Děčín

Děčín, ilustrační fotografie.

V Děčíně ráno zaplavila voda z Labe silnici, hladina řeky stoupá

V Děčíně ráno uzavřeli silnici na Dolní Žleb, komunikace vede podél Labe a zaplavila ji voda, řekl ČTK mluvčí magistrátu Luděk Stínil. Podle údajů z Povodí Labe se hladina řeky v Děčíně se dnes v 06:00 dostala na úroveň čtyř metrů, což je hranice pro první povodňový stupeň a pomalu stoupá. Bdělost platí aktuálně na Labi také v Ústí nad Labem a Litoměřicích, hladiny tam ale už nestoupají.
Hasiči

Na Děčínsku shořely dvě chaty, patřily mezi kulturní památky. Majitel je v šoku

V Národním parku České Švýcarsko u Rynartic dnes shořely dvě historické chaty, které jsou kulturní památkou. Hasiči vyhlásili vysoký třetí stupeň požárního poplachu. Na místě byly desítky hasičů, pomáhal i vrtulník. Oheň se rozšířil do lesa ve špatně přístupném skalnatém terénu, hasiči jej před 14:00 dostali pod kontrolu. ČTK to řekl mluvčí hasičů Lukáš Marvan. V pondělí chtěl majitel otevřít chaty pro turisty. "Je to šok," řekl ČTK.
Zvířata

ZOO tratí miliony, žádají dřívější otevření venkovních areálů. Ozvaly se i cirkusy

Zoologické zahrady chtějí po vládě otevření venkovních areálů dříve než na konci května. Za březen a duben přišly na tržbách v součtu zhruba o 100 milionů korun a trvání uzavření jim může způsobit rozsáhlé ekonomické, sociální a ochranářské škody. Vyplývá to ze společné tiskové zprávy jedenácti českých zoologických zahrad, kterou ČTK dnes zaslaly zoo v Děčíně a ve Dvoře Králové nad Labem.
Nemocnice Na Bulovce

Z nákazy koronavirem se v ČR vyléčilo šest pacientů

V Česku se z nákazy koronavirem vyléčil šestý pacient. Jde o studentku z Ekvádoru, která byla jako jedna z prvních pacientů hospitalizovaná v Nemocnici na Bulovce. Po ženě z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jde dnes již o druhého člověka, o kterých nemocnice informovaly, že se z nemoci vyléčili.
Ilustrační foto

V Ústeckém kraji přibudou další desítky lidí v karanténě

V Ústeckém kraji přibudou o víkendu další desítky lidí v domácí karanténě, k dnešku jich je 70. Hygienici zjišťují kontakty posledního potvrzeného případu s onemocněním COVID-19, kterým je žena z Litoměřic. Vrátila se před týdnem z Itálie. Zavaleni jsou dotazy těch, kteří se z Itálie vrací dnes. ČTK to řekla ředitelka krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková.
Ilustrační foto

V Ústeckém kraji je v domácí karanténě 41 lidí, nejvíce v Děčíně

V Ústeckém kraji je nyní v domácí karanténě 41 lidí. Nikdo nevykazuje známky nemoci. Nejvíc lidí je v karanténě v Děčíně, řekla dnes ráno ČTK Eva Patrasová z protiepidemiologického odboru krajské hygienické stanice. Dva z pěti nakažených koronavirem, muž v nemocnici v Praze Na Bulovce a žena v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, jsou z Děčína.
Policie ČR, ilustrační fotografie

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a jedna žena stojí také za přepadením tří čerpacích stanic, uvádějí kriminalisté. Všichni tři podezřelí pocházejí z Ústí nad Labem a všechny už policie obvinila. Informovala o tom dnes krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Policie zajistila i jednu z masek, kterou při činech trojice používala.
Vlaky

Polonahý muž ochromil nádraží v Děčíně. Vylezl na sloup trakčního vedení

Provoz vlaků v Děčíně na hlavním nádraží omezoval dnes od brzkého rána muž, který vylezl na sloup trakčního vedení. Zhruba po sedmi hodinách se ho policistům podařilo dostat dolů. ČTK to řekla policejní mluvčí Petra Trypesová. Rychlíky z Děčína na Prahu či z Děčína do Německa nabraly až tříhodinové zpoždění, vyplývá z webu Českých drah.
Nejvyšší správní soud

Soudce Bajer je částečně vinen, bude mít nižší plat. Incident ve škole se ale neprokázal

Nejvyšší správní soud (NSS) dnes na dva roky snížil o 30 procent plat děčínskému soudci Radomilu Bajerovi. Nadřízení mu vytýkali průtahy a manipulaci s vyhotovenými rozhodnutími. Soud ho v těchto bodech uznal vinným, naopak ho zprostil kárné žaloby v bodě ohledně nevhodného chování na veřejnosti. Bajer v soudních vyhotoveních pochybení připustil a čin označil za velkou hloupost, avšak nevhodné chování na veřejnosti odmítl. Nadřízení požadovali odvolání z funkce.
Nejvyšší správní soud

NSS řeší případ soudce Bajera, násilím odvlekl dceru ze školy. Přijde o talár?

Kárný senát Nejvyššího správního soudu v Brně dnes začal projednávat žalobu na děčínského soudce Radomila Bajera. Předsedkyně Okresního soudu v Děčíně Zdeňka Hošková navrhuje odvolání z funkce soudce. Bajerovi vytýká nepřípustnou manipulaci s vyhotovenými rozhodnutími, průtahy i nevhodné chování soudce na veřejnosti. Jednání soud po poledni odročil podle plánu na 23. července kvůli doplnění dokazování.

Aktuálně se děje

před 47 minutami

před 2 hodinami

Alexej Navalnyj

Moskva vydala Navalného tělo. Není však jasné, jak bude vypadat pohřeb

Ruský stát v sobotu předal tělo zesnulého opozičního politika Alexeje Navalného jeho matce Ljudmile, oznámila to mluvčí Kira Jarmyšová. Vdova Julija Navalná předtím vyzvala Moskvu, aby rodině vydala tělo za účelem uspořádání pohřbu. Obvinila také prezidenta Vladimira Putina z toho, že mučí Navalného mrtvolu. Označila to za pohanství a satanismus. 

před 2 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 5 hodinami

Petr Fiala

Fialova vláda získala štempl od agentury Fitch. Ke zlepšení výhledu stačilo jen málo

Agentura Fitch Ratings včera večer zlepšila ratingový výhled České republiky; z „negativního“ na „stabilní“. Rating ponechala na úrovni „AA-“. Chválí Českou národní banku, resp. měnovou politiku Česka za podporu výrazného snížení inflace a rovněž Fialovu vládu za stabilizaci veřejného zadlužení, a to na stále podprůměrné úrovni v porovnání se střední hodnotou zadlužení zemí, jimž přisuzuje srovnatelný rating jako právě Česku. 

Aktualizováno před 6 hodinami

před 7 hodinami

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta postoupila do osmifinále Evropské ligy. Galatasaray porazila i díky přesilovce jasně 4:1

O velkém úspěchu může mluvit český klubový fotbal poté, co ve čtvrtek Sparta doma na Letné nakonec celkem jasně porazila turecký Galatasaray Istanbul 4:1 a v součtu s předešlým venkovním výsledkem (3:2 pro Galatasaray) tak postoupila do osmifinále Evropské ligy. V osmifinále dvou evropských soutěží (Evropská liga a Konferenční liga) se tak nacházejí hned tři čeští zástupci. Kromě Sparty se v osmifinále EL představí také Slavia, v osmifinále EKL pak Plzeň.

před 7 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Dva roky války na Ukrajině: Putinovy lži, brutální bitvy a konec v nedohlednu

Před dvěma lety ruské jednotky překročily hranice suverénní Ukrajiny. Hned brzy ráno první šrámy války utrpěla řada měst v čele s Kyjevem, Charkovem či Oděsou. Ruské rakety začaly nevybíravě brát životy mužů, žen a dětí. Dne 24. února 2022 se rozhořel největší konflikt v Evropě od konce druhé světové války.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

Španělská chřipka

Španělská chřipka si nedala pokoj, před 105 lety opět udeřila. Komu se stala osudnou?

V prvních měsících roku 1919, tedy před 105 lety, začala po krátké pauze ve světě znovu řádit španělská chřipka. Obávaná nemoc tehdy udeřila již ve třetí vlně, a ačkoliv se už neprojevila v plné síle, znovu zabíjela. V některých zemích se nemocnice rychle plnily nakaženými, nestíhaly se vyrábět rakve pro oběti epidemie, umírali významní státníci nebo třeba umělci.

před 14 hodinami

Policie ČR

Muž z Plzeňska vyhrožoval střelbou. Doma měl granátomet

Policie po tragickém prosincovém útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy poměrně často zasahuje proti lidem, kteří vyhrožují tím, že se stane něco podobného. Strážci zákona v tomto týdnu zadrželi muže, který hrozil střelbou a zároveň měl doma protitankový granátomet.

před 14 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

František Straka se vrací k trenérskému kormidlu. Míří na Slovensko zachraňovat další klub

Bývalý trenér Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka byl po čase opět povolán do služby a opět na Slovensko. Tam se vrací po roce, kdy ho povolal Trenčín nacházející se tehdy na předposledním místě tabulky slovenské ligy, aby ho zachránil. To se povedlo, když Trenčín nakonec skončil devátý a to poté, co Straka se svými svěřenci dokázal uhrát 14 bodů během osmi duelů. Nyní ho čeká podobná záchranářská mise, přičemž bude pro změnu trénovat Michalovce.

před 15 hodinami

před 16 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Konec v nedohlednu. Ohlédnutí za dvěma roky války na Ukrajině

Uplynuly dva roky od zahájení otevřené vojenské agrese Ruska vůči Ukrajině. Konflikt si za tu dobu vyžádal téměř jistě šestimístný počet životů. Zahynuly také tisíce, v drtivé většině případů ukrajinských civilistů. Více než 3,5 milionu lidí před boji uprchlo z domovů. Válka, jejíž konec není v dohledu, nadále představuje jeden z hlavních zdrojů mezinárodního napětí. Během 24 měsíců o ní bylo v tuzemském veřejném prostoru napsáno a řečeno mnohé. Potvrdila se přitom jen malá část predikcí a interpretací. Pochmurné výročí tak může komentátorům a analytikům nabídnout dobrý moment pro kritické zhodnocení svých slov. 

před 17 hodinami

Počasí se o víkendu mírně oteplí. V neděli naměříme 13 stupňů

V sobotu ráno postoupí zvlněná studená fronta dále k severovýchodu. Počasí u nás bude nadále ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou. Uvedl to ČHMÚ.cz.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy