Hillary Clintonová

Donald Trump

Trump usvědčil sám sebe, obžaloba má pevný základ. Republikáni nejsou jednotní

Republikáni nejsou vůči obžalobě proti Donaldu Trumpovi jednotní. Republikánský guvernér státu New Jersey Chris Christie se proti němu staví tvrdě, zatímco jeho nejsilnější protivník u prezidentských voleb 2024 DeSantis zvolil smírný tón a postavil se za bývalého prezidenta. Ten přitom usvědčil sám sebe prostřednictvím nahrávky, kde obvinil generála Milleyho z toho, že se proti němu v posledních dnech prezidentského mandátu jakýmsi způsobem spikl. 
Hillary a Bill Clintonovi

Clinton v roce 2011 věděl, že Putin napadne Ukrajinu. Ruské selhání zastavilo Ťin-pchinga, míní Clintonová

Bill Clinton už v roce 2011 věděl, že ruský prezident Vladimir Putin jednou napadne Ukrajinu. Odmítl totiž respektovat dohodu o celistvosti ukrajinských hranic, kterou tehdejší americký prezident uzavřel s Borisem Jelcinem. Podle serveru Financial Times to uvedl během diskuze s manželkou Hillary a spoluzakladatelem investiční společnosti Carlyle Group Davidem Rubensteinem v New Yorku.
Donald Trump a Hillary Clintonová

Trump má zaplatit milion dolarů za snahu žalovat Clintonovou za ovlivňování voleb

Americký exprezident Donald Trump a jeho právnička musí zaplatit peněžitý trest ve výši téměř milion dolarů (zhruba 22 milionů Kč) za pokus žalovat Hillary Clintonovou za to, že se podle nich v roce 2016 v prezidentských volbách snažila zmanipulovat hlasování spojováním jeho kampaně s Ruskem. Rozhodl o tom floridský soudce, který žalobu zamítl již loni s argumentem, že jde o vyřizování politických účtů, které nepatří před soud. 
Joe Biden

Biden zvyšuje náskok nad Sandersem. V demokratických primárkách získal i Michigan

Bývalý viceprezident Joe Biden si v úterý zajistil důležité vítězství v souboji se senátorem Berniem Sandersem o zisk nominace opoziční Demokratické strany na prezidenta Spojených států. Biden podle agentury AP vyhrál ve čtyřech ze šesti hlasujících států včetně důležitého Michiganu. Pro automatický zisk nominace potřebují kandidáti získat nejméně 1991 delegátů letního nominačního sjezdu. Na základě stále neúplných výsledků jich Biden má 858 oproti Sandersovým 709.
Hillary Clintonová

Hillary Clintonová spustí od jara svůj vlastní podcast

Demokratická soupeřka Donalda Trumpa z amerických prezidentských voleb před čtyřmi lety Hillary Clintonová se chystá ke konci letošního jara spustit svůj vlastní pravidelný podcast, tedy mluvený pořad dostupný na internetu.
Barack Obama, exprezident Spojených států amerických

Rázný zásah do prezidentské kampaně? Barack Obama cosi chystá

Bývalý prezident Spojených států Barack Obama zatím veřejně nezasahuje do kampaně před podzimními prezidentskými volbami, to se ale po vyjasnění boje o nominaci Demokratické strany zřejmě změní. Obama prý počítá s tím, že po primárkách bude výraznou součástí snahy demokratů vytlačit z funkce svého nástupce Donalda Trumpa.
Hillary Clintonová

Hillary Clintonová byla jmenována kancléřkou univerzity v Belfastu

Bývalá americká prezidentská kandidátka Hillary Clintonová se dnes stala kancléřkou univerzity v Belfastu, hlavním městě Severního Irska. Ministryně zahraničí USA z let 2009 až 2013 je v historii univerzity první ženou, která stanula v této funkci. Podle serveru BBC bude úloha Clintonové spíše ceremoniální a univerzita se bude muset postarat také o její bezpečnost.
Hillary Clintonová

Clintonová v showbyznysu: Bývalá první dáma USA má velké plány

Bývalá ministryně zahraničí USA a prezidentská kandidátka Hillary Clintonová a její dcera Chelsea chtějí vytvořit produkční společnost, která se bude věnovat realizaci filmových a televizních projektů. Po desetiletích, kdy byl jejich život sledován veřejností, tak vstoupí do Hollywoodu, napsala agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.
Donald Trump, 45. prezident USA

Trump: Muellerovo vyšetřování bylo špinavou kampaní. A o Rusku vám řeknu toto...

Vyšetřování ruského vlivu na americké volby, které po dvou letech uzavřel zvláštní tým FBI, bylo zbytečné. V rozhovoru pro televizi Fox News to v noci na dnešek řekl prezident USA Donald Trump. Mezi vyšetřovateli byli podle něj stoupenci jeho protikandidátky Hillary Clintonové a celá věc byla součástí špinavé politické kampaně.

Aktuálně se děje

před 2 minutami

Fotbal, ilustrační fotografie.

První dvě trenérské změny ve fotbalové lize. V Hradci nahrazuje Webera Kotal, v Karviné skončil Hejdušek

Po posledním víkendu hned dva účastníci tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže sáhli ke změnám na trenérských postech. Poté, co Hradec Králové prohrál 1:5 s Mladou Boleslaví, se Východočeši rozhodli k ukončení spolupráce s koučem Jozefem Weberem. Toho nahradí sedmdesátiletý stratég Václav Kotal, dosavadní šéftrenér druholigového Žižkova. Nového trenéra bude hledat i trápící se nováček z Karviné, kde tak skončil Tomáš Hejdušek a kterého prozatímně zastoupí jeho dosavadní asistenti.

Aktualizováno před 33 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Polsko pokračuje v dodávkách zbraní Ukrajině, řekl Duda. Vyjádření premiéra prý bylo pochopeno špatně

Polsko pokračuje v dodávkách zbraní Ukrajině v souladu se svými závazky. Uvedl to polský prezident Andrzej Duda s tím, že slova tamního premiéra byla pochopena špatně a týkala se pouze nových zbraní.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy