Dva poslanci se poprali v kostele. VIDEO pobouřilo veřejnost

Bohoslužba v keňském městě Kiharu se proměnila v chaos, když se při ní začali prát dva členové keňského parlamentu. Video, na kterém je nedělní potyčka zachycena, široce kolovalo po sociálních sítích. Zákonodárci si za něj vysloužili od uživatelů vesměs kritické reakce, informoval zpravodajský server BBC.

Oba muži hovořili ke shromážděným věřícím. V Keni je obvyklé, že politici vedou kampaň i v kostelech, které o nedělích navštěvuje velké množství lidí.

Keňská politika se v těchto dnech zaměřuje na otázku, kdo bude kandidovat v roce 2022 na prezidenta. Ve vládní straně Jubilee ohledně výběru kandidáta panují značné neshody.

Potyčka vznikla, když poslanec Ndindi Nyoro původem z Kiharu, kde se kostel nachází, nechtěl předat mikrofon svému spolustraníkovi, pocházejícímu z Nairobi. Oba jsou přitom členové Jubilee, ale přísluší k různým frakcím.

"Je nepřípustné, aby sem lidé z Nairobi přišli a přebrali můj volební obvod, jako kdyby tuhle oblast znali. Já jsem volený představitel," prohlásil podle keňského listu Daily Nation poslanec Nyoro.

Poslance od sebe musel oddělit místní šerif. V tu chvíli se však do strkanice zapojili přívrženci poslance Nyora, kteří chtěli zabránit jeho zatčení. Roztržka podle svědků pokračovala i poté, co se všichni přesunuli z kostela ven.

Katolická církev v centrální Keni v reakci na incident zakázala politikům při bohoslužbách promlouvat v kostelech.

Související

Keňská policie

Už 318 členů sekty v Keni zemřelo v důsledku půstu. Chtěli se setkat s Ježíšem

Keňa prožívá šok způsobený působením kultu v zemi. Nyní soud nařídil psychiatrické vyšetření 64 následovníků jeho lídra Paula Nthenge Mackenzieho a obvinil je z pokusu o sebevraždu. Donutil je odstěhovat se do lesa na východě země. Označil ho za útočiště před apokalypsou, následně své následovníky vyzýval k půstu, aby se mohli setkat s Ježíšem. Vyšetřovatelé zatím našli 318 těl.

Více souvisejících

Keňa Kostely napadení

Aktuálně se děje

před 21 minutami

Meta Platforms

Threads startuje v Česku. Meta zveřejnila datum a čas spuštění, příspěvek v ní ale možná nenapíšete

Jak už jsme na serveru EuroZprávy.cz informovali, americká internetová firma Meta Platforms spustí v tomto měsíci svou novou sociální síť Threads v Evropě. Několik měsíců po ostrém startu v USA se jí tak dočkají i uživatelé v Česku. Nyní je známo nejen který den, ale také v kolik hodin bude síť dostupná. Otázkou nadále zůstává, zda v ní půjde vůbec něco dělat.

před 1 hodinou

Aktualizováno před 3 hodinami

Mateusz Morawiecki

Morawiecki neobstál. Novým polským premiérem bude Tusk

Menšinová vláda polského premiéra Mateusze Morawieckého v pondělí neuspěla v hlasování o vyslovení důvěry. Parlament následně podle očekávání vybral Donalda Tuska, který se tak stal pověřeným premiérem. Následovat bude další hlasování o důvěře.

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Jan Lipavský

Lipavský mluvil s ukrajinskými novináři. Řekl jim, kdo by měl rozhodnout o míru

Rozhodnutí ohledně konce války a míru musí být schválena Ukrajinci a respektovat teritoriální integritu Ukrajiny, uvedl český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v rozhovoru s ukrajinskými novináři. Svět podle něj nesmí dopustit stav, který by Rusku umožnil přezbrojení a následné obnovení konfliktu během několika dalších let. 

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

Žádný ze zadržovaných rukojmí nevyvázne živý, varuje Hamás Izrael před koncem jednání

Radikální ozbrojená skupina Hamas varovala, že žádný ze zadržovaných rukojmí v palestinském Pásmu Gazy nevyvázne živý "bez vyjednávání a bez reakce na požadavky" vznesené palestinským "odbojem".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy