V Česku se z nákazy koronavirem vyléčil šestý pacient. Jde o studentku z Ekvádoru, která byla jako jedna z prvních pacientů hospitalizovaná v Nemocnici na Bulovce. Po ženě z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jde dnes již o druhého člověka, o kterých nemocnice informovaly, že se z nemoci vyléčili.
"Právě mi volali z Nemocnice Na Bulovce. Máme dalšího vyléčeného pacienta! Celkem se vyléčilo už šest osob," uvedl Vojtěch.
Právě mi volali z Nemocnice Na Bulovce. Máme dalšího vyléčeného pacienta! Celkem se vyléčilo už 6 osob.
— Adam Vojtěch (@adamvojtechano) March 21, 2020
Primářka infekční kliniky na Bulovce Hana Roháčová novinářům řekla, že cizinka prošla podruhé testem, který potvrdil její bezinfekčnost, a mohla zařízení opustit. Už v průběhu hospitalizace lékaři informovali, že studentka neonemocněla závažným způsobem. Neměla ale kam odejít do domácí péče stejně jako její kamarádka ze Spojených států, se kterou do Česka přicestovaly z Itálie.
Celkem se v Česku zatím vyléčilo po infekci koronavirem šest pacientů. Vyléčení prvních tří lidí z Děčína oznámili lékaři v pondělí, v pátek se uzdravila žena z Frýdku-Místku. Pátý vyléčený pacient byl také z první vlny nemocných z Děčínska, řekla ČTK ředitelka hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková. Později upřesnila, že jde o ženu. "Je to první vlna nemocných, ale nepatří do toho rodinného výskytu. Byla sice také na lyžích v Itálii, ale jednalo se o jiný zájezd," uvedla.
První tři případy nákazy způsobené novým typem koronaviru Česká republika ohlásila 1. března, byl mezi nimi i muž z Děčína, který byl na lyžích v Itálii. Onemocnění se poté prokázalo i v jeho okolí.
Několik pacientů zůstává ve velmi vážném stavu v nemocnicích v Praze a Brně. U pacienta ležícího v kritickém stavu s nemocí COVID-19 ve Všeobecné fakultní nemocnici budou moct lékaři použít experimentální lék Remdesivir. Nemocnice ho ale zatím z USA neobdržela.
Na Bulovce se lékaři starají o pět pacientů s koronavirem na intenzivní péči, dalších 15 je na standardních lůžkách. Tři pacienty dnes nemocnice propustila do domácí izolace. Roháčová uvedla, že pacienti na intenzivní péči jsou na ventilačních přístrojích a lékaři a další personál jim věnuje velkou péči. Za velmi vážný označila stav sedmdesátnice, která má několik dalších velmi těžkých onemocnění. Uvedla, že se ženu podařilo stabilizovat, ale stejně jako u dalších pacientů na plicní ventilaci o jejích vyhlídkách nechtěla spekulovat.
Související

V Ústí nad Labem uzavřeli důležitý most. Doprava kolabuje i o víkendu

Policie rozkryla případ dětské prostituce v Ústí nad Labem. Řešila ho tři roky
Ústecký kraj , Děčín , nemocnice na bulovce , Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera

Smrtelná nehoda na Žďársku. Střet dvou vozidel nepřežili dva lidé
včera

Napětí na hranici. Panují obavy z brutální války mezi Indií a Pákistánem
včera

Kometa Brno je zpátky na extraligovém trůnu. Postava pomohl k triumfu čistým kontem
včera

RECENZE: Tuctová adaptace videohry Until Dawn. Recyklovaný horor děsí do prázdna
včera

Potvrzeno. David Pastrňák oznámil, že se zúčastní letošního hokejového MS
včera

Slováci nasadili vojáky proti medvědovi ve skanzenu
včera

"Zcela nedostatečné." Meloniová se opřela do Putinova příměří
včera

Výhled počasí na květen. Předčasný start léta nečekejte
včera

Už to nebude jen Ukrajina s Ruskem. Experti varují, že se do války může brzy zapojit třetí země
včera

Medveděv poslal hrozbu Haškovi. Brankář může získat ochranu, Lipavský označil exprezidenta za primitiva
včera

Číňané bojující za Rusko varují krajany: Je to chyba, nechoďte sem
včera

Trest pro Cimického se ruší. Psychiatr uspěl s odvoláním
včera

Zmatek, panika, šok. Nefungovala elektřina ani signál. Lidé popisují, jak je zasáhl rozsáhlý blackout
včera

Trump hodlá ulevit automobilkám. Nebudou muset platit některá cla
včera

Ruské útoky na Ukrajinu sílí. Osm mrtvých a desítky zraněných během jediného dne
včera

Španělsko a Portugalsko se vzpamatovávají po blackoutu. Elektřina je zpět, ale chaos trvá
včera

Carney pronesl ostrý povolební projev: Trump je hrozba. Snaží se nás zlomit a podmanit
včera

Volby v Kanadě: Liberálové slaví nečekané vítězství, jak se jim povedlo porazit konzervativce?
včera

Počasí se o prodlouženém víkendu ochladí. Letní teploty vystřídá déšť a bouřky
Aktualizováno včera
Kanadští liberálové Marka Carneyho vyhráli volby, ale ve stínu Trumpových hrozeb
Kanadská Liberální strana pod vedením premiéra Marka Carneyho podle tamních médií směřuje k vítězství ve federálních volbách. Kampaň ale poznamenaly provokace a hrozby novými cly ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Zdroj: Radek Novotný