Při nehodě v Texasu zahynulo devět amerických vojáků

Dallas - Při čtvrteční nehodě způsobené povodněmi v Texasu zahynulo devět vojáků. Poblíž základny Fort Hood se s nimi převrátil nákladní vůz.

Přívalové srážky rozvodnily rovněž říčku u Fort Hoodu vzdáleného přes 100 kilometrů severně od Austinu. Vůz s vojáky se převrátil při pokusu přejet vodní tok a tři mrtvá těla našel pátrací tým dále po proudu od místa nehody, tři jiné vojáky se podařilo vyprostit živé. Po šesti pohřešovaných se dále pátralo, a to i za pomoci vrtulníků.

"Vyšetřování je v plném proudu. Jako vždy zjistíme příčiny této nehody i dalších, které se staly tento týden, " uvedl ministr obrany Ashton Carter při tiskové konference v Singapuru.

Američtí meteorologové vydali pro tyto dny varování před bleskovými povodněmi pro Texas a Louisianu. Texaský guvernér Greg Abbott vyhlásil ve třech desítkách okresů stav katastrofy.

Rovněž ve čtvrtek havaroval v Coloradu proudový letoun F-16 krátce poté, co přeletem pozdravil shromáždění absolventů letecké akademie, na němž promluvil prezident Barack Obama. Pilot se katapultoval. Jiný stroj elitní vzdušné jednotky amerického vojenského námořnictva Blue Angels se zřítil u města Smyrna nedaleko Nashvillu ve státu Tennessee. Pilot zahynul.

Související

Více souvisejících

Americká armáda (U.S. ARMY) povodně v USA Ashton Carter

Aktuálně se děje

před 19 minutami

před 30 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

Zelenskyj poprvé za dva roky řekl, kolik ukrajinských vojáků padlo v boji

Poprvé za dva roky války na Ukrajině prozradil prezident napadené země Volodymyr Zelenskyj, kolik ukrajinských vojáků zemřelo. Obětí v řadách armády je 31 tisíc, řekl Zelenskyj v neděli. Kyjev si v sobotu i se spojenci připomněl druhé výročí začátku ruské agrese.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy