Americký námořník dostal 19 let vězení za pokus o prodej údajů o ponorkách

Americký soud ve středu poslal inženýra vojenského námořnictva s přístupem k vojenským tajemstvím na 19 let do vězení za pokus prodat informace o konstrukci amerických jaderných ponorek osobě, o které si myslel, že zastupuje cizí stát.

Ukázalo se však, že dotyčný kupec vojenských tajemství je agentem FBI v utajení. Námořníkova manželka, která se na plánu podílela, dostala u soudu 21letý trest, uvedla agentura AFP.

Jonathan Toebbe a jeho manželka Diana byli loni v říjnu zadrženi v Západní Virginii. Byli obviněni z porušení zákona o jaderné energii, ze spiknutí a z vyzrazování utajovaných údajů. K činům se přiznali. Žena dostala vyšší trest než její manžel, protože vinu dlouho popírala a snažila se budit dojem, že na plánu měla jen minimální podíl. Podle soudu žena nepřijala odpovědnost za své činy a neprojevila lítost.

Obhájci manželů uvedli, že jejich klienti bojovali s psychickými problémy a alkoholem, a že byli znepokojeni politickou situací v zemi. Vojenské tajemství prodali za 100.000 dolarů (2,4 milionu korun) v kryptoměně.

Související

Více souvisejících

FBI Americká armáda (U.S. Navy)

Aktuálně se děje

před 15 minutami

před 38 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Bungee, pilotování i škola smyku: Zážitkové dárky pro ženy překonávají stereotypy

Tradiční dárky pro ženy často spadají do kategorie kosmetiky, šperků nebo módy. I když mohou potěšit, často nepřinášejí dlouhodobější hodnotu a nechtěně podporují zastaralé stereotypy. Zážitkové dárky přináší svěží alternativu, která oslavuje ženy jako komplexní jedince se širokými zájmy a touhami. Jaké jsou v kurzu?

Zdroj: EuroZprávy.cz

Další zprávy