Washington - Počet kandidátů na post amerického prezidenta se dál rozrůstá, do souboje chce jít také guvernér státu Wisconsin Scott Walker. Podle analytiků bude tento politik, který proslul především svým nesmlouvavým bojem s odboráři, oslovovat především konzervativní voliče.
Walker je patnáctým a podle předpokladů také jedním z posledních republikánů, který vstupuje do primárek své strany. Společně s někdejším guvernérem amerického státu Florida Jebem Bushem a republikánským senátorem za Floridu Markem Rubiem patří Walker podle průzkumů mezi trojici favoritů.
"Jdu do toho. Kandiduji na prezidenta, protože Američané si zaslouží vůdce, který bude za ně bojovat a vítězit," uvedl sedmačtyřicetiletý Walker ve svém dnešním ranním vzkazu na Twitteru.
"Amerika potřebuje nové, čerstvé vedení s velkými, odvážnými myšlenkami z prostředí mimo Washington, které skutečně dokáže věci řešit," dodal Walker ve videonahrávce zveřejněné na serveru YouTube.
"Je to nejsilnější protiodborářský republikán a to je věc, která má odezvu jak u řadových republikánů, tak u republikánských podnikatelů, kteří dávají straně hodně peněz," prohlásil analytik Julian Zelizer.
Související
Kdo po Trumpovi převezme Bílý dům? V USA se rozjíždí předvolební kampaň
Biden zvažuje změnu, která by se dotkla budoucích amerických prezidentů
Prezident USA , USA (Spojené státy americké) , Scott Walker
Aktuálně se děje
včera
Evropa se potýká s extrémním počasím. Kvůli mrazům umírají lidé, leteckou dopravu zachvátil chaos
včera
Muniční iniciativu nezrušíme, potvrdil Babiš. Česko ale na Ukrajinu vojáky nepošle
včera
Pokud šlo Trumpovi o ropu, vybral si pro intervenci nejhorší možné místo i čas, varují experti
včera
Zásadní posun v jednání o míru: USA jsou údajně podpoří evropské obranné síly pro Ukrajinu
včera
Macinka telefonoval s ukrajinským ministrem zahraničí. Pojede do Kyjeva
včera
Trump udělal ze světa méně předvídatelné a nebezpečné místo. Cesta k míru nevede přes bombardování
včera
Hladový Trump po Venezuele pokukuje po Grónsku. Evropští lídři vzkázali Washingtonu, ať si nechá zajít chuť
včera
Okamura přitvrzuje. Dál nevybíravě kritizuje Ukrajinu
včera
USA stupňují rétoriku vůči Evropě: Slova o "civilizačním vymazání" jsou posledním varováním před ekonomickou smrtí
včera
Pokus o anexi Grónska by znamenal definitivní rozpad NATO, varuje Evropa Trumpa
včera
Trump pohrozil Venezuele další vojenskou operací
včera
Ve Francii se schází lídři Koalice ochotných. Chystá se zásadní průlom v mírových jednáních na Ukrajině
včera
Svět se změnil. Vlastnit více pasů už není luxus, ale nutnost
včera
Madura zastupuje u soudu špičkový právník. Proslavil se obhajobou Assange
včera
Netopí se, neteče voda. Tisíce domácností v Praze jsou kvůli havárii bez tepla
včera
Kuba čelí kvůli zadržení Madura jednomu z nejobtížnějších období moderní historie
včera
Machadová s Trumpem od pádu Madura nemluvila. Její šance na vedení Venezuely jsou mizivé
včera
Předpověď počasí do konce ledna. Meteorologové očekávají oteplování
5. ledna 2026 22:02
Smutná zpráva v úvodu roku. Zemřel kněz Miloslav Fiala
5. ledna 2026 21:19
Čeští hokejoví junioři přehráli Kanadu a po třech letech si zahrají na MS o zlato
Už se to stává koloritem. Pokaždé když začne nový rok, jsou blízko k prvnímu českému sportovnímu úspěchu hokejoví reprezentanti do 20 let na mistrovství světa své věkové kategorie. V roce 2023 získali stříbro, v letech 2024 a 2025 bronz. Nyní mají opět šanci získat zlato, protože se dostali do finále, kde změří síly v noci na úterý (2:30 středoevropského času) se Švédy. Probojovali se tam díky tomu, že v semifinále dokázali přehrát Kanadu, jako nikdy před tím.
Zdroj: David Holub