Tigantourine - Islámští teroristé se pokouší rozšířit konflikt v Mali do okolních zemí. V sousedním Alžírsku zaútočili na pouštní těžební stanici zemního plynu a zajali 41 západních rukojmí, nejméně jednoho britského občana zabili. Za akcí stojí obávaný velitel Al-Kajdy Mochtar Belochtar. Informuje agentura Reuters.
Na těžební zařízení v Tigantourine zaútočilo nejméně 24 militantů. Mezi zadržovanými jsou Američané, Japonci i Evropané. Rukojmí patří k zaměstnancům těžařských firem. O život zatím přišel jeden Brit a nejméně jeden alžírský voják. Nepotvrzená je smrt francouzského občana. Alžírská armáda místo oblehla a chystá se zaútočil.
Teroristické komando vede veterán z bojů v Afghánistánu Mochtar Belochtar. Akce s největší pravděpodobností souvisí se stupňující se válkou v sousedním Mali, kde koalice francouzských a západoafrických vojsk s mandátem OSN bojuje právě proti islámským radikálům, kteří ovládají sever země. Al-Kajda již slíbila eskalaci války a odvetné útoky.
Související
Rakušané potrestali mladíka, který chtěl útočit na koncertech Taylor Swift
Podezřelí v případu z Pardubic. Kolují první informace o identitě zadržených
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Vance do Švýcarska neletí. Dnešní mírové rozhovory s Íránem byly na poslední chvíli zrušeny
před 2 hodinami
Moskva selhala. Mohutný ukrajinský útok rezonuje Ruskem, nespokojenost lidí roste
před 4 hodinami
Tropy i bouřky. Počasí do konce týdne bude typicky letní
včera
Na Hradě budou k vidění korunovační klenoty. První uvidí výstavu školáci
včera
Čechům se vzdálil postup ze skupiny. Pasivitou ztratili nadějně rozehraný zápas s JAR
včera
Víkendová předpověď počasí slibuje i bouřky. Hrozit mají i v úvodu dalšího týdne
včera
Olomouc se rozloučila se statečnou Mašínovou. Bratr z USA nepřijel
včera
Smír ukončil spor ohledně filmu Sbormistr. Dohodu potvrdil soud
včera
Novinky o počasí. Meteorologové aktualizovali výstrahu před vedry
včera
V Bruselu se jedná o Ukrajině. Rutte poslal Rusku rázný vzkaz, USA ocenily evropskou podporu Kyjeva
včera
Macinka udělil medaili Klausovi, pro kterého dříve pracoval
včera
Revoluce v očkování proti chřipce: Na světě je zbrusu nová moderní vakcína
včera
Pokud bude hořet Ukrajina, bude hořet i Moskva, prohlásil Zelenskyj po masivním útoku na ruskou rafinérii
včera
USA jsou připraveny okamžitě obnovit vojenské akce a zavést blokádu Íránu
včera
Hegseth ostře zkritizoval evropské spojence. Pentagon přehodnotí přítomnost amerických sil v Evropě
včera
Fatální chyba. Diplomat řekl, proč se Zelenskyj nesmí setkat s Putinem v Moskvě
včera
Tálibán zakázal mobilní telefony
včera
Ukrajina podnikla největší dronový útok na Moskvu za poslední dva roky
včera
Memorandum o porozumění. Co obsahuje čtrnáctibodový dokument podepsaný Trumpem i Íránem?
včera
Trump podepsal se zástupci Íránu čtrnáctibodovou mírovou dohodu
Americký prezident Donald Trump podepsal se zástupci Íránu čtrnáctibodovou dohodu, která má podle jeho slov odvrátit hrozbu celosvětové hospodářské deprese. Podle vyjádření vysokých představitelů Spojených států přináší tento krok zemi zásadní úspěch, přestože obsahuje citelné politické i finanční ústupky vůči Teheránu. Cílem ujednání je mimo jiné znovu plně otevřít Hormuzský průliv.
Zdroj: Libor Novák