člověka. Pokud prý chceme poznat, jaký ten člověk je, máme mu dát moc. Žijeme ale v zemi, kde neustálé testování charakteru politiků moc nikam nevede. Takže se z toho ani nedá dobře odvodit to, jestli třeba kvůli neschopnosti či neochotě zavést změny v jednom z nejdůležitějších systému státu, totiž penzijním, jsou všichni politici líní nebo neschopní. 

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Klíčové chyby při zakládání SRO a jak se jim vyhnout

Samostatně založená společnost s ručením omezeným (SRO) je v České republice jednou z nejběžnějších forem podnikání. Tento právní subjekt je oblíbený pro svou relativní jednoduchost a omezení osobní odpovědnosti majitelů. Nicméně, jaké problémy mohou vzniknout při založení SRO a jak se jim vyhnout? Pokusíme se prozkoumat klíčové problémy a poskytnout tipy, jak se s nimi vypořádat.

včera

včera

včera

včera

Uvařená ptačí těla i larvy. Inspekce zasahovala v asijské tržnici v Brně

Inspektorky Státní veterinární správy při kontrole v asijské tržnici Vinamo v Olomoucké ulici v Brně objevily několik závažných porušení předpisů při prodeji produktů živočišného původu. Nalezly například uvařená ptačí těla i s hlavami.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy