New York - V neděli večer se na řadě míst v USA konaly další protesty, které minulý týden vyvolaly případy zastřelení dvou černochů. Ačkoli intenzita demonstrací slábne, policie opět zatýkala.
"Žádná spravedlnost, žádný mír!" skandovalo zhruba 200 demonstrujících v Baton Rouge, kde kde policisté minulý týden zastřelili Altona Sterlinga, jehož kontrolovali na základě anonymního oznámení, že má zbraň. Místní média s odvoláním na policii uvedla, že demonstranti se po poklidném protestním pochodu k místnímu Kapitolu střetli s policií, která vzala do vazby nejméně 48 lidí. Podle úřadů se tak stalo během neohlášené protestní akce.
O víkendu tu policie během protestů zadržela zhruba 160 lidí, napsala agentura AP. Zatímco dřívějších demonstrací se zde zúčastnily tisíce lidí, v neděli v noci demonstrovala již podstatně menší skupina.
V minnesotské metropoli Saint Paul bylo podle agentury Reuters po sobotním násilném protestu zadrženo zhruba 102 lidí. Lidé zde protestovali proti násilné smrti Philanda Castilea, kerý byl zabit ve středu několika výstřely z policejní zbraně, když jej policisté zastavili kvůli rozbitému světlu jeho vozu. V neděli odpoledne se zde konala pokojná demonstrace před policejním velitelstvím, zúčastnilo se jí zhruba 300 lidí.
Ve čtvrtek se podobné demonstrace v Dallasu staly místem hromadné vraždy pěti policistů, které zastřelil muž s odstřelovací zbraní. Pachatele policie zabila. Motiv byl zřejmě rasistický: vyšetřovatelé útočníka identifikovali jako černocha Micaha Xaviera Johnsona (25), který vyjednávačům podle médií řekl, že jeho cílem jsou bělošští policisté.
Související
V USA odstartovaly mohutné demonstrace proti Trumpovi. Do ulic vyráží miliony lidí
V USA se očekávají mohutné demonstrace proti Trumpovi. Do 2500 měst mohou vyrazit miliony lidí
Demonstrace v USA , zabití černochů americkými policisty
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
HRW: Izraelská armáda použila v obydlených oblastech jižního Libanonu bílý fosfor
před 2 hodinami
Nejmladší premiérka v historii Dánska končí. Mette Frederiksenová podala demisi
před 3 hodinami
Teherán zveřejnil svůj mírový plán. USA poslal podmínky, za jakých ukončí válku
před 3 hodinami
Fotbal v Karviné nad propastí. Primátor a šéf klubu zmizel, sponzor končí spolupráci
před 4 hodinami
Evropě hrozí v dubnu vážný nedostatek pohonných hmot a energií, varuje šéf Shell
před 5 hodinami
Narušení dopravy v Hormuzském průlivu může mít pro globální obchod hluboké následky, varují experti
před 5 hodinami
Podezřelí v případu z Pardubic. Kolují první informace o identitě zadržených
před 6 hodinami
Hormuzským průlivem proplouvají první tankery. Nepřátelské státy musí za průjezd zaplatit
před 6 hodinami
Novinky o počasí. Nového sněhu bude až 30 centimetrů, platí varování
před 7 hodinami
Válka v Íránu se propíše o peněženek Čechů. První velký dodavatel energií zdražuje
před 7 hodinami
„Oškubali jste důchodce. Lhář, srab, chudák, nemáte koule...“ Opozice ve Sněmovně tvrdě šije do vládní koalice
před 8 hodinami
Trump vyjednává jen sám se sebou, vzkazuje Teherán k dohodě. Válka s Íránem je nezákonná, přisadilo si Španělsko
před 9 hodinami
Diplomaté jsou skeptičtí: Trumpův mírový plán je rok starý, pro Írán byl těžko přijatelný
před 10 hodinami
Likvidace jaderného programu výměnou za konec sankcí. Unikly první detaily íránského mírového plánu
před 11 hodinami
Trump: Válku s Íránem jsme vyhráli. Teherán zoufale touží po dohodě
před 12 hodinami
NASA představila první konkrétní plány na kolonizaci Měsíce
před 13 hodinami
Počasí přinese sněžení do části republiky. Spadne až 20 centimetrů sněhu
včera
V Prachaticích se vraždilo na ubytovně. V případu je podezřelý cizinec
včera
Sarah Fergusonová řeší dilema. V USA chtějí kvůli Epsteinovi rozhovor i svědectví
včera
Zemřela Božena Jirků, stála za Nadací Charty 77 a Kontem Bariéry
Českou filantropii nečekaně zasáhla smutná zpráva. Ve věku 78 let náhle zemřela Božena Jirků, která stála za činností Nadace Charty 77 a Konta Bariéry. Dosud působila ve správní radě.
Zdroj: Jan Hrabě