Demokracie 21

Volby do Poslanecké sněmovny

Drahoše volí mladí a vzdělaní. U Zemana je to naopak, ukazuje průzkum

Praha - Institut pro Demokracii 21, který pořádal internetovou hru Prezident 21, kde si lidé mohli vybrat pomocí tří kladných hlasů a jednoho záporného hlasu prezidenta z oficiálních kandidátů, si nechal od agentury STEN/MARK zhotovit průzkum, který ukázal, jaké voliče mají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.
Miliardář Karel Janeček

Falšování voleb v Česku? Většinou se nevyplatí, míní pro EZ miliardář Janeček

ROZHOVOR - E-Government neboli elektronické volby mohou v Česku znít jako hudba budoucnosti, přesto mají svá pozitiva. Nelze se ale vyhnout ani negativním stránkám, které spočívají zejména v jejich možné napadnutelnosti. Upozornil na to miliardář Karel Janeček po vystoupení prezidentských kandidátů na debatě pořádané projektem Prezident 21 v Centru současného umění DOX v rozhovoru pro EuroZprávy.cz.

Aktuálně se děje

před 32 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy