Buenos Aires - Nebývaly skandál otřásá Argentinou. Malí svěřenci fotbalových akademií dvou největších klubů, River Plate a Independiente, měl být zaměstnanci klubů nuceni k prostituci, píše AFP.
Celý případ vyšel najevo, když se dnes již sedmnáctiletý fotbalista, svěřil se svými traumatickými zážitky z dětství, psychologovi klubu Independente. Brzy se k němu začali přidávat i další chlapci. Vyšetřovány jsou zatím jen kluby Independente a River Plata.
Státní zástupkyně Maria Soledad Garibaldiová ale nevyloučila rozšíření celé aféry i o jiné kluby. „Na fotbalové akademii jsem mluvil zatím s pěti chlapci a tři přiznali, že ví, že se děje něco špatného,“ prohlásila Giribaldiová. Už se ale přihlásili i starší fotbalisté. Nejstarší případ je zatím z roku 2004.
Kuplíři měli celou záležitost usnadněnu tím, že si své oběti vybírali na internátní fotbalové akademii. Zde byli hoši z celé Argentiny. Ti byli nejen odloučeni od rodin, a tedy na zaměstnancích klubu zcela závislí, ale často i z chudých poměrů.
„Za služby hoši dostali tenisky nebo tričko nebo prostě jen slib, že se dostanou do základního týmu.“ I za toto málo byli malí fotbalisté vděční. Pokud naopak někdo vyhrožoval, že o celé věci promluví, stačilo mu pohrozit vyhazovem od klubu.
V celém případu byl zatím zadržen fotbalový rozhodčí Martin Bustos a jeho právník. Ten zničil Bustosův mobil, ve kterém byly důkazy, svědčící o zapletení dalších fotbalových funkcionářů do celého případu. Vedle majitelů luxusních klubů, kde byli chlapci zneužíváni, se očekává i obvinění dalších zaměstnanců obou klubů včetně jejich nejvyššího vedení. Předpokládá se vyšetřování a zatýkání postihne i vyšší kruhy argentinské společnosti.
Související
Guyana. Země, o které řada lidí nic neví, bude brzy jednou z nejdůležitějších na světě. A nebude sama
Trump hrozí Argentině seškrtáním pomoci, pokud Milei prohraje volby
argentina , Fotbal , sexuální zneužívání
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
OBRAZEM: Mikuláš se svou partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
včera
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
včera
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
včera
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
včera
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
včera
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
včera
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
včera
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
včera
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
včera
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
včera
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
včera
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
včera
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
Nejenom prezident má problém s vládním angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé), který by se po poslední rošádě měl stát ministrem životního prostředí, nikoliv šéfem diplomacie. Podle průzkumu nechce Turka v příští české vládě více než polovina lidí.
Zdroj: Jan Hrabě