Demonstrace proti Babišovi (16. listopadu 2019)

Mikuláš Minář

Mikuláš Minář mezi elitou. The Times ho řadí mezi 20 vycházejících hvězd

Britský deník The Times zařadil hlavního organizátora loňských protivládních demonstrací v Česku Mikuláše Mináře mezi 20 vycházejících hvězd, které je dobré vést v patrnosti v nadcházejícím roce. Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii se ocitl ve společnosti osobností, jako je španělská princezna Leonor, nový bavorský premiér Markus Söder či ruský opoziční aktivista Jegor Žukov.
Demonstrace proti Babišovi

Milion chvilek se šíří mimo Prahu. Proti Babišovi demonstrovaly stovky měst

V mnoha menších městech Česka se dnes v podvečer sešly desítky až stovky lidí na demonstracích za odstoupení premiéra Andreje Babiše (ANO). V úterý večer se lidé znovu sejdou v Praze, ve čtvrtek se demonstrace přesunou do 13 krajských měst. Protestní akce svolal spolek Milion chvilek, dnes se podle organizátorů mělo zapojit více než 200 měst a obcí. Demonstrace byly poklidné, zpívaly se i koledy.
Demonstrace Milionu chvilek 16.11.2019

Milion chvilek se vrací do akce, protestovat bude už v úterý

Spolek Milion chvilek se rozhodl uspořádat po celé zemi ještě letos další sérii protestů, jejichž hlavním požadavkem bude demise premiéra Andreje Babiše (ANO). První demonstrace se uskuteční v úterý 10. prosince na Karlově náměstí v Praze, řekl dnes ČTK předseda spolku Mikuláš Minář.
Demonstrace proti Babišovi

Hrozí Česku druhá sametová revoluce? V zahraničí si posvítili na veřejnost a Babiše

Třicet let po pádu komunistického režimu roste v Česku nespokojenost s vládou v čele s "oligarchou a bývalým komunistou" Andrejem Babišem. V dnešním rozsáhlém článku o aktuální situaci v Česku nazvaném "Ukradená sametová revoluce v Praze" to napsal prestižní švýcarský list Neue Zürcher Zeitung (NZZ). Nová změna politického systému jako v roce 1989 podle něj ale nehrozí.
Petr Fiala, předseda ODS

Éra nadávání na politiku končí? Šéf ODS Fiala ocenil novou výzvu Milionu chvilek

Předseda ODS Petr Fiala ocenil, že na sobotní demonstraci na pražské Letné zazněly výzvy k zapojení občanské společnosti do politiky a stran. Ještě před nedávnem podle něj občanské protesty často byly ve znamení nadávání na politiku a politiky. Fiala to řekl na dnešní mezinárodní konferenci Od ostnatého drátu k Schengenu v Poslanecké sněmovně.
Demonstrace proti Babišovi

Češi dali na Letné Babišovi ultimátum. Musí si vybrat, píše slovenský tisk

Český premiér Andrej Babiš dostal k výročí sametové revoluce ultimátum, píše dnes slovenský tisk k požadavkům organizátorů sobotního shromáždění na pražské Letné, kde proti předsedovi vlády demonstrovalo podle některých zdrojů až 300.000 lidí. Demonstraci zaznamenala většina slovenských celostátních deníků, které také otiskly fotografie z protestu.
Petr Fiala

Vyslyší opozice výzvu Mináře? Šéf ODS Fiala slibuje změnu ve volbách 2021

Lídři opozičních politických stran souhlasí s výzvami spolku Milion chvilek, které zazněly na dnešní demonstraci na pražské Letné. Také oni by přivítali větší zájem veřejnosti o politiku. Pro tvoření menších koalic, jak o tom mluvil mluvčí spolku Mikuláš Minář, se vyslovili končící předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a lídr lidovců Marek Výborný.
Havel, Václav

Havel byl ochoten pro ideály trpět, říká Pospíšil. Opozice ocenila demonstraci proti Babišovi

Předsedové TOP 09, ODS, KDU-ČSL a Starostů a nezávislých uctili dnes ráno u hrobu bývalého prezidenta Václava Havla na pražských Vinohradech jeho památku a zahájili tak své oslavy 30letého výročí od revoluce. Posledních tři dekády označili za nejšťastnější období. Sobotní demonstraci proti současnému premiérovi Andreji Babišovi podporují, jejich strany jsou otevřené novým členům, jak je k tomu vyzvala iniciativa Milion chvilek pro demokracii.
ODS, ilustrační foto

Minář apeluje na opoziční strany. Mají se otevřít a spolupracovat mezi sebou

Spolek Milion chvilek vyzval na dnešní demonstraci na pražské Letné demokratické opoziční strany, aby se více otevřely veřejnosti, přišly do roka s uskutečnitelnou vizí a posílily své volební šance koalicemi. Mluvčí spolku Mikuláš Minář uvedl, že po ODS, TOP 09, lidovcích, STAN a Pirátech nechce společnou koalici, protože tak velká spolupráce by nefungovala. Do příštího roku by ale měly strany uvažovat o menších koalicích.
Demonstrace proti Babišovi

Proti Babišovi demonstrovalo až 300 tisíc lidí. Zpíval Hutka, dav si vyžádal přídavek

Až 300.000 lidí dorazilo podle pořadatelů na dnešní demonstraci spolku Milion chvilek proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) na pražské Letné. Mluvčí Milionu chvilek Mikuláš Minář to řekl kolem 16:00 v závěru akce. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ČTK po skončení protestu řekl, že podle policie bylo účastníků asi 250.000. Podle dat operátora T-Mobile přišlo na Letnou zhruba 257.000 lidí. Při minulém protestu spolku v červnu bylo účastníků také zhruba čtvrt milionu, a jednalo se tak o největší veřejné shromáždění po listopadu 1989.
Ilustrační foto

Ostrá slova na Letné. V politice převažuje pragmatismus "co za co", tvrdí kněz Malý

Ekonomická změna automaticky neznamená, že se stáváme lepšími, převažuje pragmatismus "co za co", řekl na demonstraci proti premiérovi Andreji Babišovi na pražské Letné někdejší disident Václav Malý. Společnost ale podle kněze chce být lepší a může toho dosáhnout, pokud bude otevřená. Podle bývalé disidentky Dany Němcové je nutné, aby lidé rozhodovali odpovědně a naučili se se svobodou žít.
Ilustrační foto

Protest na Letné vrcholí: Babiš dostal ultimátum, Mišík se obul do Zemana

Premiér Andrej Babiš má podle pořadatelů dnešní demonstrace na Letné odstoupit do 31. prosince, pokud neodvolá ministryni spravedlnosti Marii Benešovou a nezbaví se holdingu Agrofrert. Jinak Milion chvilek v lednu svolá nové protesty, uvedl na demonstraci mluvčí spolku Milion chvilek Mikuláš Minář. Budou podle něj daleko "kreativnější" a dají o situaci v Česku vědět v zahraničí.
Demonstrace proti Babišovi

Demonstrace na Letné není proti výsledku voleb. Zeman a Babiš zneužívají moc, tvrdí Milion chvilek

Demonstrace spolku Milion chvilek nesměřuje proti výsledkům voleb, ale proti zneužívání moci politiky, kteří vyhráli volby. Při zahájení dnešního shromáždění na Letné to řekl místopředseda spolku Benjamin Roll. Pokud podle něj někteří politici nechápou, proč se akce koná, nepochopili význam svátku 17. listopadu. Roll poděkoval těm, kteří se o změnu režimu před 30 lety zasadili.

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy