Při srážce minibusu a cisterny převážející benzin dnes na západě Keni zemřelo nejméně 17 lidí. Informovala o tom agentura DPA. Příčina nehody se vyšetřuje, podle místních médií mohlo k havárii vést selhání brzd nákladního auta.
Nehoda se stala poblíž města Webuye dnes večer. Do minibusu, který zastavil na kraji silnice, aby nabral další pasažéry, vjel v plné rychlosti nákladní vůz. Kromě obou řidičů a cestujících v minibusu zemřelo i několik chodců.
Tragické dopravní nehody jsou v Keni velmi časté a jejich frekvence se ještě zvyšuje v období Vánoc, kdy množství lidí cestuje oslavit svátky do svých rodných obcí.
Oficiální keňské statistiky uvádějí, že v zemi ročně v důsledku dopravních nehod zemře na 3000 osob; podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je počet dopravních nehod čtyřikrát vyšší.
Související

Keňou otřásá případ sériového vraha. Začal manželkou, cílil na ženy

Protestující Keňané zapálili parlament. Vláda povolala armádu, policie střílí do demonstrantů
Keňa , Nehody kamiónů , nákladní doprava
Aktuálně se děje
před 17 minutami

Trump ustoupil. Číně výrazně sníží cla
před 1 hodinou

Výhled počasí do května. Meteorologové řekli, zda se bude vymykat normálu
včera

Tři oříšky pro Popelku patřily k jejím posledním filmům. Zemřela Karin Leschová
včera

Extraliga play off 2025: Domácí Brno srovnalo sérii finále s Pardubicemi výsledkem 7:4
včera

Vážná nehoda v Holohlavech. Několik zraněných skončilo v hradecké nemocnici
včera

Požár skládky u Rynholce je lokalizován. Zachytila ho i meteodružice
včera

Česko rozhodlo o tom, kdo ho bude zastupovat na pohřbu papeže
včera

Na velikonoční bouřky brzy navážou další. Meteorologové řekli, kdy a kde hrozí
včera

Tragédie v lomu Velká Amerika. Muž se zřítil dolů, pád nepřežil
včera

Rozvědka: Jsme na hranici války. Ruské útoky proti Evropě narůstají, mír na Ukrajině by nic nevyřešil
včera

Hollywoodský herec, který změnil k nepoznání nejen Ameriku. Kdo skutečně byl Ronald Reagan?
včera

Německo v problémech: Potřebuje armádu, ale dochází mu čas. Přišlo s řešením, které nemusí nic vyřešit
včera

Souboj gigantů: Může Samsung díky Trumpovým clům dostat Apple na lopatky?
včera

Kam se hrabe Tesla. Čínská firma posunula hranice elektromobilů, nabízí dojezd 500 km za 5 minut nabíjení
včera

Trump přiletí na pohřeb papeže. Putin se ve Vatikánu z dobrého důvodu neukáže
včera

Síla kontrastů: Nečekané a překvapivě trendy kombinace outfitů
včera

Karta se otáčí. Trump svými cly neplánovaně podpořil obchod v Evropě
včera

Papež František zemřel, protože neposlechl lékaře? Lidé tušili, že ho vidí naposledy
včera

Mimořádná zpráva Kdy bude veřejné rozloučení a kde papež František spočine? Vatikán zveřejnil detaily pohřbu
včera
Zemřel uznávaný psychiatr Cyril Höschl
Českou lékařskou obec zasáhla smutná zpráva. Ve věku 75 let zemřel o Velikonočním pondělí uznávaný psychiatr Cyril Höschl, který stál u vzniku Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ) ve středočeských Klecanech.
Zdroj: Jan Hrabě