Oldřich Bubeníček

Hynek Hanza (ODS) Rozhovor

Vyžeňme komunisty z Ústeckého kraje, promarnili jsme kvůli nim osm let, říká pro EZ primátor Teplic Hanza z ODS

ROZHOVOR – Má jich dost a věří, že jejich vláda nad regionem po nadcházejících volbách skončí. Primátor Teplic Hynek Hanza z ODS považuje za ostudu, že v čele Ústeckého kraje stáli osm let komunisté, kteří díky Oldřichu Bubeníčkovi drželi křeslo hejtmana. „Je strašné, když jsou komunisté u moci. Ústecký kraj je jediným v republice, který má komunistického hejtmana. Osm let v jejich podání byly promarněnou šancí. Kraj se zadlužil. Doufám, že po nadcházejících krajských volbách už nebudou pokračovat. Je na čase tuto smutnou krajskou historii utnout,“ říká v rozhovoru pro EuroZprávy. cz Hynek Hanza, který je zároveň i senátorem.
Volby do zastupitelstev krajů

Krajské volby se blíží: Většina hejtmanů chce své funkce obhajovat

Politické strany a hnutí začínají připravovat kandidátní listiny pro krajské volby, které budou příští rok na podzim. Některé strany už v několika krajích lídry znají, většina politických subjektů o nich ale dosud nerozhodla. Z hejtmanů budou funkci obhajovat například Martin Netolický, který stojí v čele Pardubického kraje, či dlouholetý hejtman Vysočiny za ČSSD Jiří Běhounek. Další, například Jiří Čunek (KDU-ČSL) ve Zlínském kraji, Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) ve Středočeském kraji či Ivo Vondrák (ANO) v Moravskoslezském kraji chtějí ve vedení pokračovat, o kandidátkách ale rozhodnuto ještě není.
Oldřich Bubeníček /KSČM/

V Ústeckém kraji padla koalice. ČSSD vypověděla smlouvu s komunisty a SPO-SPD

Sociální demokraté zvolení do zastupitelstva Ústeckého kraje dnes vypověděli koaliční smlouvu. Koalici doposud tvořili spolu s komunisty a SPO-SPD. Důvodem je podle ČSSD dlouhodobé nenaplňování některých programových priorit obsažených v koaliční smlouvě. Ve vyjádření pro ČTK to dnes uvedli předseda klubu zastupitelů ČSSD v Ústeckém kraji a dosavadní první náměstek hejtmana Martin Klika. Hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) řekl, že je prostor pro další jednání.
Jiří Čunek

Nejpopulárnějším hejtmanem je stále Čunek. Překvapení v Olomouci

Praha - Květnový průzkum společnosti SANEP zaměřený na hodnocení zvolených představitelů územně samosprávných celků - krajů, mezi něž patří i hl. město Praha, ukazuje, že nejlépe si dlouhodobě vede lidovecký hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek s aktuálním ziskem 46,3% kladných hlasů.
Jiří Čunek /KDU-ČSL/

Nejoblíbenějším hejtmanem je Čunek, na paty mu šlape Půta

Praha - Únorový průzkum společnosti SANEP zaměřený na hodnocení nově zvolených představitelů územně samosprávných celků - krajů, mezi něž patří i hl. město Praha, ukazuje, že nejlépe si aktuálně vede lidovecký hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek s aktuálním ziskem 46,8 % kladných hlasů.
KSČM

Změny ve vedení KSČM? Krajští představitelé strany se neshodnou

Praha/Zlín - Zklamání nad volebním výsledkem komunistů vyjádřil lídr jejich kandidátky ve Zlínském kraji Vladimír Koníček. Vzhledem k neúspěchu KSČM nejsou podle něj vyloučeny změny ve vedení strany. Volební výsledky by strana měla hodnotit na pátečním zasedání ústředního výboru. KSČM obhájila ani ne polovinu mandátů ve Sněmovně.
Oldřich Bubeníček /KSČM/

KSČM schválila koaliční smlouvu pro Ústecký kraj, hejtmanem bude opět Bubeníček

Ústí nad Labem/Most - Krajský výbor KSČM dnes schválil text koaliční smlouvy, kterou v Ústeckém kraji strana uzavře s ČSSD a SPD-SPO. Hejtmanem má i po další čtyři roky zůstat Oldřich Bubeníček. Trojkoalice bude mít v zastupitelstvu nejtěsnější většinu 28 hlasů. Zásadní změny kraj nečekají.Ustavující zasedání zastupitelstva se uskuteční 21. listopadu.
Oldřich Bubeníček /KSČM/

V Ústeckém kraji vznikne koalice KSČM, ČSSD a SPD-SPO, vítězné ANO zůstane v opozici

Most – Ústecký kraj už má svou koalici. V příštích čtyřech letech mu bude vládnou koalice KSČM, ČSSD a SPD-SPO. Hejtmanem by měl i nadále zůstat lídr komunistů Oldřich Bubeníček. Podle informací ČTK bude mít KSČM v jedenáctičlenné radě šest zástupců, ČSSD čtyři a koalice SPD - SPO jednoho. Místo statutárního zástupce by měla získat ČSSD. Mohl jím být dosavadní radní pro sociální věci Martin Klika.

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 1 hodinou

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 1 hodinou

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

včera

včera

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU má na dosah regulaci umělé inteligence. Existuje předběžná dohoda

Evropská unie se v pátek večer předběžně dohodla na regulaci AI neboli umělé inteligence, informovala Reuters. Podle agentury půjde o přelomová pravidla, ačkoliv bude ještě nutné doladit detaily. Evropa se tak zřejmě stane prvním kontinentem s pravidly pro regulaci systémů, jakým je například ChatGPT. 

včera

včera

Schwarzenbergové, jeden z nejstarších a nejvýznamnějších šlechtických rodů Evropy

Dne 9. prosince se koná pohřeb Karla Schwarzenberga, význačného politika a diplomata. Rod Schwarzenbergů se řadí mezi vůbec nejstarší šlechtické rody v Evropě a rovněž mezi ty nejvýznamnější. Schwarzenbergové byli po staletí hybateli evropských dějin a svou nesmazatelnou stopu zanechali i na našem území.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy