Skutečný počet nakažených může být výrazně vyšší. V Africe se odhalí jen sedmina případů

Počty nakažených koronavirem SARS-CoV-2 v Africe jsou podle nové studie Světové zdravotnické organizace (WHO) mnohem vyšší, odhalit se podle ní daří pouze sedminu infikovaných. Informovala o tom dnes agentura AP.

"V příliš mnoha oblastech Afriky máme velmi omezené testování," řekla dnes novinářům ředitelka WHO pro Afriku Matshidiso Moetiová. Dodala, že OSN plánuje zvýšit počty testovaných v osmi afrických zemí. Nové testování má být založeno na podobném principu, který se v Africe používal například v případě epidemií neštovic či eboly a při níž se testují lidé žijící v okruhu sta metrů kolem nově odhaleného případu nákazy.

V Africe, která má na 1,3 miliardy obyvatel, se podle dosavadních údajů Afrického střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (ACDCP) potvrdilo přes osm milionů nákaz covidem-19, z toho na 214.000 pacientů v souvislosti s touto nemocí zemřelo.

Moetiová dnes také znovu vyzvala bohaté země, aby poslaly Africe neupotřebené vakcíny proti covidu-19, a to ještě letos a nečekaly na příští rok. V Africe je velmi nízká proočkovanost. Ani ne třetina afrických zemí má naočkováno více než 10 procent populace a v polovině zemí tohoto kontinentu dostalo vakcínu méně než dvě procenta obyvatel.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) afrika WHO (Světová zdravotnická organizace)

Aktuálně se děje

před 19 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 8 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

včera

USA shodily z letadel první humanitární pomoc do Pásma Gazy

Tři americká vojenská transportní letadla v sobotu shodila první humanitární pomoc pro civilisty do Pásma Gazy. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy