Washington - Mimozemská civilizace se spojí s naší Zemí, až se její signál rozšíří po Mléčné dráze. To však může trvat dalších 1500 let. S tímto tvrzením teď přišli astronomové.
Ti tvrdí, že mimozemští vetřelci jednou naváží kontakt s lidskou rasou, ale na tuto událost budeme muset ještě počkat. Vědci provedli výpočet, který je založen na pravděpodobnosti vývoje jejich technologie. Dalším důležitým faktorem je časový úsek, ve kterém se signály rozšíří napříč vesmírem. Ke kontaktu by mělo dojít za dalších 1500 let.
Vědci věří tomu, že nejsme ve vesmíru sami. "Mimozemšťané nás zatím nekontaktovali, ale to neznamená, že neexistují. Vesmír je velké místo," řekl americký výzkumník Evan Solomonides.
"Je možné, že se nám ozvou mnohem dříve. Do té doby si lidé budou myslet, že jsme ve vesmíru sami. Musíme být ale stále na pozoru, nebo nám signály uniknou," dodal.
V Mléčné dráze existuje více než 200 miliard hvězd. Téměř polovina z nich může hostit planety podobné Zemi, odhadují experti. Existuje několik variant, proč ke kontaktu zatím nedošlo. Mimozemské civilizace se mohou spojení obávat, nebo zaniknou dříve, než se k němu odhodlají. Jedna z teorií tvrdí, že nás již delší dobu pozorují, jako součást experimentu.
Související
Pentagon se snaží Američanům vysvětlit, že pozorování UFO mají racionální vysvětlení
Mimozemšťané by nás mohli poznat podle rádiových signálů, říká nová studie
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Policie Turka za rasistické a nenávistné komentáře stíhat nebude
před 2 hodinami
Zelenskyj protestujícím neustoupí. Fedorova do funkce ministra obrany nevrátí, píše ukrajinský tisk
před 2 hodinami
Ukrajina vyvíjí vlastní balistické rakety. Na podzim budou schopny zasáhnout Moskvu
před 3 hodinami
Zelenskyj dorazil do USA na setkání s Trumpem
před 4 hodinami
Co čeho může Trumpa dotlačit? V USA se obávají příjezdu Netanjahua
před 5 hodinami
Trump varuje Írán: Pokud se krize okamžitě nevyřeší, obnovíme útoky
před 5 hodinami
Horké počasí je tady. Meteorologové varují, vlna veder začne ve středu
před 6 hodinami
Roztržka v OSN: Francie přirovnala Washington k autoritářským režimům, americká delegace ze zasedání RB odešla
před 6 hodinami
Kyjev po smrti Grahama ztratil v USA stěžejního spojence. Zelenskyj míří do Washingtonu s nelehkým úkolem
před 7 hodinami
Chladná atmosféra zatěžkávací zkoušky. Netanjahu míří do Bílého domu bez červeného koberce
před 8 hodinami
Ukrajinské drony zaútočily na Moskvu. Zastavily provoz na tamních letištích
před 9 hodinami
Požáry v západní Evropě nabývají katastrofálních rozměrů. Čelíme největší krizi od druhé světové, prohlásil Macron
před 10 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Po tropech se budou teploty přibližovat k normálu
včera
Krajská organizace přišla o miliony. Byl to opravdu podvod, míní vyšetřovatelé
včera
Německou reprezentaci přebírá Klopp, v Itálii zkrachovala jednání s Guardiolou
včera
Poslední dny platnosti nejstarších občanek. Mezi lidmi jsou jich stále tisíce
včera
Trump tvrdí, že Íránu naslouchá. Jedné podmínky se však nehodlá vzdát
včera
Knížák bude mít pohřeb se státními poctami, rozhodla vláda
včera
Policie řeší černou šelmu na Táborsku. Svědkyně natočila video
včera