Egyptský expremiér Šafík byl deportován ze SAE zpět do Egypta

Abú Zabí/Káhira - Bývalý egyptský premiér Ahmad Šafík byl ze svého domu ve Spojených arabských emirátech dopraven na letiště a deportován do Egypta.

Agentuře Reuters to dnes sdělili členové jeho rodiny. Politik, který minulý týden ohlásil prezidentskou kandidaturu, ještě ve středu obviňoval úřady SAE, že mu ve vycestování do vlasti brání.

V prezidentských volbách, plánovaných na duben 2018, by mohl bývalý egyptský ministr a velitel letectva Šafík podle egyptských médií být nejvážnějším soupeřem nynější hlavy státu Abdala Fattáha Sísího. Ten zatím kandidaturu oficiálně neoznámil.

Šafík uprchl do SAE po prohraných prezidentských volbách v roce 2012. Ty byly první po pádu dlouholetého prezidenta Husního Mubaraka a Šafíka v nich těsně porazil kandidát Muslimského bratrstva Muhammad Mursí.

Související

Více souvisejících

Egypt Ahmed Šafík (egyptský expremiér)

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy