bvv

62. Mezinárodní strojírenský veletrh letos nebude. Vrátí se až v roce 2021

62. Mezinárodní strojírenský veletrh letos nebude, kvůli koronaviru. Vrátí se až v roce 2021

Tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh konaný pravidelně od roku 1959 na výstavišti v Brně se v letošním roce neuskuteční. Dne 25. června 2020 o tom rozhodlo představenstvo společnosti Veletrhy Brno. Stalo se tak na základě důkladného zvážení všech faktorů a rizik spojených s konáním veletrhu včetně vyhodnocení aktuálních pravidel pro konání veletrhů a hromadných akcí. Bude tak přerušena tradice veletrhu, který se v poslední dekádě vyprofiloval na největší průmyslový veletrh ve střední Evropě. Veletrh nebyl dosud nikdy zrušen, uskutečnil se dokonce s menším časovým odsunem i po 21. srpnu 1968. „Museli jsme ukončit přetrvávající nejistotu kolem jeho konání. MSV je další obětí viru mezi významnými evropskými veletrhy. Bylo to nejtěžší rozhodnutí, které jsem kdy musel udělat,“ uvádí Jiří Kuliš, generální ředitel Veletrhů Brno.
Na brněnském výstavišti začínají veletrhy Motosalon a ProDítě

Na brněnském výstavišti začínají veletrhy Motosalon a ProDítě

Na brněnském výstavišti začíná dnes mezinárodní motocyklový veletrh Motosalon. Letošní ročník je rekordní, 150 firem na něm bude zastupovat 390 značek. Současně s veletrhem Motosalon začíná i veletrh ProDítě, obě akce trvají do neděle, vstupné na ně je oddělené.
Létofest

Létofest přiveze do Brna legendární české kapely s obrovskou hudební show

Brno - Koncertní vystoupení Kabátů, Chinaski, Anny K., Wanastowek, Marka Ztraceného a mnoha dalších, bohatý doprovodný program, skvělé jídlo nebo ty nejlepší lokální kapely, to vše přiveze Létofest na brněnské výstaviště. Oproti loňskému startovacímu ročníku nabízí tento rok plné dva dny nabité nejlepší českou a slovenskou hudbou.
Brněnské výstaviště (BVV)

Festival Utubering vypukne v Brně už zítra

Brno - Na brněnském výstavišti už v pátek vypukne festival generace Z – Utubering. První ročník tohoto festivalu se konal v roce 2015 v Praze. Letos poprvé zavítá i do Brna. Na výstaviště přivede nejznámější youtubery, idoly dnešních teenagerů.
Brněnské výstaviště (BVV)

Brno koupí většinu akcií Veletrhů Brno od Němců

Brno - Brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) se ve čtvrtek dohodl s Messe Düsseldorf na koupi 61 procent akcií Veletrhů Brno. Dohodu projednají příští týden v úterý radní, potvrdil ČTK Ondřej Holík z Kanceláře primátora. Město se stane po dokončení obchodu majoritním vlastníkem výstavní společnosti, bude mít v držení 95 procent akcií. Cenu Vokřál zatím nezveřejnil, podle České televize tak učiní v úterý.
Brněnské výstaviště (BVV)

Na brněnském výstavišti startuje 57. ročník strojírenského veletrhu

Brno - Na brněnském výstavišti dnes začíná 57. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV). Vystavovat bude 1504 firem z 32 zemí. Téměř polovina společností přijede ze zahraničí, největší zájem tradičně mají vystavovatelé z Německa. Na veletrhu bude dnes také zasedat vláda, stánky si přijede prohlédnout prezident Miloš Zeman.
Rotunda pavilonu A brněnského výstaviště

Brněnské výstaviště rozšiřuje portfolio veletrhů o InterMountain

Brno - Mezinárodní veletrh horských technologií InterMountain se na brněnském výstavišti uskuteční poprvé ve dnech 27. – 29. dubna 2016. Veletrh, jehož pořadatelem je Asociace lanové dopravy, má už více než dvacetiletou tradici. Poprvé se konal v roce 1992 v Peci od Sněžkou, další ročníky se uskutečnily vždy v sudých letech ve Špindlerově Mlýně, později v Dolní Moravě v Jeseníkách.
zbrojařský veletrh Idet

V Brně startuje zbrojařský veletrh Idet, aktivisté budou demonstrovat

Brno - V Brně dnes začíná mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky Idet. Představí se na něm 331 firem z 20 zemí. Je to zhruba o deset procent více než v roce 2013, kdy se tato akce konala naposledy. Přes 60 procent firem přijede ze zahraničí. Zbrojařská akce se ale neobejde bez protestů. V Brně se o víkendu setkali aktivisté, kteří plánují demonstrace.
Václav Klaus, prezident ČR

Eurozóna? Chyba od počátku, kritizuje Klaus

Brno – Václav Klaus navštívil Brno, kde odstartoval další ročník mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Při této příležitosti neopomenul tvrdě zkritizovat vznik a koncept eurozóny a společné evropské měny euro, informuje ČTK.
Ilustrační fotografie

Zdravotnický veletrh v Brně přivítá odborníky z celé Evropy

Brno - Pod názvem Týden zdravotnictví v Brně se na brněnském výstavišti od úterý uskuteční Mezinárodní veletrh zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví Medical Fair Brno Central Europe/Rehaprotex. Jak informovaly veletrhy, akce přivítá zdravotnické odborníky z celé Evropy.
Ilustrační fotografie

Budou Veletrhy Brno hromadně propouštět?

Brno - O plánovaném snižování počtu zaměstnanců společnosti Veletrhy Brno píše v pondělním vydání deník E15. Společnost v pondělí na svých internetových stránkách informace deníku upřesnila.
Ilustrační fotografie

V Brně začaly veletrhy Autotec a Autosalon

Brno - Na brněnském výstavišti začaly v pátek po poledni oficiálně veletrhy užitkových vozidel Autotec a osobních vozů Autosalon. Páteční den je vyhrazený novinářům a odborníkům, brány výstaviště se pro širší veřejnost otevřou v sobotu.
Stavební veletrh

Dopady krize pocítily i stavební veletrhy v Brně

Brno - Stavební veletrhy IBF, SHK Brno a veletrh investicí Urbis Invest budou letos proti srovnatelnému roku 2007 kvůli krizi menší, vystavovat přijede zhruba 1300 firem, o šest procent méně. V pondělí to na zahajovací tiskové konferenci v Brně sdělila ředitelka stavebních veletrhů Jana Ostrá.

Aktuálně se děje

před 30 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Petr Fiala

Vláda schválila novou obrannou strategii, reaguje na válku na Ukrajině

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Wagnerova skupina v Rostově na Donu (24. června 2023).

Co pro Ukrajinu znamená návrat wagnerovců? Za určitých podmínek představuje vážnou hrozbu

Po srpnovém úmrtí velitele Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina se zdálo, že budoucnost pro jeho žoldáky nevypadá nijak příznivě. Část z nich se odebrala do Běloruska, zatímco jiní podle nejrůznějších zpráv skončili zpátky v Africe, kde se v minulosti zapojovali do konfliktů v několika státech. Nejnovější zprávy ale hovoří o jejich návratu na Ukrajinu, kde mohou v případě sjednocení pod novým velitelem představovat pro Kyjev vážný problém.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov

Nobelovu cenu za chemii získala trojice vědců z USA a Ruska za kvantové tečky

Trojice vědců z USA a Ruska letos získala Nobelovu cenu za chemii za své revoluční objevy a výzkum polovodičových nanokrystalů známých jako kvantové tečky. Laureáty jsou Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov. Informace o čerstvých vítězích unikla na veřejnost několik hodin před oficiálním oznámením Královské švédské akademie věd.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

V Benátkách se zřítil autobus z nadjezdu

Proč došlo k tragédii v Benátkách? Itálie má zatím jediné vysvětlení

Za zřícením autobusu z nadjezdu nad železniční tratí u Benátek, při němž zemřelo nejméně 21 lidí, může podle prvních informací stát chyba řidiče. Čtyřicetiletý Alberto Rizzotto z provincie Treviso je jedinou italskou obětí nehody a policie pracuje s verzí, že zkušený řidič mohl trpět zdravotními problémy.

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Policisté zastavili dodávku s migranty

Policisté zadrželi už desítky příchozích migrantů. Slovensko zavádí hraniční kontroly s Maďarskem

Slovenská vláda v Bratislavě dnes rozhodla, že od čtvrtka dočasně zavede kontroly na hranicích s Maďarskem kvůli migrační situaci. Tento krok je pokračováním podobných opatření, která v úterý ohlásily také Česká republika, Polsko a Rakousko. Krátce poté, co Česko začalo na hranicích se Slovenskem kontrolovat vytipovaná vozidla, už policie zachytila desítky nelegálních migrantů.

před 11 hodinami

Politico: USA, EU a Rusko před útokem Ázerbájdžánu tajně jednali o Náhorním Karabachu

Zástupci Spojených států, Evropské unie a Ruska se v září setkali v Turecku na neveřejných mimořádných jednáních, s cílem najít řešení pro složitou situaci týkající se Náhorního Karabachu. Tato schůzka se uskutečnila jen krátce před tím, než Ázerbájdžán zahájil vojenskou ofenzivu, snažící se získat kontrolu nad územím spravovaným etnickými Armény. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy