alžír

Ilustrační foto

V Mali se zřítilo civilní letadlo, 116 lidí na palubě

Alžír - Letoun společnosti Swiftair směřující z Ouagadougou v Burkině Faso do Alžíru se dnes podle Organizace spojených národů zřítil v Mali. Pád letadla už potvrdil také alžírský úřad pro letectví. Na palubě bylo podle letecké společnosti 110 pasažérů, většinou údajně Francouzi, a šest členů posádky. Italská agentura ANSA napsala, že v oblasti katastrofy byla silná bouře.
Ilustrační foto

VIDEO: V Alžírsku se zřítilo letadlo s vojáky, přes sto mrtvých

Alžír - Ve východním Alžírsku dnes havaroval vojenský dopravní letoun se 103 lidmi na palubě. Tamní rozhlas oznámil, že nejméně jedna osoba nehodu přežila. Letoun se zřítil v hornaté a špatně přístupné oblasti provincie Umm al-Búaghí ve vzdálenosti asi 500 kilometrů východně od hlavního města Alžíru a jihovýchodně od města Constantine. Příčinou je podle rozhlasu špatné počasí.
Ilustrační foto

Přes 80 žen a dětí zahynulo žízní v poušti

Niamey - Desítky lidí zahynuly žízní na poušti Sahara v africkém státě Niger. Zřejmě se jednalo o uprchlíky, kteří se pokoušeli dostat do sousedního Alžírska. Drtivou většinu z 87 obětí tvoří ženy a děti. Informuje server CNN.
Obávaný velitel Al-Kajdy zřejmě přežil. Kam zmizel?

Obávaný velitel Al-Kajdy zřejmě přežil. Kam zmizel?

Bamako - Obávaný velitel teroristické sítě Al-Kajda, Mochtar Belochtar, je navzdory nedávným zprávám zřejmě naživu. V posledních dnech se přitom spekulovalo, že terorista zahynul v Mali při střetech se zahraničními vojsky. Informuje server The Telegraph.
Ilustrační foto

Počty obětí nezdařené akce v Alžírsku se stále rozcházejí

Alžír - Celkem 37 cizinců z osmi zemí bylo zabito při teroristickém obsazení plynárenského komplexu v Alžírsku minulý týden a při následném zásahu alžírské armády. Oznámila to v pondělí agentura AFP s odvoláním na alžírského premiéra Abdelmaleka Sellala.
Islamisté, ilustrační fotografie

Drama v Alžírsku nekončí. Osud rukojmí je neznámý, někteří jsou mrtví

Tigantourine - Britské úřady oznámily, že operace proti teroristům z Al-Kajdy, kteří od včerejška zadržují více než čtyři desítky západních rukojmí na těžební plynové stanici v alžírské poušti není u konce. Osud většiny zadržovaných je po úderu alžírských jednotek neznámý. Informuje server BBC.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy