Obama a Merkelová jsou proti zmírnění sankcí vůči Rusku

Washington – Americký prezident Barack Obama a německá kancléřka Angela Merkelová se shodli na tom, že ještě nenašel čas, aby Západ zmírnil sankce uvalené proti Rusku.

Bílý dům vydal prohlášení, že se oba státníci shodli při telefonické konferenci na tom, že nezmírní opatření uvalená na Moskvu a proruské separatisty působící na východě Ukrajiny, dokud Rusko nesplní své závazky plynoucí z minských dohod o příměří a dokud nepřispějí k mírovému urovnání celého konfliktu.

Sankce vůči Rusku jsou také jedním z témat, kterým se bude zabývat dvoudenní summit Evropské unie. Ten začíná ve čtvrtek v Bruselu. Platnost dosavadních unijních sankcí proti Rusku vyprší v červenci.

„Myslím si, že v tuto chvíli není důvod, abychom spěchali s prodloužením sankcí, protože na to ještě máme čas. Evropská rada teď není pod nějakým časovým tlakem," komentoval aktuální situaci kolem sankcí český premiér.

Související

Více souvisejících

Barack Obama Angela Merkelová Rusko

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Letní počasí

Počasí v novém týdnu. Vrátí se tropy, víkend už bude zase chladnější

V Česku začíná poslední ryze prázdninový týden, který bude zajímavý i ohledně počasí. Na naše území se opět dostane teplý vzduch z jihu, takže nejvyšší teploty dosáhnou tropických hodnot. Na víkend se však ochladí. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

včera

Ovoce, ilustrační fotografie.

U paprik či citrusů se skrývá nebezpečí. Kontroly odhalily i obávaného škůdce

Za prvních šest měsíců letošního roku zaznamenali inspektoři Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) 21 případů výskytu živých škůdců v zásilkách dovezených ze zemí mimo Evropskou unii. Nejčastěji se jednalo o zásilky ovoce a zeleniny, například manga, citrusů, papáji nebo paprik, zjištěny byly rovněž zásilky s nevyhovujícím osivem, dřeviny napadené hmyzem a nevyhovující dřevo. Opět mezi nimi nechyběl v Evropě obávaný invazní škůdce Bactrocera dorsalis.

včera

včera

včera

včera

včera

Mona Lisa

Skandál v Louvru. Před 115 lety byla ukradena Mona Lisa

Přesně před 115 lety, 21. srpna roku 1911, došlo ve slavném pařížském muzeu Louvre ke skandální krádeži. Odcizeno totiž bylo jedno z nejvzácnějších děl: Mona Lisa. Obraz renesančního mistra Leonarda da Vinci byl dlouho nezvěstný, než se znovu vrátil do galerie.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

22. srpna 2026 21:57

22. srpna 2026 21:09

Prohra v Bělehradě byla poslední kapkou. Plzeň se rozloučila s trenérem Hyským

První trenérská změna v nové sezóně tuzemské fotbalové nejvyšší soutěži se uskutečnila v Plzni. Po nevýrazných výkonech z úvodních ligových kol a především po prohře 0:3 v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy na hřišti Crvene Zvezdy Bělehrad došla trpělivost tamnímu vedení, které odvolalo kouče Martina Hyského. Ten byl právě od začátku nového ročníku 2026/27 pod neustálým tlakem a bylo tak jen otázkou času, kdy k odvolání dojde. 

Zdroj: David Holub

Další zprávy