Vyšní Lhoty

Uprchlické zařízení Vyšní Lhoty

Třikrát denně jídlo a televize. Takhle se u nás budou mít uprchlíci

REPORTÁŽ – Stěny prostých, ale čistých pokojů jsou čerstvě vymalovány, za okny se tyčí mříže a na postelích jsou připraveny lůžkoviny i ručníky. Pracovníci detenčního ústavu, do kterého budou přesunuti ilegální běženci, jsou v pohotovosti. Do uprchlického tábora ve Vyšních Lhotách již zítra přijedou první obyvatelé.
Uprchlické zařízení Vyšní Lhoty je představováno novinářům

OBRAZEM: Prvních 35 uprchlíků přijede do Vyšních Lhot už v pátek

Vyšní Lhoty (Frýdecko-Místecko) - Do zařízení ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku má v pátek přijet prvních 35 uprchlíků. Do konce týdne jich bude až 70. Kdy bude tábor s 220 lůžky zaplněn, se teď nedá přesně říct. V táboře budou jen muži. Novinářům to dnes ve Vyšních Lhotách řekl ředitel Správy uprchlických zařízení Miroslav Koudelný.
Uprchlické zařízení ve Vyšních Lhotách

Tři jídla denně, z toho jedno muslimské. Vyšní Lhoty se chystají na uprchlíky

Vyšní Lhoty (Frýdecko-Místecko) - Do detenčního zařízení ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku má v pátek přijet prvních 35 uprchlíků. Do konce týdne jich bude až 70 a počet se bude dále navyšovat. Ministerstvo vnitra dnes proto novinářům ukázalo objekt, v němž budou uprchlíci přebývat. EuroZprávy.cz byly při tom.
Vyšní Lhoty. Obec, ve které budou umístěni nelegální imigranti

Obavy z uprchlíků? Starostka Vyšních Lhot otevřeně promluvila

ROZHOVOR - Oplocený areál poblíž Vyšních Lhot na úpatí Beskyd zeje prázdnotou. To se ale za několik měsíců změní a na místech, kde dnes chátrají budovy spravované státem, se budou už v říjnu pohybovat stovky uprchlíků a desítky policistů. Místní z toho nejsou nadšení, stejně jako starostka malebné obce Dana Nováková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz podotkla, že v otázce umístění uprchlíků do přilehlého areálu s ní téměř nikdo nediskutoval. Zmínila také, že ačkoli mají lidé z uprchlíků obavy a tento názor na ně je ve společnosti většinový, vláda ani Evropská unie na to nedbá.
Vyšní Lhoty. Obec, ve které budou umístěni nelegální imigranti

Uprchlíci v Česku? Lidmi hýbou emoce

REPORTÁŽ - Vyšní Lhoty na úpatí Beskyd se pyšní malebnou krajinou a duši hladícím klidem, který by obci mohla nejedna vesnice či město závidět. Ačkoli lze kolem poledne spatřit na místních ulicích obyvatele jen zřídka, ve vzduchu panuje hutná atmosféra. Už za několik měsíců totiž klid v obci naruší stovky uprchlíků.
Uprchlické zařízení ve Vyšních Lhotách

OBRAZEM: Areál ve Vyšních Lhotách zanedlouho zaplní stovky uprchlíků

Vyšní Lhoty - Oplocený areál s několika budovami umístěný poblíž Vyšních Lhot na úpatí Beskyd sloužil dlouhá léta jako kasárna. Od roku 1993 do roku 2009 jej stát využíval jako pobytové středisko pro uprchlíky, následně měla celá stavba sloužit vězeňské službě. Stát ale rozhodl jinak a budovy přechází ze správy ministerstva spravedlnosti pod resort vnitra. V říjnu zde totiž vyroste detenční tábor pro imigranty.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové provedli raketový útok na Mykolajiv, tempo útočných akcí na frontě se snižuje

Ruští útočníci podnikli dnes ráno raketový útok na Mykolajiv a zasáhli infrastrukturu na okraji města. Odborníci z Institutu pro studium války (ISW) si ale všimli, že Rusové v poslední době snížili tempo útočných akcí na linii Kupjansk-Svatove-Kreminna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy