Česká pojišťovna

Ilustrační foto

Počasí trápí Česko. Živly řádí víc než loni, ukazují statistiky pojišťoven

Živly řádily v letošním roce více než před rokem. Pojišťovny zaznamenaly dvojnásobný nárůst živelních škod. Nejvíce jich způsobily vichřice a krupobití. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Výsledkem letošních kalamit jsou tak desetitisíce zdevastovaných střešních krytin, spadlých stromů na domy, auta a kůlny, popadaných plotů a rozbitých skleníků.
Ilustrační foto

Česká pojišťovna podvedla klienty? Soud žalobu zamítl

Městský soud v Praze zamítl žalobu spolku Podvedení klienti proti České pojišťovně, která podle něj tajila ve smlouvách životního pojištění klientům náklady. Vyplývá to z informací, které má ČTK k dispozici. Podle spolku byla žaloba zamítnuta čistě z procesních důvodů. Ve sporu jde o údajně nesprávně účtované poplatky a náklady v produktech investičního životního pojištění. Chyby se mohou podle spolku týkat až dvou milionů pojistek různých pojišťoven. Česká pojišťovna to však odmítá a uzavřené smlouvy jsou podle ní v pořádku.
pojišťovny

Novým šéfem České pojišťovny bude Roman Juráš, přichází ze Slovenska

Generálním ředitelem a předsedou představenstva České pojišťovny bude od letošního 1. září Roman Juráš (48). Vedení pojišťovny přebírá od Marka Jankoviče, který ČP vedl od poloviny roku 2015. Jankovič zůstává do konce letošního roku členem představenstva ČP. Od 1. ledna 2020 bude působit v její dozorčí radě.
pojišťovny

Na Českou pojišťovnu se valí kritika. Manipuluje s výplatou při vypovězení smlouvy, tvrdí spolek

Česká pojišťovna podle spolku Podvedení klienti systémově manipuluje s výplatou odkupného při předčasném ukončení pojistné smlouvy, a navyšuje si tak vlastní příjmy na úkor klientů. Týkat by se to mohlo až stovek tisíc smluv o životním pojištění, které byly uzavřeny v letech 2005 až 2013, a miliard korun. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovali představitelé spolku. Česká pojišťovna obvinění z manipulace s výplatami odmítá. Odkupné je částka, kterou vyplatí pojišťovna klientovi při předčasném ukončení pojistné smlouvy.
Ilustrační foto

Živly si daly pauzu. Rok 2018 byl na rozmary počasí klidný, zní z pojišťoven

Rok 2018 byl z pohledu škod způsobených přírodními živly výrazně klidnější než předchozí roky, protože ČR se nepotýkala s žádnou plošnou ničivou kalamitou. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Nejvíce škod podle nich loni způsobila vichřice, kvůli suchému počasí výrazně ubylo povodní a záplav.
soudy

Chaos po rozsudku o investičním pojištění. Jsou smlouvy platné?

Praha - Česká asociace pojišťoven (ČAP) reaguje na středeční informaci tom, že Městský soud v Praze vydal konečný verdikt o neplatnosti pojistné smlouvy Flexi Pojišťovny České spořitelny (PČS). Některé soudy podle ČAP už potvrdily platnost smluv investičního životního pojištění.
Ilustrační fotografie

Pojistné podvody ‒ stále oblíbenější koníček pojištěnců

Praha - Za první pololetí hlásí Česká Pojišťovna odhalení podvodů za 240 milionů korun. Čísla stoupají všem pojišťovnám. Potřeba získat peníze vede lidi k ničení vlastních aut, zapalování majetku i sebepoškozování. Důvtipní ale nejsou jen pojištěnci. Své metody vylepšují i detektivové jednotlivých ústavů.
Ilustrační foto

Drábkovy sKarty děsí: Řekne si Česká spořitelna o stamiliony?

Praha - Jednání ministerstva práce s Českou spořitelnou o "finančních dopadech" kvůli předčasnému ukončení kritizovaného projektu sociálních karet začnou po 12. říjnu. V tiskové zprávě to dnes uvedl generální ředitel banky Pavel Kysilka. Spořitelna měla sKarty, s nimiž si měli potřební původně vybírat dávky z bankomatů, provozovat podle smlouvy do roku 2024. Parlament ale projekt zákonem zrušil. Podle ministra práce v demisi Františka Koníčka by mohly sociální karty definitivně skončit do dubna.
Začínají se sčítat škody po povodních, odhadují se na miliardy Kč

Začínají se sčítat škody po povodních, odhadují se na miliardy Kč

Praha - Pojišťovny zvýšily odhad povodňových škod, jsou jich desítky tisíc v hodnotě miliard korun. Nejvíce škod mají hlášeno ze středních Čech. Jde zejména o zatopené sklepy, zahradní domky a garáže, ale evidují i zcela vyplavené domy, zatopené automobily či škody zemědělců. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími tuzemskými pojišťovnami. Ty již zahájily výplatu prvních škod.
Ilustrační foto

Letošní zisk České pojišťovny: 2,8 miliardy korun

Praha - Zisk po zdanění v objemu 2,8 miliardy korun vykázala za první tři kvartály letošního roku Česká pojišťovna. Její vlastní kapitál ke konci září činil 19,7 miliardy korun a bilanční suma dosáhla 119 miliard korun a předepsané pojistné přesáhlo 24 miliard korun, informovala v pondělí Česká pojišťovna.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku

Nobelovu cenu za fyziku dostali tři vědci za výzkum elektronů

Nobelova cena za fyziku pro rok 2023 byla udělena třem vědcům za jejich práci v oblasti využití extrémně krátkých světelných pulzů k studiu chování elektronů v atomech a molekulách. Laureáty jsou francouzsko-americký vědec Pierre Agostini, Rakušan maďarského původu Ferenc Krausz a Francouzka působící ve Švédsku Anne L'Huillierová.

včera

Arménie, ilustrační foto

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, navzdory ruskému odporu

Arménský parlament podle agentury Anadolu schválil ratifikaci Římského statutu, na jehož základě vznikl Mezinárodní trestní soud (ICC), což znamená, že Arménie bude podléhat jeho jurisdikci. Plán Arménie přistoupit k ICC, která nedávno vydala zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl kritizován Ruskem.

včera

včera

včera

včera

včera

Vlak na Strakonicku srazil skupinu lidí. Dva z nich zemřeli

K tragické události došlo v úterý dopoledne na Strakonicku. Vlak srazil u Bělčic čtyři osoby. Dva lidé zemřeli, další dva utrpěli těžká zranění. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy