Jakub Kulhánek

NATO

Kulhánek by uvítal, kdyby nový šéf NATO pocházel z východního křídla

Bývalý ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) by považoval za dobré, kdyby nový generální tajemník Severoatlantické aliance (NATO) vzešel ze zemí východního křídla aliance. Řekl to v rozhovoru ČTK. Nynějšímu šéfovi NATO Jensi Stoltenbergovi skončí na konci září příštího roku mandát.
Jakub Kulhánek

Dnešní odsouzení manžela Cichanouské označil Kulhánek za opovrženíhodné

Dnešní odsouzení manžela vůdkyně běloruské opozice Svjatlany Cichanouské k 18 letům vězení a uložení dlouholetých trestů dalším pěti opozičním aktivistům a kritikům režimu označil český ministr zahraničních věcí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD) za opovrženíhodné. Na twitteru uvedl, že Evropská unie by měla připravit další sankce. Podle šéfky Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) připomíná rozsudek praktiky totalitních 50. let v Československu.
Jakub Kulhánek

Kulhánek odsoudil verdikt soudu, který Su Ťij uložil čtyřletý trest vězení

Ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD) odsoudil verdikt barmského soudu, který uložil svržené vůdkyni Aun Schan Su Ťij čtyřletý trest vězení za podněcování k násilí a porušení protikoronavirových opatření. Považuje ho za politicky motivovaný a za další ránu pro demokracii v Barmě, odpověděl dnes na dotaz ČTK.
Jakub Kulhánek

Kulhánek se má stát velvyslancem při OSN, Jindrák na Slovensku, píše server

Vláda Andreje Babiše (ANO) v demisi v uplynulých dnech schválila některé nové velvyslance. Ředitel zahraničního odboru prezidentské kanceláře a dlouholetý kariérní diplomat Rudolf Jindrák se má stát českým velvyslancem na Slovensku, končící ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) by měl Českou republiku zastupovat v sídle Organizace spojených států (OSN) v New Yorku.
Jakub Kulhánek

Evropa by měla být lídrem v nastavení standardů nových technologií, míní Kulhánek

Evropa by se měla stát globálním lídrem v nastavování mezinárodních standardů pro regulaci nových digitálních technologií. V úvodním projevu na dvoudenním Černínském bezpečnostním fóru to dnes řekl ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Zároveň by Evropa podle něj měla prosazovat přístup k novým technologiím založený na lidských právech.
Jana Maláčová (ČSSD)

17. listopad podle Maláčové ukázal, že nic není samozřejmé

Za výjimečný den, který ukázal, že nic není samozřejmého, dnes označila 17. listopad 1989 místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, jejíž strana letos neobhájila místa ve Sněmovně. Uvedla to poté, co u památníku listopadových událostí na Národní třídě v Praze položila květiny a zapálila svíčku.
ODS

ODS žádá, aby vláda vyslala policisty chránit polskou hranici s Běloruskem

Poslanecký klub ODS vyzval vládu v demisi, aby Česko vyslalo policisty do Polska, kde by pomohli se zvládáním krize na hranici s Běloruskem. Občanští demokraté o tom dnes informovali v tiskové zprávě. Česká vláda by měla podle ODS podpořit jakákoliv opatření, která přijmou unijní orgány proti běloruskému režimu. Z Běloruska se v posledních dnech na území Evropské unie snaží dostat tisíce migrantů ze třetích zemí.
Jakub Kulhánek

Česko se hodlá co nejaktivněji zapojit do přípravy nové Strategické koncepce NATO

Česká republika se hodlá co nejaktivněji zapojit do přípravy nové Strategické koncepce Severoatlantické aliance (NATO). Na zasedání ministrů zahraničí zemí Bukurešťského formátu v Tallinnu to dnes uvedl šéf české diplomacie Jakub Kulhánek. Na jaře příštího roku bude Praha hostit jeden z přípravných seminářů k nové koncepci.
Jakub Kulhánek

Kulhánek se ve Vídni vyslovil pro rozvoj spolupráce nejen v oblasti koronaviru

Pro rozvoj spolupráce v regionu střední Evropy, a to nejen v souvislosti s koronavirovou krizí, se vyslovil český ministr zahraničí Jakub Kulhánek při dnešním setkání s partnery z Rakouska, Slovenska, Slovinska a Maďarska ve Vídni. Kulhánek zároveň zdůraznil význam očkování jako prostředku k návratu k běžnému způsobu života v období před vypuknutím epidemie nemoci covid-19.
Jakub Kulhánek

Kulhánek vyzval Nejedlého, aby do sedmi dnů vrátil diplomatický pas

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) vyzval poradce prezidenta Miloše Zemana Martina Nejedlého, aby do sedmi dnů vrátil svůj diplomatický pas. Pokud tak neučiní, bude zneplatněn, uvedl dnes na twitteru. O tom, že by Nejedlý diplomatický pas mít neměl, hovořil dnes v Rádiu Impuls premiér Andrej Babiš (ANO).
Česká armáda evakuuje lidi z Afghanistánu.

Kulhánek ocenil medailí velitele jednotky za evakuaci z Afghánistánu

Resortní medailí ocenil velitele jednotky Vojenské policie KAMBA za zvládnutou evakuaci z Afghánistánu ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Setkal se dnes také s dalšími vojáky, uvedl na twitteru. Medaili ministra už obdržel i velvyslanec České republiky v Afghánistánu Jiří Baloun.
Ilustrační fotografie.

Plně očkování Češi budou smět do Chorvatska rok od závěrečné dávky

Chorvatsko povolilo, že plně očkovaní Češi mohou do země přicestovat rok od závěrečné dávky. Na twitteru to dnes uvedl ministr zahraniční Jakub Kulhánek (ČSSD). Dosud byla platnost vakcíny 270 dní. Chorvatsko je v létě nejoblíbenější zahraniční destinací Čechů. Letos jich tam zamířilo přes 750.000, což je téměř tolik jako před vypuknutím pandemie koronaviru.

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 13 minutami

Ukrajinci tvrdí, že Rusové vyhodili do povětří Kachovskou přehradu. (6.6.2023)

Katastrofální dopady zničené přehrady Ukrajinu změní navždy. Pole se změní v poušť, černomořská fauna vymře

Zničení přehrady a vodní elektrárny na Ukrajině bude zřejmě mít katastrofální důsledky pro tamní ekosystém. Podle úřadů může zničení elektrárny vysušit bohatou zemědělskou oblast jižní části Ukrajiny, vyplavit znečišťující látky do vodních toků a převrátit ekosystémy, které se vyvinuly kolem masivní nádrže. Podle expertů potrvá roky, než se ukáže, jak rozsáhlý bude dopad těchto změn. 

před 36 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Antony Blinken

Kapka naděje do poškozených vztahů USA a Saúdské Arábie. Blinken se sešel s korunním princem

Americký ministr zahraničí Antony Blinken se dnes setkal se saúdským korunním princem Mohammedem bin Salmánem. O důležitém setkání informovala agentura Reuters s tím, že mělo jít o „otevřený a upřímný rozhovor“ o celé řadě bilaterálních otázek. Mezi oběma zeměmi panuje i přes spojenectví viditelné napětí. Rijád obnovil diplomatické vztahy s Íránem a dosud nehodlá navazovat vztahy s jeho úhlavním nepřítelem Izraelem. 

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

Demonstrace, ilustrační foto

Půl milionu lidí protestovalo proti polské vládě. Panují podezření z neférového předvolebního boje

Polsko na podzim čekají parlamentní volby a vrcholné vedení země přijalo dokument, kterým se teoreticky může zbavit opozice. Bývalý premiér a šéf Evropské komise Donald Tusk tak ve spolupráci s různými opozičními stranami svolal demonstraci, které se zúčastnilo až půl milionu lidí. V zemi jsou některá základní lidská práva ve vážném ohrožení a značná část společnosti je nespokojená.  

včera

včera

včera

Únik plynu z poškozených plynovodů Nord Stream

Ukrajinská armáda tajně plánovala zničit Nord Stream, píše WP

Podle amerických zpravodajců plánoval v loňském roce tým ukrajinské armády zničit plynovod Nord Stream, kterým proudil plyn z Ruska do Německa a zbytku Evropy. Uvedl to server Washington Post s odkazem na informace CIA, které měl portál obdržet od zpravodajské agentury nejmenované evropské země.

Aktualizováno včera

Rusko vyhodilo do vzduchu Kachovskou přehradu, řekl Kyjev. Začala evakuace

Přehrada Nová Kachovka v Chersonské oblasti je fatálně poškozená. Ukrajinské úřady nyní chystají nutná opatření, bude zasedat bezpečnostní rada. Lidé v ohrožené oblasti se evakuují. Ukrajinská armáda z jejího zničení obvinila Moskvu, ta se brání. EuroZprávy.cz situaci monitorují. Záporožská jaderná elektrárna, která se nachází výše po toku Dněpru, je podle na sobě nezávislých zdrojů zatím v bezpečí.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy