Washington/Moskva - Společnost Twitter po kritice zablokovala přes 200 účtů napojených na Rusko včetně státní televize Russia Today, a to v souvislosti s vyšetřováním vlivu Moskvy na loňské prezidentské volby v USA.
O tom, jak cílené reklamy z Ruska mohly využívat platformu k ovlivňování prezidentských voleb, informovala firma americký senátní výbor pro tajné služby ve čtvrtek.
Zprávu předloženou Twitterem, kritizoval demokratický senátor Mark Warner, který je místopředsedou senátního výboru pro tajné služby. Podle něj společnost neposkytla dostačující odpovědi na otázky ohledně možného využití platformy pro ovlivňování voleb.
Rozhodnutí Twitteru zablokovat účty spojované s Ruskem se dotklo ruské státní televize Russia Today (RT). Ta podle čtvrtečního sdělení společnosti utratila za politickou reklamu na twitteru 274.100 dolarů (zhruba šest milionů korun). Propagovala údajně 1823 tweetů, které cílily na americký trh. Podle ředitelky televizního kanálu Margarity Simoňjanové se jednalo o běžnou reklamní praxi. "Twitter odhalil (americkému) Kongresu monstrózní informace: utrácíme (společnost RT) peníze na reklamní kampaně. Stejně tak, jako to dělají všechna média na světě," uvedla.
Související
Omluva za velký internetový výpadek. Experti poukazují na slabinu
Rána pro Muska: Síť X umožňuje šířit intimní materiály, Francie ji chce až od 18 let
Twitter , televize RT , Volby USA , internet , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
před 1 hodinou
Předvánoční úspěch českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
před 1 hodinou
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
před 1 hodinou
Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal
před 1 hodinou
Na Kilimandžáru se zřítil vrtulník s pěti lidmi na palubě. Mezi mrtvými jsou čeští turisté
před 3 hodinami
Papež vyzval Ukrajinu a Rusko, aby zasedly k jednomu stolu a začaly jednat
před 3 hodinami
Soud poslal MMA zápasníka Karlose Vémolu do vazby
před 4 hodinami
Turecko zadrželo stovku sympatizantů Islámského státu. Chystali teroristické útoky během novoročních oslav
před 5 hodinami
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
před 6 hodinami
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
před 8 hodinami
Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena
před 9 hodinami
Počasí bude mrazivé i po svátcích, o víkendu se přidá sněžení
včera
Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá
včera
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
včera
Napětí na Blízkém východě: Izrael stupňuje údery v Libanonu před klíčovým termínem
včera
Referendum o konci války, budoucnost Záporožské jaderné elektrárny. Co obsahuje 20bodový mírový plán?
včera
Jihomoravští záchranáři jsou na pokraji sil: Místo nehod řeší rýmu a teploty
včera
Ruské jednotky v noci vtrhly do ukrajinské vesnice. Odvlekly desítky lidí
včera
Transatlantická roztržka graduje: USA zakázaly vstup do země strůjcům evropské digitální regulace
včera
Spor USA s Venezuelou má nečekaného vítěze. Zatím z něj těží pouze Čína
Peking má hned několik důvodů, proč ostře vystupovat proti stupňujícímu se vojenskému tlaku USA na Venezuelu. Nedávné zadržení ropných tankerů americkou pobřežní stráží v rámci Trumpovy „úplné blokády“ zasahuje ekonomické srdce jednoho z nejbližších partnerů Číny v Latinské Americe. Právě Čína je přitom hlavním odběratelem venezuelské ropy – v posledních měsících k ní směřovalo zhruba 80 % veškerého exportu této jihoamerické země.
Zdroj: Libor Novák