Maroko uzavřelo kvůli koronaviru od půlnoci na pondělí přístup do některých svých největších měst. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení marockých ministerstev vnitra a zdravotnictví.
Uzavřenými městy jsou mimo jiné Casablanca, Tanger, Marakéš, Fez a Miknás, informuje Reuters.
Severoafrická země již před měsícem zmírnila některá koronavirová opatření, která byla dříve zavedena. I nadále jsou ale přerušeny veškeré mezinárodní lety s výjimkou speciálních spojů, které pro Maročany a cizince žijící v Maroku vypravují národní aerolinky.
Marocké ministerstvo zdravotnictví v neděli informovalo o 633 nových případech nákazy koronavirem, což je jedna z nejvyšších denních bilancí.
Celkový počet infikovaných v zemi se tak vyšplhal na 20.278, z toho 313 pacientů zemřelo. Marocké úřady již provedly 1,1 milionu testů na koronavirus a nošení roušek je v zemi povinné.
Související
Už nenadávají u mobilů. Hněv generace Z se v roce 2025 přetvořil a začal měnit svět
Sahara se ocitla pod vodou. To jsme nezažili desítky let, říká meteorolog
Maroko , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera
Další dohra Epsteinových spisů: Firmy bývalé členky britské královské rodiny míří do likvidace
včera
Znepokojivý průzkum: Pětina Evropanů by uvítala diktaturu
včera
Poslední zápasy základních skupin hokejového turnaje určily dvojice pro předkolo
včera
Nejlepší český biatlonový výsledek na Hrách. Mužská štafeta vybojovala šesté místo
včera
Byla to zase fuška. Postup do čtvrtfinále je sice v kapse, ale Češi musí před Kanadou leccos zlepšit
včera
Pavel jmenuje Červeného v pondělí. Podpořil zákaz sociálních sítí pro děti
včera
Rusku se nelíbí zabavování stínové flotily. Pohrozilo Evropě nasazením válečného námořnictva
včera
Amerika truchlí. Na Jesseho Jacksona vzpomíná Trump, Biden i Harrisová
včera
Začalo další klíčové jednání mezi Spojenými státy, Ukrajinou a Ruskem. Průlom se neočekává
včera
Zemřel bojovník za občanská práva Jesse Jackson. Jeden z nejvýznamnějších politiků a přítel Luthera Kinga
včera
Online fakturace jako cesta k úspěšnému podnikání: Jak na papírování bez stresu
včera
Druhé kolo jaderných rozhovorů mezi Íránem a Spojenými státy trvalo pouze čtyři hodiny
včera
Výbor Sněmovně nedoporučil vydat Babiše a Okamuru k trestnímu stíhání
včera
Trump ostře zkritizoval vystoupení politiků na MSC. Podal si Clintonovou i Newsoma
včera
Extrémní počasí změní život v celé Evropě. Připravte se na katastrofální nárůst teplot, vzkazují vědečtí poradci EU
včera
Zabetonování Elysejského paláce: Macron chce rok před volbami ochránit Francii před výhrou Le Penové
včera
Demonstrace, jak hluboce Rusko pohrdá mírovým úsilím. Sybiha v době začínajících rozhovorů nešetří kritikou
včera
EU vzkazuje úřadům a neziskovkám: Nenechte se zastrašit rostoucím tlakem ze strany USA
včera
Strop odchodu do důchodu, vyšší penze. Juchelka chce za stovky miliard splnit Babišův předvolební slib
včera
CNN: Pokud jednání o jaderném programu selžou, USA se chystají na útok na Írán
Před zahájením zásadních diplomatických rozhovorů v Ženevě posilují Spojené státy svou vojenskou přítomnost na Blízkém východě. Přesuny leteckých a námořních sil mají podle zdrojů CNN blízkých situaci za cíl nejen zastrašit Teherán, ale také připravit půdu pro případné údery uvnitř země, pokud by jednání o íránském jaderném programu selhala. Do regionu se přesouvají stíhačky i tankery z britských základen a desítky nákladních letadel přepravily vybavení do Jordánska, Bahrajnu a Saúdské Arábie.
Zdroj: Libor Novák