Republikánský exministr Powell dal košem Trumpovi, bude volit Clintonovou

Washington - Od republikána Donalda Trumpa se distancoval také exministr zahraničních věcí USA Colin Powell, v prezidetnských volbách 8. listopadu bude hlasovat pro demokratku Hillary Clintonovou.

Powell se k Trumpovi vyjádřil během schůze obchodní asociace v New Yorku. "Téměř každý den urážel Ameriku všemi možnými způsoby. Urazil hispánce, Afroameričany i ženy. Podařilo se mu popudit i vlastní stranu. Postupně naštval spoustu našich spojenců. Urazil válečné veterány," řekl Powell o Trumpovi.

Naopak Clintonová by podle Powellova názoru byla vhodnou prezidentkou. "Je chytrá, schopná a byla dobrou ministryní zahraničních věcí," řekl Powell.

Generál Powell, který byl ve funkci ministra zahraničí v letech 2001 až 2005 za vlády prezidenta George Bushe mladšího, je v USA populární a jeho názory mají poměrně velkou váhu, poznamenala agentura Reuters. V letech 1987 až 1989 byl bezpečnostním poradcem prezidenta Ronalda Reagana. V prezidentských volbách v roce 2008 a 2012 podpořil Baracka Obamu.

Světová média Powellovi věnovala zvýšenou pozornost už v září, kdy se na serveru DCLeaks objevil soubor jeho soukromých emailů. Powell v nich označil Trumpa za "národní ostudu" a Clintonovou za "hamižnou" a "přehnaně ambiciózní".

Související

Colin Powell

Zemřel exministr zahraničí USA Colin Powell

Ve věku 84 let dnes ráno zemřel Colin Powell, bývalý republikánský ministr zahraničí USA. Příčinou úmrtí byly komplikace spojené s covidem-19, uvedla jeho rodina v prohlášení na facebooku. Powell, první americký ministr zahraničí černé barvy pleti, byl proti nemoci plně očkován.

Více souvisejících

Colin Powell Hillary Clintonová Donald Trump

Aktuálně se děje

před 26 minutami

před 35 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Joe Manchin

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

raketový systém Patriot

Ukrajina dostala od Německa třetí systém Patriot

Ukrajina posílila svou protivzdušnou obranu proti útokům ruských sil dalším systémem Patriot, který poskytlo Německo. Ve svém pravidelném večerním proslovu to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Kamala Harrisová chce být prezidentkou USA a porazit Trumpa

Americký prezident Joe Biden se v neděli vzdal své snahy o znovuzvolení pod rostoucím tlakem svých demokratických kolegů a podpořil viceprezidentku Kamalu Harrisovou jako kandidátku strany, která se v listopadových volbách utká s republikánem Donaldem Trumpem. Ta je připravena výzvu přijmout a porazit kandidáta republikánů.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy