Ciudadanos

Pedro Sánchez

Španělsko na rozcestí aneb tři poznatky z nedávných voleb

Španělský premiér Pedro Sanchéz počtvrté za sebou vyhrál předčasné volby a nyní to vypadá, že by se mu konečně podařilo vytvořit vládní většinu, a to s levicově populistickou Podemos. I tak by se ale vzhledem k rostoucí popularitě krajně pravicové Vox měl mít na pozoru. O třech poznatcích ze Španělska voleb informoval server Politico.eu.
Vlajky států

Španělé jdou opět k urnám. Kdo bude po neděli sestavovat španělskou vládu?

Občané Španělského království v neděli opět vyrazí k volebním urnám. Volby, které se budou na území Španělska konat 10. listopadu – tedy za dva dny, budou již čtvrtými všeobecnými volbami za poslední čtyři roky. Nedělní hlasování by podle španělského deníku El País mělo být zcela klíčové pro budoucí směřování království, které v současnosti prochází velice turbulentním obdobím, a to nejen kvůli nepokojům v Katalánsku.
Sídlo Evropského parlamentu

Bývalý šéf rumunské vlády jde do čela evropských liberálů

Evropská liberální skupina v Evropském parlamentu, která nově nese název Renew Europe, má nového předsedu. Stal se jím bývalý předseda vlády Rumunska Dacian Ciolos. Největší podporu získal Ciolos od francouzského prezidenta Macrona a jeho strany a od španělských Ciudadanos, dále od delegací z Německa či Holandska.
Španělsko

Španělsko čekají předčasné parlamentní volby: Sestavení vlády bude velmi obtížné

Španělské království čekají již v tomto měsíci další předčasné volby. 28. dubna 2019 se napříč Španělskem uskuteční již třetí všeobecné volby za méně než tři a půl roku, původně se řádné hlasování mělo konat v červnu příštího roku. Tato skutečnost dokazuje současnou nestabilitu španělského politického a stranického systému, které každoročně přispívá mnoho faktorů. Dokonce i tradiční španělský dvou-stranický systém byl překonán, a to již v roce 2015, od kterého sledujeme vzestup nových protestních stran ve španělské politice.

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

před 13 hodinami

před 14 hodinami

před 14 hodinami

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

před 15 hodinami

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy