Cesare Battisti (extremista)

Italská policie

V Itálii přistál speciál s extremistou. Battisti si má odpykat doživotí, píše detektivky

Do Itálie dnes na palubě vládního speciálu přicestoval levicový extremista a odsouzený vrah Cesare Battisti, který byl o víkendu po téměř 40 letech na útěku zadržen v Bolívii. Letadlo s Battistim dosedlo v Římě v 11:36, na letišti Fiumicino jej podle agentury AFP očekávali ministři vnitra a spravedlnosti a asi stovka novinářů. Battisti si v římském vězení Rebibbia odpyká doživotní trest.
Matteo Salvini

Salvini dostane "dáreček". V Bolívii zadrželi italského extremistru Battistiho

V Bolívii v noci na dnešek zadrželi italského levicového extremistu Cesara Battistiho, který v roce 1981 uprchl z italského vězení krátce před tím, než byl za čtyři vraždy odsouzen na doživotí. Média spekulovala, že Battistiho čeká vydání do Brazílie, kde dlouhá léta žil. Italský premiér Giuseppe Conte však dnes na facebooku uvedl, že ho z bolivijského Santa Cruz převeze speciálně vyslané letadlo přímo do Říma, a to už během následujících hodin.

Aktuálně se děje

před 9 minutami

před 13 minutami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusko většinu své ropy vyváží bez cenového stropu

Analýza dat o námořní dopravě a pojištění ukazuje, že Rusko dokázalo obejít omezení G7 týkající se vývozu ropy. Tento krok bude mít výrazně kladný dopad na příjmy Kremlu, neboť se předpokládá, že ceny ropy vzrostou na 100 dolarů za barel. O této situaci informuje Financial Times s odkazem na zmíněnou analýzu.

před 29 minutami

před 57 minutami

před 1 hodinou

Íránský dron Šáhid-136

Rusko se mstí za útok na velitelství černomořské flotily. Na Ukrajinu poslalo rakety i drony

V noci na dnešek došlo k ruskému útoku na Oděskou oblast na jihu Ukrajiny, při kterém byly použity drony a řízené střely. Ukrajinské protivzdušné jednotky dokázaly sestřelit všechny drony a většinu střel, i přesto však byla přístavní infrastruktura poškozena. V důsledku tohoto útoku došlo v Oděse také k zranění jedné ženy, která byla hospitalizována, uvedl šéf oblastní správy Oleh Kiper. Informovala o tom Ukrajinska pravda.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Návštěva prezidenta Ukrajiny a první dámy v USA (21. září 2023).

Zelenskyj slíbil v USA, že Bachmut dobyje zpět. Chtějí tam pohřbít ruskou armádu

Volodymyr Zelenskyj během své návštěvy USA slíbil, že Bachmut bude opět pod kontrolou Ukrajiny. Šéf ukrajinské rozvědky Kyrylo Budanov informoval, že Rusové vyslali do Bachmutu patnáctitisícovou armádu, ačkoliv její formování není ještě kompletní. Budanov také poznamenal, že se Rusové plánují zakopat v této oblasti. Tyto informace vzešly z jeho vyjádření pro americká média během nedávné návštěvy USA.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Zvažujeme obnovení výroby penicilinu v Česku, oznámil Válek

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) oznámil, že probíhají diskuse o obnovení výroby penicilinu v České republice. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že tato výroba by mohla začít fungovat v průběhu jednoho až jednoho a půl roku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy