Rada Českého rozhlasu

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Koalici se znovu nepovedlo prosadit sporné změny ve výběru radních ČT a ČRo

Koalici se ve Sněmovně nepodařilo ani na dnešní třetí pokus prosadit sporné změny ve volbě radních České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo). V debatě závěrečného kola projednávání vládní předlohy vystoupila jen předsedkyně klubu opozičního hnutí ANO Alena Schillerová, která obvinila vládní tábor z "bezmezné touhy po moci". 
Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

"Točíme se v kruhu." Poslanci pokračovali ve sporu o výběr radních ČT a PRo

Ve Sněmovně pokračovalo dnes dopoledne další dějství poslaneckého sporu při schvalování změn ve výběru radních České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo). Opoziční poslanci v souvislosti s vládní novelou znovu obviňovali koaliční tábor ze snah o kontrolu dvojice veřejnoprávních médií a červnové volby generálního ředitele ČT. Podle předsedy poslanců TOP 09 Jana Jakoba se už debata točí v kruhu. 
Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Sněmovna nehlasovala o sporných změnách ve výběru radních ČT a ČRo

Sněmovna dnes nedospěla k hlasování o navrhovaných změnách ve výběru radních České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo). Debata trvala zhruba 4,5 hodiny, podobně jako při předchozích sněmovních projednáváních vládní novely ji provázela kritika z řad opozice. Opoziční hnutí ANO pohrozilo, že se v případě přijetí předlohy obrátí na Ústavní soud a na Evropskou komisi. Její schvalování by mohlo pokračovat v dolní komoře v pátek.
Česká televize

Poslanci budou volit nové radní České televize a Českého rozhlasu

Volba nových členů rad České televize a Českého rozhlasu bude jedním z nejsledovanějších bodů jednání Sněmovny příští týden. V úvodním kole by se mohli poslanci zabývat například pravidly nakládání se střelnými zbraněmi nebo stanovením mantinelů pro lobbování politiků. Rozhodnou o zřízení komise k hybridním hrozbám. Schůze dolní komory pokračuje od úterního odpoledne.
David Smoljak

Senát chce změnit volby rad ČT a ČRo, návrh připravil nováček Smoljak

Senátor David Smoljak (klub STAN) připravuje návrh na změnu způsobu volby rad České televize a Českého rozhlasu. Novinářům dnes nový člen stálé komise Senátu pro sdělovací prostředky řekl, že podle novely, na které začala komise pracovat, by měly dolní a horní komora volit členy rad půl na půl. Dosud členy rad volí pouze poslanci.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Počasí, ilustrační fotografie.

Teplejší počasí vydrží až do čtvrtka, ukazuje předpověď

Oteplení doprovázené oblevou začalo již o uplynulém víkendu a bude pokračovat i v tomto týdnu. Dnes jsou očekávány nejvyšší denní teploty v rozmezí 5 až 9 °C. Nad nulou bude i v následujících dnech, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Aktualizováno včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu hovořil po Bidenovi i s Putinem a nešetřil kritikou Moskvy

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu mluvil po americkém prezidentovi Joe Bidenovi i s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle dostupných informací zkritizoval alianci Ruska s Íránem a vyjádřil nespokojenost s postojem Moskvy k probíhající válce s teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

včera

Aktualizováno včera

včera

Betlém, ilustrační fotografie.

Největší betlém na světě je v Čechách

Betlémářství má u nás dlouhou tradici. Již před několika staletími zdobily jesličky o Vánocích kostely i domácnosti. Specifické jsou betlémy mechanické, v nichž se jednotlivé figurky pohybují. Autor největších mechanických jesliček na světě pochází z Čech, narodil se před 185 lety, dne 13. prosince 1838. Jmenoval se Tomáš Krýza a jeho Krýzovy jesličky jsou pojmem známým po celém světě i zapsaným v Guinnessově knize rekordů.

včera

včera

včera

včera

včera

České florbalistky vybojovaly první cenný kov z MS od roku 2011. Ze Singapuru si odvážejí bronz

České florbalistky živily až do poslední chvíle šance na postup do finále a boj o tu nejcennější medaili na letošním světovém šampionátu v Singapuru. Nakonec si z něj odvezly jiný cenný kov, a to bronz, když v neděli uspěly v boji o třetí místo se Švýcarkami, nad kterými vyhrály 5:4.

Zdroj: David Holub

Další zprávy