vesmir

Satelit, ilustrační foto

Rusko pracuje na kosmické protisatelitní zbrani, varuje Bílý dům

Bílý dům potvrdil, že Rusko pracuje na nové kosmické protisatelitní zbrani. Její vývoj je znepokojující, zatím ale zbraň není funkční a nezpůsobuje bezprostřední hrozbu. Americké úřady analyzují informace získané americkou tajnou službou a konzultují je se spojenci a partnery.
modul SLIM

SLIM úspěšně dosedl na povrch Měsíce. Hlásí ale problém

Japonský přistávací modul SLIM úspěšně dosedl na povrch Měsíce a bylo s ním navázáno spojení. Japonská agentura pro výzkum vesmíru (JAXA) však informovala, že solární panely modulu momentálně nevyprodukovávají energii. Tuto zprávu převzala agentura AFP, která ji předala TASR.
Raketa Vulcan

Vesmírné závody odstartovaly. USA se po 50 letech vrací na Měsíc

Z Floridy dnes vzlétla raketa Vulcan od společnosti United Launch Alliance (ULA) s lunárním modulem od Astrobotic Technology (AT). Jedná se o první americký modul, který se pokusí přistát na Měsíci za více než 50 let, a je také prvním lunárním modulem v soukromém vlastnictví. Podle serveru CNN tak dnes odstartovaly vesmírné závody soukromích společností.
Fantastický snímek erupce na Slunci, 2012

Zemi zasáhla nejsilnější sluneční erupce za poslední roky

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) ve čtvrtek zachytil nejsilnější sluneční erupci od roku 2017. Ve Spojených státech a dalších zemích způsobila poruchy rádiového spojení trvající dvě hodiny. Problémy měli například piloti letadel.
Sonda Voyager 2

NASA ztratila kontakt se sondou Voyager 2. Vědci budou do vesmíru střílet příkazy naslepo

NASA se snaží znovu navázat spojení se sondou Voyager 2, se kterou ztratila kontakt před více než týdnem. Loď, která se nachází miliardy kilometrů od Země, ztratila spojení poté, co řídící centrum podle serveru The Guardian omylem vyslalo chybný příkaz, což způsobilo posunutí antény sondy o pouhé dvě procenta, ale to bylo dostatečné k přerušení komunikace.

Aktuálně se děje

před 33 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy