Bowe Bergdahl (americký voják)

Americký voják Bowe Bergdahl (sedící vlevo) zadržovaný téměř pět let v Afghánistánu.

Rodičům vojáka pět let vězněného Talibanem, vyhrožují smrtí

Washington - Případ amerického vojáka Boweho Bergdahla propuštěného ze zajetí afghánského Talibanu vyvolává v USA nadále kontroverzní reakce. Zatímco podle FBI kdosi vyhrožuje smrtí rodičům muže označovaného mnohými za zběha, agentura AP přinesla informaci, že Američan byl údajně v zajetí mučen. Bergdahl, jehož Bílý dům po pěti letech věznění vyměnil za pět členů Talibanu, se zotavuje v Německu a podle médií dosud není psychicky připraven na setkání se svými blízkými.
Americký voják Bowe Bergdahl (sedící vlevo) zadržovaný téměř pět let v Afghánistánu.

Stydím se, že jsem Američan, napsal prý propuštěný voják

Washington - Americký voják Bowe Bergdahl, jehož afghánské hnutí Taliban po pěti letech zajetí propustilo na svobodu výměnou za pětici svých členů, se prý chtěl vzdát amerického občanství. Uvedl to alespoň ve vzkazu, který zanechal ve svém stanu poté, co zmizel ze základny, říkají vojáci, kteří s Bergdahlem sloužili. Bergdahlův návrat vyvolal ve Spojených státech velké spory.
Americký voják Bowe Bergdahl (sedící vlevo) zadržovaný téměř pět let v Afghánistánu.

Taliban propustil po pěti letech amerického vojáka. Výměnou za pět vězňů z Guantánama. A Obama slíbil toto

Washington - Americký voják Bowe Bergdahl zadržovaný téměř pět let v Afghánistánu hnutím Taliban byl propuštěn a předán Spojeným státům. Oznámil to dnes americký prezident Barack Obama. Taliban podle amerických představitelů souhlasil s Bergdahlovým propuštěním výměnou za osvobození pěti členů Talibanu držených ve věznici na základně Guantánamo na Kubě.

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 17 minutami

před 40 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

Volební štáb hnutí ANO

Volby by ovládlo Babišovo ANO, získalo by přes třetinu hlasů, ukázal průzkum

V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje zlepšení o jeden procentní bod ve srovnání se zářijovým průzkumem. Druhé místo by patřilo ODS s 13,5 procenty, zatímco třetí příčku obsadilo hnutí SPD s 10,5 procenty. ODS by si polepšila o půl procentního bodu a SPD o jedno procento.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ilustrační foto

Změny počasí působí škody za bilion dolarů. 100 miliard ročně opravdu nestačí

Jak už server EuroZprávy.cz informoval ve čtvrtek, účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. A podle jiných odhadů částka v následujících letech raketově vzroste.

před 4 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

včera

Zelenskyj míní, že osvobodit Krym bude oproti Donbasu jednodušší

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude jednodušší se opětovně zmocnit poloostrova Krym, nikoliv Donbasu. Řekl to na středečním setkání s vysokoškoláky. Zelenskyj se domnívá, že oblast Donbasu je silně militarizovaná a v části populace panují proruské nálady a postoje. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy