Honolulu - Courtney Wilson zrovna nakupovala, když ji napadl policista. Prý kvůli tomu, že objímala a líbala svou partnerku. Strážník dal dívce nejprve pěstí, pak ji i s partnerkou nechal zavřít za napadení úřední osoby.
Takhle si zamilovaný pár svou dovolenou nejspíš nepředstavoval. Dívky zrovna nakupovali v havajském obchodě, když je vyrušil policista. Tomu se podle všeho nelíbilo, jak se dívky při nákupech pusinkují a objímají. Vyzval je proto, ať se jdou takto projevovat někam jinam. Když ale Courtney objala svou partnerku podruhé, strážníkovi ujely nervy a zakročil.
Zákrok byl podle dívek opravdu nepřiměřeně krutý. „Dal mi pěstí do obličeje," popsala novinářům z Hawaii News Courtney. „Rozbil mi nos. Skončily jsme na zemi," dodává.
Dívky u soudu vypověděly, že je policista po incidentu odvedl do suterénu Foodlandu, kde je pak dále týral za chování, které při nakupování předvedly.
Jak informuje Mirror, dívky byly zatčené za napadení úřední osoby a musely strávit tři dny za mřížemi. Aby se z vězení dostaly, nakonec použily své „prázdninové kapesné" a zaplatily kauci.
Nyní ale prahnou po pomstě. „Myslím, že jeho jednání bylo absolutně špatné a bezdůvodné," uvedla Courtney. Policista Harrison je vyšetřovatelem už 26 let. Případ je nyní otevřený, doposud proto není jasné, jestli to dojde tak daleko, že bude policista suspendován.
Související
Záhadná ztráta ponorky u vraku Titaniku: Ubývá kyslík, záchranáři závodí s časem. Co se stalo?
Děsivý útok žraloka tygřího na štáb Netflixu při natáčení. Loď málem potopil
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
před 2 hodinami
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
před 3 hodinami
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
před 5 hodinami
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
před 6 hodinami
Češka nesla na pláži v Chorvatsku slunečník. Zasáhl ji blesk, v nemocnici bojuje o život
před 7 hodinami
Trump uvalil na Kanadu padesátiprocentní cla
před 8 hodinami
V Nikaragui už nikdy neproběhnou žádné volby, oznámil tamní prezident
před 10 hodinami
Odbory na Letišti Václava Havla vyhlásily stávkovou pohotovost
před 11 hodinami
USA provedly desátou vlnu útoků na Írán v řadě
před 12 hodinami
Pravé letní počasí si vzalo pauzu. Meteorologové naznačili, kdy se vrátí
včera
Češi jako sběrači. Ministerstvo odhalilo, kolik hub či borůvek si lidé vzali domů
včera
Princ Harry prozradil, jak si připomíná zesnulou maminku
včera
Maximálně ignorovat, radí Babišovi papír s poznámkami ohledně prezidenta
včera
Litr zdražil i o více než tři koruny. Strop na ceny paliv skončil
včera
Vláda schválila zásadní změnu v důchodech. Polepší si pracující i starší senioři
včera
Vláda schválila zákaz mobilů ve školách. Žáci ho nesmí mít o přestávkách ani v družině
včera
Vládě se nelíbí rozhodnutí soudu, který poslal Pavla do Ankary. Chce vyřadit Šámala z jednání o kompetenční žalobě
včera
Chceme další ročník MS ve fotbale, uspořádáme jej sami, vyzval Trump šéfa FIFA a poradil mu, jak nenaštvat ostatní
včera
Babiš omylem ukázal notičky na Pavla. Prezidenta má podle podkladů ignorovat
včera
Místo uznání je doma bijí. Čemu čelí ukrajinští vojáci po návratu z fronty?
Vasyl Krupych moc dobře ví, co znamená bojovat za Ukrajinu. Kulometčík, který přežil mrazivé a děsivé scény na bojištích v východním Donbasu, se při ruském náporu střídavě modlil a plakal. Ačkoliv brutalitu nepřátel přečkal, loni v prosinci při službě v týlu ho napadli vlastní krajané.
Zdroj: Libor Novák